Kladno má nejlepší policejní plavce, získali jednadvacet medailí

Sobota, 30. dubna 2022 10:09

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje uspořádalo tradiční přebor v plavání, který se koná pravidelně již pětadvacet let. V letošním roce se přebor v plavání uskutečnil v plaveckém bazénu sportovního areálu v Nymburku.

Kladno má nejlepší policejní plavce, získali jednadvacet medailí (Foto: PČR)

Za Územní odbor Kladno se tohoto přeboru v plavání zúčastnilo šestičlenné mužstvo ve složení pěti policistů a jedné policistky. Přebor v plavání byl rozdělen do šesti disciplín. Jednalo se o 50 m volný způsob, 50 m prsa, 50 m znak, 100 m volný způsob, štafeta (4×50) a 400 m volný způsob.

Zvláštními disciplínami přeboru bylo záchranné plavání v plavkách 25 m pod vodou a 25 m volný způsob a dále záchranné plavání v oděvu 20 m se zanořením a vylovením předmětu ze dna bazénu ve vzdálenosti 25 m od startu.

Zástupci kladenských policistů byli z oddělení hlídkové služby, ze skupiny kynologie, dopravního inspektorátu a služby kriminální policie a vyšetřování, kteří byli v letošním roce na přeboru v plavání velmi úspěšní a získali celkem jednadvacet medailí.

Jednalo se o čtyři zlaté medaile v disciplínách 50 m prsa a 50 m znak, záchranné plavání, devět stříbrných medailí v disciplínách 50 m volný způsob, 50 m znak, 50 m prsa, 100 m volný způsob, 400 m volný způsob a záchranné plavání. Dále osm bronzových medailí 50 m volný způsob, 50 m prsa, 100 m volný způsob, štafeta 4 x 50 m volný způsob.

Policisté z Územní odbor Kladno se těchto závodů v plavání zúčastňují každým rokem. Někteří policisté reprezentovali na přeboru v plavání již dvacátým rokem a vždy se umístili na předních místech s obdržením medaile.

Nejúspěšnějšími policisty za Územní odbor Kladno v letošním roce byli Monika Novotná ze služby kriminální policie a vyšetřování, která získala celkem 4 medaile (3 zlaté a 1 bronzovou), dále Jan Střeska z oddělení hlídkové služby, který získal celkem 7 medailí (5 stříbrných a 2 bronzové) a Jan Blažek z oddělení hlídkové služby, který získal 4 medaile (2 stříbrné a 2 bronzové). Nováčkem tohoto úspěšného týmu byl Erik Havel z dopravního inspektorátu, který získal 1 zlatou medaili v disciplíně 50 m prsa.

„Policisté z prvního místa jsou nominováni na Policejní mistrovství České republiky v plavání. Náš jeden z nejúspěšnějších policistů Honza Střeska se zúčastnil tohoto mistrovství v plavání již desetkrát a vždy získal medaile. Nejcennější kov zlatou medaili obdržel v roce 2012 a stal se mistrem Policie České republiky v plavání se záchranou tonoucího pro rok 2012 v disciplíně 50 m prsa. V roce 2021 se umístil na třetím místě s bronzovou medailí,“ říká policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Úspěšné reprezentování policistů Územního odboru Kladno na krajském přeboru v plavání letošního roku hodnotíme velmi kladně a především jejich vynikající fyzickou kondici a sportovní nasazení s dosažením vynikajícího úspěchu v podobě jednadvaceti medailí,“ dodala Jana Šteinerová.