Kladenské listy https://kladenskelisty.cz Informační portál Mon, 21 Sep 2020 06:25:54 +0000 cs hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.4 Řidiče v Kladně čekají další dopravní omezení https://kladenskelisty.cz/218079/ridice-v-kladne-cekaji-dalsi-dopravni-omezeni/ https://kladenskelisty.cz/218079/ridice-v-kladne-cekaji-dalsi-dopravni-omezeni/#respond Mon, 21 Sep 2020 06:25:54 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=218079 Stále je co opravovat. Proto počítejte i v těchto dnech s některými dopravními omezeními v Kladně. Jedná se zejména o plánovanou rekonstrukci zábradlí a lávky ve Vodárenské ulici nebo uzavírku Na Valmetce. Menší omezení se chystá i v blízkosti Centralu. V pondělí 28. září se začne s opravami zdí podél ulice Vodárenská. Rekonstrukce se dotknou zároveň i zábradlí a celé … Pokračování textu Řidiče v Kladně čekají další dopravní omezení

Příspěvek Řidiče v Kladně čekají další dopravní omezení pochází z Kladenské listy

]]>
Stále je co opravovat. Proto počítejte i v těchto dnech s některými dopravními omezeními v Kladně. Jedná se zejména o plánovanou rekonstrukci zábradlí a lávky ve Vodárenské ulici nebo uzavírku Na Valmetce. Menší omezení se chystá i v blízkosti Centralu.

Řidiče v Kladně čekají další dopravní omezení (Ilustrační foto: KL)

V pondělí 28. září se začne s opravami zdí podél ulice Vodárenská. Rekonstrukce se dotknou zároveň i zábradlí a celé lávky. Doprava bude ve směru od Prahy do centra ve Vodárenské ulici vedena jednosměrně a řízena pomocí světelného signalizačního zařízení. V opačném směru od centra do Prahy bude doprava vedena po objízdné trase, a to ulicí Americkou, Unhošťskou a zpět. Termín dokončení je plánován na konec letošního roku.

Počínaje dnešním dnem, tedy pondělím 21. září, se začíná s opravami ulice Na Valmetce. Tady je třeba s dopravním omezením počítat po dobu jednoho týdne, a to do pondělí 28. září. V době rekonstrukce bude vjezd do areálu bývalé huti Koněv umožněn pouze rezidentům, kteří mají sídlo firmy v opravovaném úseku, a to pouze od ulice Libušina, kde bude jednosměrný provoz.

S dalšími dopravními komplikacemi musejí řidiči počítat od 14. září na křižovatce ulic Železničáčů a Wolkerova, která je pro veškerý provoz uzavřena. Důvodem je obnova vodovodních přivaděčů. Jedná se o provedení staveb inženýrských sítí. Stavby by měly být dokončeny letos v listopadu. Na to by mělo bezprostředně navazovat dokončení rekonstrukce silnice.

Drobné dopravní omezení pak čeká i řidiče projíždějící ulicí Petra Bezruče. Důvodem je umístění lešení za účelem opravy a nátěru lávky. Tyto práce by měly být dokončeny v polovině října.

Autor: (red)


Příspěvek Řidiče v Kladně čekají další dopravní omezení pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/218079/ridice-v-kladne-cekaji-dalsi-dopravni-omezeni/feed/ 0
Kladenská divadla vede opět Jan Krafka https://kladenskelisty.cz/218019/kladenska-divadla-vede-opet-jan-krafka/ https://kladenskelisty.cz/218019/kladenska-divadla-vede-opet-jan-krafka/#respond Mon, 21 Sep 2020 05:40:57 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=218019 O změně vedení společnosti Divadla Kladno s. r. o. rozhodla minulý týden Rada města. Do funkce jednatele společnosti se vrátil Jan Krafka. Na pozici uměleckého šéfa byl zvolen Jaroslav Slánský. V pátek zasedla Rada města ke svému jednání. Jedním z bodů bylo odvolání jednatelky Kladenských divadel Ireny Žantovské. Na její pozici se po jednomyslné shodě vrátil po roce … Pokračování textu Kladenská divadla vede opět Jan Krafka

Příspěvek Kladenská divadla vede opět Jan Krafka pochází z Kladenské listy

]]>
O změně vedení společnosti Divadla Kladno s. r. o. rozhodla minulý týden Rada města. Do funkce jednatele společnosti se vrátil Jan Krafka. Na pozici uměleckého šéfa byl zvolen Jaroslav Slánský.

Kladenská divadla vede opět Jan Krafka (Foto: Josef Seifert)

V pátek zasedla Rada města ke svému jednání. Jedním z bodů bylo odvolání jednatelky Kladenských divadel Ireny Žantovské. Na její pozici se po jednomyslné shodě vrátil po roce a čtvrt Jan Krafka. I na postu uměleckého šéfa nastala změna. Do Městského divadla Kladno se vrátil Jaroslav Slánský.

„Děkujeme vám všem za přízeň a velice se těšíme, že navážeme tam, kde bylo úspěšné fungování divadla zpřetrháno. Bude nám ctí, když vás uvítáme na našich představeních,“ zní z kladenského divadla.

Autor: (red)


Příspěvek Kladenská divadla vede opět Jan Krafka pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/218019/kladenska-divadla-vede-opet-jan-krafka/feed/ 0
FOTO: V Labyrintu slavily děti 30 let jeho působení https://kladenskelisty.cz/218022/foto-v-labyrintu-slavily-deti-30-let-jeho-pusobeni/ https://kladenskelisty.cz/218022/foto-v-labyrintu-slavily-deti-30-let-jeho-pusobeni/#respond Mon, 21 Sep 2020 05:30:26 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=218022 Středisko volného času, kladenský labyrint, oslavil minulou sobotu již 30 let svého působení. A oslava to byla se vším všudy. Každý si našel to, co ho bavilo. Atmosféru zachytil fotoaparát Kladenských listů. V sobotu od 14 hodin se do kladenského střediska volného času začaly scházet spousty dětí se svými rodiči. Důvodem byla oslava kulatých narozenin … Pokračování textu FOTO: V Labyrintu slavily děti 30 let jeho působení

Příspěvek FOTO: V Labyrintu slavily děti 30 let jeho působení pochází z Kladenské listy

]]>
Středisko volného času, kladenský labyrint, oslavil minulou sobotu již 30 let svého působení. A oslava to byla se vším všudy. Každý si našel to, co ho bavilo. Atmosféru zachytil fotoaparát Kladenských listů.

V Labyrintu slavily děti 30 let jeho působenín (Foto: KL)

V sobotu od 14 hodin se do kladenského střediska volného času začaly scházet spousty dětí se svými rodiči. Důvodem byla oslava kulatých narozenin Labyrintu, spojená s dětským dnem. Caparti si hráli na zahradě, ale i na ulici před Labyrintem. A zájmového vyžití bylo nespočet.

Na děti čekal například kouzelník, který svojí šikovností upoutal i dospělé. Pozornosti neušlo ani vystoupení divadelního souboru Taška. Nemohlo chybět ani oblíbené malování na obličej a ukázka zájmových kroužků nebo lezení po vysoké síti. Na akci se představil klub orientačního běhu. Na uzavřené silnici před Labyrintem se o zábavu dětí starali hasiči a pracovníci od BESIPu. V 16 hodin se krájely dva ohromné narozeninové dorty.

Na to, jaká na místě panovala atmosféra, se podívejte v naší fotogalerii.

[See image gallery at kladenskelisty.cz]

Autor: (mv)


Příspěvek FOTO: V Labyrintu slavily děti 30 let jeho působení pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/218022/foto-v-labyrintu-slavily-deti-30-let-jeho-pusobeni/feed/ 0
Na rekonstrukci zimního stadionu v Kladně by se měl finančně podílet i kraj a stát https://kladenskelisty.cz/218063/na-rekonstrukci-zimniho-stadionu-v-kladne-by-se-mel-financne-podilet-i-kraj-a-stat/ https://kladenskelisty.cz/218063/na-rekonstrukci-zimniho-stadionu-v-kladne-by-se-mel-financne-podilet-i-kraj-a-stat/#respond Mon, 21 Sep 2020 05:20:33 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=218063 Majitel hokejového klubu Rytíři Kladno Jaromír Jágr a primátor města Kladna Milan Volf přivítali v pátek na ČEZ stadionu vzácnou návštěvu. Na obhlídku stařičkého zimáku vyrazili ministryně financí Alena Schillerová, předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a hejtmanka středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Všichni tři se posléze na tiskové konferenci shodli, že stadion musí nutně projít … Pokračování textu Na rekonstrukci zimního stadionu v Kladně by se měl finančně podílet i kraj a stát

Příspěvek Na rekonstrukci zimního stadionu v Kladně by se měl finančně podílet i kraj a stát pochází z Kladenské listy

]]>
Majitel hokejového klubu Rytíři Kladno Jaromír Jágr a primátor města Kladna Milan Volf přivítali v pátek na ČEZ stadionu vzácnou návštěvu. Na obhlídku stařičkého zimáku vyrazili ministryně financí Alena Schillerová, předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a hejtmanka středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Všichni tři se posléze na tiskové konferenci shodli, že stadion musí nutně projít rekonstrukcí, na které by se měly finančně podílet jak město, tak kraj a stát.

Na rekonstrukci zimního stadionu v Kladně by se měl finančně podílet i kraj a stát (Foto: KL)

Zástupci státu, kraje a města si pod vedením průvodce Jaromíra Jágra prošli celé zázemí ČEZ stadionu. Navštívili kabinu A týmu, posilovnu, šatny mládežnických výběrů, ale například také chladící království, kde vládnou rolbaři. Verdikt byl ale po prohlídce nekompromisní.

„Je to tristní pohled. Vychovali tu Jaromíra Jágra nebo Milana Hniličku a ti mi potvrdili, že od té doby se tu nic nezměnilo “ komentovala ministryně financí Alena Schillerová. „Zimní stadion je jeden z nejstarších v republice, byla do něj dána spousta financí. Nikdy ale ze staré budovy neuděláte novou,“ doplnil primátor Milan Volf na konto sportovního stánku, jenž byl vybudován už v roce 1959.

Nyní se stadion, na němž se naučili hokej vedle Jágra s Hniličkou například také Tomáš Plekanec nebo bratři Kaberlové, připravuje na nutnou rekonstrukci. Nejvíc hoří oprava střechy, která by měla odstartovat po skončení aktuální sezony, a spolu s ní bude spojena i předělávka celého opláštění budovy. „Střecha je vysoutěžena na 170 milionů korun. Rekonstrukce celého stadionu je okolo 500 milionů, přesná částka ale vyjde až ze soutěže,“ poodhalil staronový primátor Kladna.

Právě to, že první část rekonstrukce už je dokonce vysoutěžena, přesvědčilo zástupce kraje a státu, aby začali uvažovat o finanční podpoře právě pro tento projekt. Ten totiž přesně zapadá do programu Národní sportovní agentury na rekonstrukce starých sportovišť. „Chtěli jsme vidět, jaká je připravenost projektů. Je vidět, že tento je připravený, takže je jedním z kamínků, na které peníze určitě dáme,“ prohlásila Schillerová. „O tom, že je rekonstrukce nutná, jsem se přesvědčila na vlastní oči. Stát je připraven takové projekty podpořit. Vychovává se tu 500 dětí, je to místo s obrovskou tradicí a hala není v dobré kondici,“ doplnila ministryně financí.

„Hovoříme tady o třetinových podílech – třetina město, třetina kraj a třetina stát. To se ještě může upravit, je totiž stále předmětem jednání, do jaké výše by do toho měl vstupovat stát,“ prozradil Hnilička.

„Doufám, že bude dodržen slib, že stadion projde celkovou rekonstrukcí. Hokej je s Kladnem spojen, snad tu budou vychovávat další Jágry,“ vyjádřila své přání hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. „Středočeský kraj nemá krajské město, ale největší je Kladno. Hokej je tady jeden z největších sportů vedle atletiky, takže nám to zapadá do krajské koncepce sportu. Bereme to jako krajskou investici do sportu,“ dodala.

„Posledním termínem pro opravu střechy je rok 2021, když se to neudělá, stadion se bude zavírat. Přístup od kraje a od vlády je ale vstřícný. Navíc je tu primátor, který to se sportem myslí vážně, takže rekonstrukce určitě proběhne,“ zakončil náměstek primátora a jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka.

Už po skončení aktuální sezony, ve které se Rytíři snaží probojovat zpět mezi českou hokejovou elitu, by tak měla odstartovat první fáze rekonstrukce zimního stadionu. Ta by se měla týkat vedle výměny střechy také izolací, opláštění vnějšku stadionu a přesunu čpavkového hospodářství. V dalších fázích by pak měl projít inovací i vnitřek stadionu. 

Autor: (fa)


Příspěvek Na rekonstrukci zimního stadionu v Kladně by se měl finančně podílet i kraj a stát pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/218063/na-rekonstrukci-zimniho-stadionu-v-kladne-by-se-mel-financne-podilet-i-kraj-a-stat/feed/ 0
Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník https://kladenskelisty.cz/218066/na-co-se-muzete-tento-tyden-tesit-v-kladenskem-kine-hutnik-112/ https://kladenskelisty.cz/218066/na-co-se-muzete-tento-tyden-tesit-v-kladenskem-kine-hutnik-112/#respond Mon, 21 Sep 2020 05:10:59 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=218066 Moderní sál, 4K promítačka, stříbrné plátno a pohodlné sedačky, to je kladenské kino Hutník, které v této podobě nabízí každý týden nezapomenutelný divácký zážitek při sledování kvalitních filmů. Stačí si jen vybrat, na co se chcete podívat, koupit si popcorn a zakoukat se do děje. Namátkou vybíráme film, který byste rádi viděli PONDĚLÍ: After: Přiznání … Pokračování textu Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

Příspěvek Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník pochází z Kladenské listy

]]>
Moderní sál, 4K promítačka, stříbrné plátno a pohodlné sedačky, to je kladenské kino Hutník, které v této podobě nabízí každý týden nezapomenutelný divácký zážitek při sledování kvalitních filmů. Stačí si jen vybrat, na co se chcete podívat, koupit si popcorn a zakoukat se do děje.

Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník (Foto: KL)

Namátkou vybíráme film, který byste rádi viděli

PONDĚLÍ:

After: Přiznání – Romantický fenomén AFTER přichází s druhým dílem

Romantický fenomén AFTER přichází z druhým dílem své filmové série, který vejde do kin jako AFTER: PŘIZNÁNÍ. První díl s názvem AFTER: POLIBEK vidělo v českých kinech přes 90 000 diváků, což znamená podobně silný ohlas, jaký měl první díl série Stmívání. První záběry z filmu After: Přiznání vzbudily na sociálních sítích lavinu nadšených ohlasů, lajků, komentářů a sdílení.

Filmy After vznikají podle stejnojmenné knižní série bestsellerů Anny Todd. První příběhy After psala Anna Todd pro volně přístupnou internetovou platformu Wattpad, kde se staly naprostým hitem a získaly miliardu přečtení. Knižní podoba a následné celovečerní filmy už jsou happy endem skutečného života.

První záběry z pokračování a druhého dílu slibují odvážnější podívanou, než romantický úvod filmové série s podtitulem Polibek. Osudový vztah vzorné dívky Tessy a nebezpečného tajemného Hardina projde divokým vývoje i nečekanou zradou. Především ale silná láska změnila samotnou Tessu. Hlavní hrdinka už totiž není tou nevinnou dívenkou. Stále je zamilovaná, ale současně je silnější a dospělejší.

ÚTERÝ:

Ženská pomsta – Filmová komedie o podvedených ženách, které spojila pomsta nevěrným manželům

Na skupinové psychoterapii se setkají tři ženy zralého věku. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky, často i nelehkých, let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta.

Na skupinové psychoterapii se u doktora Wágnera setkají tři ženy zralého věku. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém. Jejich deprese a trápení mají totiž společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky – často i nelehkých – let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší, než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou a pro své nevěrné manžely připraví skutečné peklo na zemi.

STŘEDA:

Princezna zakletá v čase – „Jen taková láska, která je silnější než strach z vlastní smrti, dokáže zlomit i tu nejsilnější kletbu.”

Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

ČTVRTEK:

Bábovky – I malé věci dokážou někdy otřást světem

Film Bábovky natočený podle knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové vypráví o tom, že všichni jsme propojení a díky tomu i malé věci dokážou někdy otřást světem.

Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. V hlavních postavách příběhu se představí Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková, Jana Plodková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová, Rostislav Novák ml., Jiří Langmajer, které doplní i zástupci nastupující herecké generace Denisa Biskupová, Kristýna Podzimková a Brigita Cmuntová.

PÁTEK: 

Princezna zakletá v čase – „Jen taková láska, která je silnější než strach z vlastní smrti, dokáže zlomit i tu nejsilnější kletbu.”

Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

SOBOTA:

Máša a medvěd: Mášiny písničky – Okouzlující animované příběhy nerozlučné dvojice, která si získala srdce dětí i dospělých na celém světě

Okouzlující animované příběhy nerozlučné dvojice, která si získala srdce dětí i dospělých na celém světě. A tentokrát s pořádnou porcí písniček! Máša je zvědavé, chytré a neposedné děvčátko, které žije ve staré železniční stanici v lese. Její nejlepší kamarád je dobrosrdečný medvěd, který dříve býval cirkusovým artistou. Máša miluje dobrodružství a objevování světa a je doslova magnet na potíže. Takže starostlivý medvěd mívá většinou plné packy práce, aby její lumpárny napravoval. Ve 13 příbězích se s malou nezbedou a trpělivým chlupáčem vydáme do slunné Itálie, zažijeme karnevalové rytmy či objevíme kouzlo Paříže. Díky Máše a jejím kamarádům se spolu s ní staneme šerifem na Divokém západě i Robinem Hoodem v anglických lesích. Ale hlavně s nimi zažijeme spoustu dobrodružství, vyvedeme nespočet lumpáren a zazpíváme si.

NEDĚLE:

After: Přiznání – Romantický fenomén AFTER přichází s druhým dílem

Romantický fenomén AFTER přichází z druhým dílem své filmové série, který vejde do kin jako AFTER: PŘIZNÁNÍ. První díl s názvem AFTER: POLIBEK vidělo v českých kinech přes 90 000 diváků, což znamená podobně silný ohlas, jaký měl první díl série Stmívání. První záběry z filmu After: Přiznání vzbudily na sociálních sítích lavinu nadšených ohlasů, lajků, komentářů a sdílení.

Filmy After vznikají podle stejnojmenné knižní série bestsellerů Anny Todd. První příběhy After psala Anna Todd pro volně přístupnou internetovou platformu Wattpad, kde se staly naprostým hitem a získaly miliardu přečtení. Knižní podoba a následné celovečerní filmy už jsou happy endem skutečného života.

První záběry z pokračování a druhého dílu slibují odvážnější podívanou, než romantický úvod filmové série s podtitulem Polibek. Osudový vztah vzorné dívky Tessy a nebezpečného tajemného Hardina projde divokým vývoje i nečekanou zradou. Především ale silná láska změnila samotnou Tessu. Hlavní hrdinka už totiž není tou nevinnou dívenkou. Stále je zamilovaná, ale současně je silnější a dospělejší.

CELÝ PROGRAM KINA HUTNÍK NAJDETE ZDE:

Autor: (red)


Příspěvek Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/218066/na-co-se-muzete-tento-tyden-tesit-v-kladenskem-kine-hutnik-112/feed/ 0
Orli v Ostravě neuhráli ani set a novou sezonu načali porážkou https://kladenskelisty.cz/218003/orli-v-ostrave-neuhrali-ani-set-a-novou-sezonu-nacali-porazkou/ https://kladenskelisty.cz/218003/orli-v-ostrave-neuhrali-ani-set-a-novou-sezonu-nacali-porazkou/#respond Mon, 21 Sep 2020 05:00:11 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=218003 Po fotbale a hokeji se rozeběhla nová sezona také ve volejbale. Kladenští Orli ji zahájili na palubovce Ostravy, kde nedokázali uhrát ani set a zapsali porážku 0:3. Přestože v úvodním setu zvládali držet se soupeřem krok, ve zbytku utkání už tahali jasně za kratší konec a do dalšího kola budou mít na čem pracovat. Volejbalisté … Pokračování textu Orli v Ostravě neuhráli ani set a novou sezonu načali porážkou

Příspěvek Orli v Ostravě neuhráli ani set a novou sezonu načali porážkou pochází z Kladenské listy

]]>
Po fotbale a hokeji se rozeběhla nová sezona také ve volejbale. Kladenští Orli ji zahájili na palubovce Ostravy, kde nedokázali uhrát ani set a zapsali porážku 0:3. Přestože v úvodním setu zvládali držet se soupeřem krok, ve zbytku utkání už tahali jasně za kratší konec a do dalšího kola budou mít na čem pracovat.

Ilustrační foto: KL

Volejbalisté Kladna šli v neděli vlastně do velkého neznáma. V rámci přípravy totiž stihli odehrát jen turnaj v Liberci, přičemž z dalších dvou naplánovaných se posléze museli omluvit. Nácvik na novou sezonu zastavila karanténa! Orli tak měli pouhý týden na nachystání se na úvodní kolo a vlastně byli vhozeni do vody.

Před startem ročníku ještě stihli přivést slovenského nahrávače Filipa Palguta, kterého hned v prvním zápase otestovali, ani on jim ale příliš nepomohl k lepšímu výkonu.

Celkově totiž Kladeňáci nemohli být spokojeni se startem sezony. „Důstojným soupeřem jsme byli pouze do poloviny prvního setu. Pak jsme dělali až hloupé chyby. Takhle se hrát nedá,“ komentoval po utkání trenér Orlů Milan Fortuník.

Kladno dokázalo v prvním setu se soupeřem držet krok až do stavu 15:13 z pohledu hostů. Pak ale přišla neskutečná série. Domácí uhráli šest míčů v řadě a rázem vedli 19:15! Obrovsky jim k tomu pomohla tři esa (celkem jich v prvním setu uhráli osm!). Ostravané si následně už vývoj pohlídali a úvodní sadu ovládli 25:20.

Druhá hra už pak měla jasný průběh. Domácí si vytvořili čtyřbodový náskok, který postupně ještě navyšovali až na konečných 25:13. Do čtyřbodového trháku se pak celek ze Slezska dostal i ve třetím setu a pohodlně si dokráčel až pro vítězství 25:19.

Na straně domácího celku zářil Jakub Ihnát, který zaznamenal osm es a celkem patnáct bodů! Na straně Kladna na tom byl nejlépe Tomáš Hýský, jenž uhrál osm bodů a zahrál jedno ze dvou kladenských es.

Kladeňáci tak mají po úvodním kole na čem zapracovat. Už příští sobotu od 18 hodin se představí poprvé v sezoně domácímu publiku, když na své palubovce přivítají Brno. Tým z moravské metropole vstoupil do nového ročníku daleko lépe a v prvním duelu přetlačil pražské Lvy 3:0 na sety.

VK Ostrava – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:20, 25:13, 25:19.

VK Ostrava: Dvořák (10), Kotas (7), Sedláček (6), Janků (8), Matula (5), Ihnát (15), libero Sobczak. Střídal Vancl (1).

Kladno volejbal cz: Palgut (1), Křesťan (6), Zajíček (4), Kraffer (4), Hýský (8), Kyjanica (6), libero Kunc. Střídali Mikulenka (0), Vostárek (0).

Autor: (fa)


Příspěvek Orli v Ostravě neuhráli ani set a novou sezonu načali porážkou pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/218003/orli-v-ostrave-neuhrali-ani-set-a-novou-sezonu-nacali-porazkou/feed/ 0
Mladík ze Slaného si půjčil na auto, ale nesplácí nic https://kladenskelisty.cz/217993/mladik-ze-slaneho-si-pujcil-na-auto-ale-nesplaci-nic/ https://kladenskelisty.cz/217993/mladik-ze-slaneho-si-pujcil-na-auto-ale-nesplaci-nic/#respond Sun, 20 Sep 2020 08:00:10 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=217993 Z přečinu podvodu je aktuálně podezřelý dvacetiletý mladík, který si loni v září v Kladně sjednal úvěr na nákup auta. Doteď však půjčku nezačal splácet. Za úvěrový podvod mu tak hrozí až pětileté vězení. Mladý muž si loni v září koupil auto značky Ford Mondeo v kladenské prodejně v ulici Generála Klapálka. Na nákup vozu využil možnost sjednání úvěru, a … Pokračování textu Mladík ze Slaného si půjčil na auto, ale nesplácí nic

Příspěvek Mladík ze Slaného si půjčil na auto, ale nesplácí nic pochází z Kladenské listy

]]>
Z přečinu podvodu je aktuálně podezřelý dvacetiletý mladík, který si loni v září v Kladně sjednal úvěr na nákup auta. Doteď však půjčku nezačal splácet. Za úvěrový podvod mu tak hrozí až pětileté vězení.

Mladík ze Slaného si půjčil si na auto, ale nesplácí nic (Ilustrační foto: KL)

Mladý muž si loni v září koupil auto značky Ford Mondeo v kladenské prodejně v ulici Generála Klapálka. Na nákup vozu využil možnost sjednání úvěru, a to ve výši  72.446 korun. Splácet má podle smlouvy 2406 korun měsíčně po dobu pěti let. Dodnes však nezaplatil ani jedinou splátku, auta si však „vesele“ užívá. 

„Ve věci je důvodné podezření, že při sjednávání úvěrové smlouvy uvedl nepravdivé údaje ohledně svého zaměstnání a výše příjmů, čímž vznikla poškozené firmě se sídlem v Brně škoda ve výši 72.446 korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková, která zároveň dodala, že vychytralému mladíkovi hrozí za přečin úvěrového podvodu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Autor: (kh)


Příspěvek Mladík ze Slaného si půjčil na auto, ale nesplácí nic pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/217993/mladik-ze-slaneho-si-pujcil-na-auto-ale-nesplaci-nic/feed/ 0
Rozlučte se s létem koncertem na Kladenském zámku https://kladenskelisty.cz/217990/rozlucte-se-s-letem-koncertem-na-kladenskem-zamku/ https://kladenskelisty.cz/217990/rozlucte-se-s-letem-koncertem-na-kladenskem-zamku/#respond Sun, 20 Sep 2020 07:30:49 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=217990 Na zahradě Kladenského zámku se ve středu 23. září uskuteční koncert, kterým se můžete přijít rozloučit s letošním létem. Zahrají vám kapely Forty-Five a Ivan Kubát&ATd. Začátek je plánován na 19. hodinu. Přijďte si do zahrady Kladenského zámku užít koncert připravený k příležitosti končícího léta. S piknikovou atmosférou, která vás provázela letními měsíci, se můžete stylově rozloučit … Pokračování textu Rozlučte se s létem koncertem na Kladenském zámku

Příspěvek Rozlučte se s létem koncertem na Kladenském zámku pochází z Kladenské listy

]]>
Na zahradě Kladenského zámku se ve středu 23. září uskuteční koncert, kterým se můžete přijít rozloučit s letošním létem. Zahrají vám kapely Forty-Five a Ivan Kubát&ATd. Začátek je plánován na 19. hodinu.

Rozlučte se s létem koncertem na Kladenském zámku (Ilustrační foto: KL)

Přijďte si do zahrady Kladenského zámku užít koncert připravený k příležitosti končícího léta.

S piknikovou atmosférou, která vás provázela letními měsíci, se můžete stylově rozloučit s oblíbenými kladenskými kapelami Forty-Five a Ivanem Kubátem&ATd. Vstupné na koncert je dobrovolné. Začíná se v 19 hodin.

Autor: (kh)


Příspěvek Rozlučte se s létem koncertem na Kladenském zámku pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/217990/rozlucte-se-s-letem-koncertem-na-kladenskem-zamku/feed/ 0
Kladenská nemocnice zakazuje návštěvy na lůžkových odděleních https://kladenskelisty.cz/217996/kladenska-nemocnice-zakazuje-navstevy-na-luzkovych-oddelenich/ https://kladenskelisty.cz/217996/kladenska-nemocnice-zakazuje-navstevy-na-luzkovych-oddelenich/#respond Sun, 20 Sep 2020 07:00:06 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=217996 Také Oblastní nemocnice Kladno reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci. Přistoupila aktuálně k zákazu návštěv na všech lůžkových odděleních, a to s platností od pondělí 21. září až do odvolání.   Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních kladenské nemocnice platí od pondělí 21. září s těmito výjimkami: Návštěvy nezletilých pacientů; Návštěvy pacientů s omezenou svéprávností; Návštěvy rodiček … Pokračování textu Kladenská nemocnice zakazuje návštěvy na lůžkových odděleních

Příspěvek Kladenská nemocnice zakazuje návštěvy na lůžkových odděleních pochází z Kladenské listy

]]>
Také Oblastní nemocnice Kladno reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci. Přistoupila aktuálně k zákazu návštěv na všech lůžkových odděleních, a to s platností od pondělí 21. září až do odvolání.

Kladenská nemocnice zakazuje návštěvy na lůžkových odděleních (Foto: KL)

 

Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních kladenské nemocnice platí od pondělí 21. září s těmito výjimkami:

 1. Návštěvy nezletilých pacientů;
 2. Návštěvy pacientů s omezenou svéprávností;
 3. Návštěvy rodiček na oddělení šestinedělí a přítomnosti třetí osoby při porodu;
 4. Pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Při porodu může být s rodičkou přítomna pouze jedna osoba, za kterou je označen druhý rodič dítěte či osoba žijící s rodičkou ve společné domácnosti, a to pouze za předpokladu splnění níže uvedených podmínek:

 1. Porod musí probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením;
 2. Třetí osobě bude zamezen kontakt s ostatními rodičkami;
 3. Třetí osoba se podrobí měření teploty před vstupem do porodního pokoje nebo boxu;
 4. Třetí osoba má tělesnou teplotou nedosahující 37,0 °C a zároveň nemá příznaky onemocnění COVID-19;
 5. Třetí osoba používá jednorázovou roušku jako minimální ochranu dýchacích cest (používání improvizovaných nebo látkových roušek ve výše uvedené situaci nepostačuje).

Návštěvy na oddělení šestinedělí budou povoleny pouze otci dítěte nebo dospělé osobě žijící s rodičkou ve společné domácnosti, a to maximálně na 30 minut v rozmezí 14:00 – 17:00 hodin při dodržení přísných hygienických opatření!

Dále v souvislosti s návštěvami:

 • Zvažte, zda je návštěva u pacienta nutná a bezpečná!
 • Vstup do nemocnice je umožněn pouze s rouškou přes budovu CAM, kde vám bude změřena tělesná teplota pomocí termokamery.
 • Osoby mající tělesnou teplotu nad 37°C se nemohou návštěvy účastnit.
 • Po vstupu do nemocnice před každou návštěvou vyplníte dotazník pro návštěvy (k dispozici v recepci), který odevzdáte při příchodu na oddělení sestře.
 • Doporučujeme pouze krátké návštěvy (do 30 minut) v počtu maximálně dvou osob v čase od 14.00 do 17.00 hodin!
 • Pokud to stav pacienta dovolí, preferujte návštěvu ve venkovních prostorách nebo společných prostorách nemocnice!
 • Před vstupem na pokoj pacienta proveďte hygienickou dezinfekci rukou!
 • Po návštěvě bude provedena dezinfekce dle dezinfekčního řádu Oblastní nemocnice Kladno.
 • Návštěvy musí dbát pokynů zdravotnického personálu Oblastní nemocnice Kladno.

Autor: (red)


Příspěvek Kladenská nemocnice zakazuje návštěvy na lůžkových odděleních pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/217996/kladenska-nemocnice-zakazuje-navstevy-na-luzkovych-oddelenich/feed/ 0
Rytíři třikrát vedli, ze Vsetína ale odvezli jen bod https://kladenskelisty.cz/217946/rytiri-trikrat-vedli-ze-vsetina-ale-odvezli-jen-bod/ https://kladenskelisty.cz/217946/rytiri-trikrat-vedli-ze-vsetina-ale-odvezli-jen-bod/#respond Sat, 19 Sep 2020 17:40:30 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=217946 Rytíři odbojovali na ledě Vsetína pořádnou přetahovanou. Třikrát šli do vedení, soupeř ale pokaždé srovnal a zápas dovedl až do prodloužení, ve kterém rozhodl o svém vítězství. Kladno, za které se prosadili Martin Kehar a dvakrát Tomáš Plekanec, tak prohráli 3:4 po prodloužení a do tabulky si připsali jeden bod.   Rytíři vstoupili do utkání … Pokračování textu Rytíři třikrát vedli, ze Vsetína ale odvezli jen bod

Příspěvek Rytíři třikrát vedli, ze Vsetína ale odvezli jen bod pochází z Kladenské listy

]]>
Rytíři odbojovali na ledě Vsetína pořádnou přetahovanou. Třikrát šli do vedení, soupeř ale pokaždé srovnal a zápas dovedl až do prodloužení, ve kterém rozhodl o svém vítězství. Kladno, za které se prosadili Martin Kehar a dvakrát Tomáš Plekanec, tak prohráli 3:4 po prodloužení a do tabulky si připsali jeden bod.
 
Rytíři třikrát vedli, ze Vsetína ale odvezli jen bod (Ilustrační foto: Martin Kiml)

Rytíři vstoupili do utkání velikou šancí, posléze se ale museli bránit. Hned v první střídání totiž po Plekancově chytré přihrávce trefil Antonín Melka jen Strmeňův beton a posléze měli nějakou dobu ze hry více domácí. Adam Brízgala si při svém prvním startu v sezoně však počínal velmi jistě a likvidoval jednu možnost za druhou. Při přesilové hře se pak Kladeňáci usadili v útočném pásmu a otevřeli skóre! Nicolas Hlava clonil před brankovištěm tak dobře, že Jan Strmeň neměl nejmenší šanci vidět střelu Martina Kehara od modré čáry – 0:1. Valaši ovšem odpověděli vcelku rychle po nenápadné akci. Antonín Pechanec si najel do útočného pásma a překvapil Brízgalu střelou z pravého kruhu na bližší tyč – 1:1. Hned nato mohli Kladeňáci opět odskočit po dobrém důrazu Hlavy, kotouč, který proklouzal za Strmeňova záda, však neměl potřebnou rychlost a zastavil se na brankové čáře. Hosté tak šli opět do vedení až v závěru. Tomáš Plekanec ujel v oslabení a bekhendem zvedl puk přesně do horního rohu branky – 1:2.

Stav utkání se posléze opět měnil až po polovině zápasu. Vsetínští byli v prvních deseti minutách druhé třetiny nebezpečnější a Brízgala měl místy těžkou práci. Dokázal ale zlikvidovat například i Gorčíkův únik. Valaši se tak mohli radovat až při přesilové hře. Roman Vlach nic nevymýšlel, od mantinelu si vybruslil na pravý kruh a zamířil přesně k bližší tyči – 2:2. Kladno ale nechtělo jít do kabiny za vyrovnaného stavu. V poslední minutě vybojovalo přesilovou hru a šestnáct vteřin před sirénou soupeři odskočilo! Tomáš Plekanec dostal puk ne levý kruh a se štěstím procedil kotouč mezi Strmeňovými betony do sítě – 2:3.

Ani tento stav však neměl vydržet dlouho. Po odehrání necelých pěti minut ze třetí části domácí opět srovnali. Lubomír Štach vypálil z pravého kruhu a před brankovištěm šikovně tečoval David Březina, který usměrnil puk až do sítě – 3:3. Kladno mohlo odpovědět v další početní výhodě, Hlava ovšem z bezprostřední blízkosti neuspěl. Do konce základní hrací doby už se skóre nezměnilo, a tak muselo dojít na prodloužení.

V prodloužení nakonec uspěl domácí tým, který v utkání třikrát dotahoval! Po rychlém brejku dostal Michal Hryciow kotouč prakticky před odkrytou klec a Brízgala už byl bezmocný – 4:3.

Branky a nahrávky: 14. Pechanec (Gorčík), 31. Vlach (Půček, Štach), 45. Březina (Štach, Pechanec), 62. Hryciow (Babka, Rehuš) – 8. Kehar (Melka, Hlava), 19. Plekanec (Kubík), 40. Plekanec (Kehar, Melka). Rozhodčí: Čech, Šudoma – Komínek, Blažek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1660.

Rozhodčí: Čech, Šudoma – Komínek, Blažek

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
7:8 1:2 0:1 1660

Vsetín: Strmeň – Štach, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Ondračka, Jenáček – Kloz, Vlach, Gajarský – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, Rehuš, Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Kladno: Brízgala – Zelingr, Kehar, Mikliš, Štochl, Sorokin, Ticháček – Melka, Plekanec, Kubík – Hlava, Račuk, Bílek – Š. Bláha, Pitule, Hajný – Filip, Šapovaliv, Jelínek – Guman.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno


Příspěvek Rytíři třikrát vedli, ze Vsetína ale odvezli jen bod pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/217946/rytiri-trikrat-vedli-ze-vsetina-ale-odvezli-jen-bod/feed/ 0