Kladenské listy https://kladenskelisty.cz Informační portál Wed, 08 Apr 2020 19:24:36 +0000 cs hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 V Kladně poničil vandal výtahy v panelovém domě https://kladenskelisty.cz/210880/v-kladne-ponicil-vandal-vytahy-v-panelovem-dome/ https://kladenskelisty.cz/210880/v-kladne-ponicil-vandal-vytahy-v-panelovem-dome/#respond Thu, 09 Apr 2020 06:10:24 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210880 Kladenští policisté pátrají po vandalovi, který poškodil výtahy v panelovém domě v ulici Vitry. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 55 tisíc korun. Policie se obrací na veřejnost s žádostí o svědectví. Od jedenadvacátého března mají kladenští policisté ve svém hledáčku vandala, který úmyslně poškodil tlačítkové skříně u dvou výtahů. Obyvatelům tak způsobil nemalé starosti a společenství … Pokračování textu V Kladně poničil vandal výtahy v panelovém domě

Příspěvek V Kladně poničil vandal výtahy v panelovém domě pochází z Kladenské listy

]]>
Kladenští policisté pátrají po vandalovi, který poškodil výtahy v panelovém domě v ulici Vitry. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 55 tisíc korun. Policie se obrací na veřejnost s žádostí o svědectví.

V Kladně poničil vandal výtahy v panelovém domě (Ilustrační foto: KL)

Od jedenadvacátého března mají kladenští policisté ve svém hledáčku vandala, který úmyslně poškodil tlačítkové skříně u dvou výtahů. Obyvatelům tak způsobil nemalé starosti a společenství škodu dosahující částky pětapadesáti tisíc. K činu mělo dojít mezi 14. až 16. hodinou v panelovém domě v ulici Vitry. Policisté se nyní obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po tomto výtečníkovi.

„Kladenská policie opět upozorňuje občany, aby nebyli lhostejní, a pokud poblíž svého bydliště nebo přímo v prostorách domů zjistí neznámou podezřelou osobu, byli vždy všímaví a věnovali pozornost pohybu těchto nežádoucích osob. V mnoha případech se tyto náhodně pohybující osoby v cizích prostorech dopouští trestné činnosti například vykradením sklepních kójí, vloupáním do bytů, odcizením věcí ze společných prostor nebo jejich poškození. Občané by měli věnovat zvýšenou pozornost nejen svému majetku, ale i majetku ve společném vlastnictví,“ řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci. Zároveň dávají výzvu občanům, aby poskytli informace k dopadení pachatele na tísňové lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně.

Autor: (mv)


Příspěvek V Kladně poničil vandal výtahy v panelovém domě pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210880/v-kladne-ponicil-vandal-vytahy-v-panelovem-dome/feed/ 0
V Zooparku Zájezd se narodila další mláďata, tentokrát lemurů a ovcí https://kladenskelisty.cz/210876/v-zooparku-zajezd-se-narodila-dalsi-mladata-tentokrat-lemuru-a-ovci/ https://kladenskelisty.cz/210876/v-zooparku-zajezd-se-narodila-dalsi-mladata-tentokrat-lemuru-a-ovci/#respond Thu, 09 Apr 2020 06:00:57 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210876 Zoopark Zájezd se nachází ve složité situaci. Bez návštěvníků nejsou tolik potřebné finance. I přes to všem jeho zaměstnancům dělají radost nové přírůstky do zvířecí rodinky. V minulém týdnu se tam narodila mláďata lišek korsak. Nyní se ošetřovatelé radují z malého lemura a dvou jehňat ovce ouessantské.  „V prvním případě se jedná o mládě lemura … Pokračování textu V Zooparku Zájezd se narodila další mláďata, tentokrát lemurů a ovcí

Příspěvek V Zooparku Zájezd se narodila další mláďata, tentokrát lemurů a ovcí pochází z Kladenské listy

]]>
Zoopark Zájezd se nachází ve složité situaci. Bez návštěvníků nejsou tolik potřebné finance. I přes to všem jeho zaměstnancům dělají radost nové přírůstky do zvířecí rodinky. V minulém týdnu se tam narodila mláďata lišek korsak. Nyní se ošetřovatelé radují z malého lemura a dvou jehňat ovce ouessantské. 

V Zooparku Zájezd se narodila další mláďata, tentokrát lemurů a jehňat (Foto: Zoopark Zájezd)

„V prvním případě se jedná o mládě lemura hnědého, jednoho z nejrozšířenějších lemurů na ostrově Madagaskar. Obývá smíšené a listnaté stromy, živí se listy a plody rostlin. Zpravidla mívá jedno mládě, občas se poštěstí i dvě,“ vysvětluje Daniel Koleška ze Zooparku Zájezd.

Dalšími přírůstky, kterými se v Zooparku nově pyšní, jsou dvě jehňata ovce ouessantské. „Ovce pocházející z francouzského ostrova Ouessant. Je to nejmenší plemeno ovce na světě dorůstající výšky zhruba 50 centimetrů a váze kolem 15 kilo,“ přiblížil Daniel Koleška.

Tato ovce je typickým býložravcem. Co do výběru potravy je nenáročná, spásá i rostliny, které ostatní hospodářská zvířata odmítají. Březost trvá pět měsíců, samice rodí obvykle jedno mládě o hmotnosti přibližně jednoho kilogramu, které kojí asi šest měsíců. Ovce žijí i s mláďaty ve stádu, jsou aktivní ve dne a jejich říje probíhá jednou do roka.

V Zooparku Zájezd se narodila další mláďata, tentokrát lemurů a jehňat (Foto: Zoopark Zájezd)

Autor: (mv)


Příspěvek V Zooparku Zájezd se narodila další mláďata, tentokrát lemurů a ovcí pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210876/v-zooparku-zajezd-se-narodila-dalsi-mladata-tentokrat-lemuru-a-ovci/feed/ 0
Kladenští strážníci doprovodili rodičku do nemocnice https://kladenskelisty.cz/210886/kladensti-straznici-doprovodili-rodicku-do-nemocnice/ https://kladenskelisty.cz/210886/kladensti-straznici-doprovodili-rodicku-do-nemocnice/#respond Thu, 09 Apr 2020 05:50:18 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210886 Celkem kuriózní zásah si připsali v sobotu v noci kladenští strážníci. V Americké ulici je zastavil řidič vozu s prosbou o pomoc. V autě měl přítelkyni, která začala rodit. A jelikož muž nebyl z Kladna, nevěděl kterým směrem se k nemocnici vydat. Strážníci začali okamžitě jednat. Rychle a podrobně muži vysvětlili situaci a vyzvali ho, aby je svým vozem opatrně následoval. „Za … Pokračování textu Kladenští strážníci doprovodili rodičku do nemocnice

Příspěvek Kladenští strážníci doprovodili rodičku do nemocnice pochází z Kladenské listy

]]>
Celkem kuriózní zásah si připsali v sobotu v noci kladenští strážníci. V Americké ulici je zastavil řidič vozu s prosbou o pomoc. V autě měl přítelkyni, která začala rodit. A jelikož muž nebyl z Kladna, nevěděl kterým směrem se k nemocnici vydat.

Kladenští strážníci doprovodili rodičku do nemocnice (Ilustrační foto: KL)

Strážníci začali okamžitě jednat. Rychle a podrobně muži vysvětlili situaci a vyzvali ho, aby je svým vozem opatrně následoval. „Za použití výstražného zařízení na služebním vozidle doprovodili naši strážníci budoucí rodiče do nemocnice. Zde byla hlídka pracovníky recepce požádána, jestli může budoucí maminku doprovodit až na porodnici. Strážníci ženu i s jejím doprovodem předali před porodním sálem do rukou zdravotníků,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Závěrem strážníci budoucím rodičům popřáli hodně zdraví a štěstí a vydali se pokračovat dál ve své činnosti.

Autor: (red)


Příspěvek Kladenští strážníci doprovodili rodičku do nemocnice pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210886/kladensti-straznici-doprovodili-rodicku-do-nemocnice/feed/ 0
Od čtvrtka jsou v Kladně otevřeny sběrné dvory https://kladenskelisty.cz/210883/od-ctvrtka-jsou-v-kladne-otevreny-sberne-dvory/ https://kladenskelisty.cz/210883/od-ctvrtka-jsou-v-kladne-otevreny-sberne-dvory/#respond Thu, 09 Apr 2020 05:40:44 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210883 Z preventivních důvodů a vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu se v Kladně 17. března uzavřely sběrné dvory. Na základě uvolňování vládních opatření a domluvy města Kladna se společností AVE se znovu od čtvrtka otevírají. Od čtvrtečního rána můžete opět v Kladně odvézt odpad do sběrných dvorů. Konkrétně v Rozdělově a Vrapicích. Otevřeno bude i o Velikonocích a to … Pokračování textu Od čtvrtka jsou v Kladně otevřeny sběrné dvory

Příspěvek Od čtvrtka jsou v Kladně otevřeny sběrné dvory pochází z Kladenské listy

]]>
Z preventivních důvodů a vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu se v Kladně 17. března uzavřely sběrné dvory. Na základě uvolňování vládních opatření a domluvy města Kladna se společností AVE se znovu od čtvrtka otevírají.

Od čtvrtka jsou v Kladně otevřeny sběrné dvory (Foto: KL)

Od čtvrtečního rána můžete opět v Kladně odvézt odpad do sběrných dvorů. Konkrétně v Rozdělově a Vrapicích. Otevřeno bude i o Velikonocích a to v pátek, sobotu a pondělí. Společnost AVE začne od soboty 11. dubna přistavovat do ulic i mobilní sběrné kontejnery.

Ve Slaném je sběrný dvůr otevřen již od středy. Překladiště v Libušíně svůj provoz nepřerušilo, ovšem vstup byl možný pouze za přísných hygienických podmínek. V Unhošti mohou občané odpad do sběrného dvora již také odevzdávat.

Autor: (red)


Příspěvek Od čtvrtka jsou v Kladně otevřeny sběrné dvory pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210883/od-ctvrtka-jsou-v-kladne-otevreny-sberne-dvory/feed/ 0
Za roušku podpis. A hned máte jiného dodavatele energií https://kladenskelisty.cz/210896/za-rousku-podpis-a-hned-mate-jineho-dodavatele-energii/ https://kladenskelisty.cz/210896/za-rousku-podpis-a-hned-mate-jineho-dodavatele-energii/#respond Thu, 09 Apr 2020 05:30:05 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210896 Magistrát města Kladna důrazně varuje všechny spoluobčany před podvodnými obchodníky. Ti vám přinesou domů zdarma roušku a za její převzetí požadují podpis o předání. Když nejste pozorní, podepíšete změnu dodavatele energií, mnohdy dost nevýhodnou. Hyenismus některých lidí nezná hranice. V honbě za penězi jsou schopni udělat prakticky cokoliv. V Kladně se již objevily případy, kdy k vám domů … Pokračování textu Za roušku podpis. A hned máte jiného dodavatele energií

Příspěvek Za roušku podpis. A hned máte jiného dodavatele energií pochází z Kladenské listy

]]>
Magistrát města Kladna důrazně varuje všechny spoluobčany před podvodnými obchodníky. Ti vám přinesou domů zdarma roušku a za její převzetí požadují podpis o předání. Když nejste pozorní, podepíšete změnu dodavatele energií, mnohdy dost nevýhodnou.

Za roušku podpis, a hned máte jiného dodavatele energií (Ilustrační foto: KL)

Hyenismus některých lidí nezná hranice. V honbě za penězi jsou schopni udělat prakticky cokoliv. V Kladně se již objevily případy, kdy k vám domů přijde člověk a nabízí roušku zdarma. Vlídně popovídá a závěrem požaduje podpis za převzetí ochranné pomůcky. Když nejste ve střehu, podepíšete úplně něco jiného. Toto se děje hlavně u seniorů.

„Objevují se obchodníci, kteří využívají i současné pandemie k nekalým praktikám. Seniorům přinesou roušku a při předání chtějí podepsat převzetí. Jenže lidé tak v dobré víře podepíší přechod k jinému dodavateli energií. Doporučujeme všem občanům, aby pečlivě kontrolovali, co podepisují. Na území celého města je zákaz podomního prodeje. V případě jakýchkoli pochybností volejte policii,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

Autor: (red)


Příspěvek Za roušku podpis. A hned máte jiného dodavatele energií pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210896/za-rousku-podpis-a-hned-mate-jineho-dodavatele-energii/feed/ 0
Kraj poskytne živnostníkům bezúročnou půjčku https://kladenskelisty.cz/210873/kraj-poskytne-zivnostnikum-bezurocnou-pujcku/ https://kladenskelisty.cz/210873/kraj-poskytne-zivnostnikum-bezurocnou-pujcku/#respond Thu, 09 Apr 2020 05:20:11 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210873 Středočeský kraj na své poradě schválil v pondělí 6. dubna program na pomoc živnostníkům, kteří zaznamenali nepříznivý dopad pandemie. Jedná se o bezúročnou půjčku ve výši maximálně 50 000 korun, která bude splatná za čtyři roky.  „Dnes jsme schválili program, který by mohl rychle a účinně pomoci OSVČ, kteří byli nepříznivě zasaženi epidemií COVID-19, aby mohli rychle … Pokračování textu Kraj poskytne živnostníkům bezúročnou půjčku

Příspěvek Kraj poskytne živnostníkům bezúročnou půjčku pochází z Kladenské listy

]]>
Středočeský kraj na své poradě schválil v pondělí 6. dubna program na pomoc živnostníkům, kteří zaznamenali nepříznivý dopad pandemie. Jedná se o bezúročnou půjčku ve výši maximálně 50 000 korun, která bude splatná za čtyři roky. 

Kraj poskytne živnostníkům bezúročnou půjčku (Ilustrační foto: KL)

„Dnes jsme schválili program, který by mohl rychle a účinně pomoci OSVČ, kteří byli nepříznivě zasaženi epidemií COVID-19, aby mohli rychle obnovit své podnikání. Bude se jednat o bezúročnou půjčku, splatnou za čtyři roky, kdy jeden rok je odklad a tři na splácení. Naším cílem je nabídnout plošnou a efektivní pomoc podnikatelům, kteří se neočekávaně ocitli ve finanční tísni,“ přiblížila formu podpory hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

O bezúročnou půjčku budou moci zažádat živnostníci, kteří podnikají na území kraje a živnost mají založenou před vyhlášením nouzového stavu. Dotace nebude poskytnuta těm podnikatelům, kteří jsou v exekuci, v insolvenci anebo se sídlem na úřadě. Program by měl být spuštěn co nejdříve a dotace budou vypláceny po jeho schválení Radou kraje.

Všechny žádosti o poskytnutí finanční výpomoci bude schvalovat Rada kraje. Živnostníci budou moci o půjčku zažádat do 30. června, a to po schválení dotačního programu.

Jak dále hejtmanka upřesnila, návratná bezúročná půjčka bude poskytnuta v maximální výši 50 tisíc korun. Celkový objem finančních prostředků, s nímž je počítáno, činí 2,750 miliardy korun. Před poskytnutím návratné půjčky požádá kraj žadatele o provedení identifikační platby.

Autor: (kh)


Příspěvek Kraj poskytne živnostníkům bezúročnou půjčku pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210873/kraj-poskytne-zivnostnikum-bezurocnou-pujcku/feed/ 0
Při nakupování ochranných prostředků se vyhněte podvodníkům https://kladenskelisty.cz/210869/pri-nakupovani-ochrannych-prostredku-se-vyhnete-podvodnikum/ https://kladenskelisty.cz/210869/pri-nakupovani-ochrannych-prostredku-se-vyhnete-podvodnikum/#respond Thu, 09 Apr 2020 05:10:32 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210869 Bohužel ani současná situace, kdy je vyhlášen na celém území Česka nouzový stav, nezastavila podvodníky. Ti se společně s lichváři snaží obohatit díky strachu ostatních. Proto dbejte na zvýšenou opatrnost zejména při online nakupování roušek či jiných ochranných prostředků. Při objednávání jakéhokoliv z boží z internetového obchodu je vždy dobré ověřit, kdo za e-shopem stojí. „V obchodních … Pokračování textu Při nakupování ochranných prostředků se vyhněte podvodníkům

Příspěvek Při nakupování ochranných prostředků se vyhněte podvodníkům pochází z Kladenské listy

]]>
Bohužel ani současná situace, kdy je vyhlášen na celém území Česka nouzový stav, nezastavila podvodníky. Ti se společně s lichváři snaží obohatit díky strachu ostatních. Proto dbejte na zvýšenou opatrnost zejména při online nakupování roušek či jiných ochranných prostředků.

Při nakupování ochranných prostředků se vyhněte podvodníkům (Ilustrační foto: KL)

Při objednávání jakéhokoliv z boží z internetového obchodu je vždy dobré ověřit, kdo za e-shopem stojí. „V obchodních podmínkách musí být jasně uvedena společnost s identifikačním číslem a na webu musí být dostupné kontaktní údaje. Pokud tuto informaci nelze na webových stránkách dohledat nebo je provozovatelem zahraniční společnost, existuje zvýšené riziko, že zaplacené zboží buď vůbec nedorazí, nebo na něj bude spotřebitel čekat několik týdnů. Proto je namístě rovněž zkontrolovat, zda jsou dostupné nějaké zkušenosti dalších spotřebitelů (například internetové recenze),“ upozorňuje spotřebitelská organizace dTest.

V době pandemie je kvůli vzniklé panice a strachu velmi snadné spotřebitele oklamat. Organizace dTest uvedla, že se v minulosti s falešnými e-shopy setkala již mnohokrát. Podvodníci se například snažili prodávat přípravky na zázračné zhubnutí nebo třeba i na léčbu rakoviny.

Právě teď je pro lichváře a podvodníky ideální doba, jak si „namastit kapsu“. Přemrštěné ceny překupníků za ochranné pomůcky, které dnes nosí prakticky všihni, dosahují leckdy i několikanásobků obvyklé ceny. V jistých případech by se jejich jednání dalo podle občanského zákoníku označit dokonce jako neúměrné zkrácení či přímo o lichvu, a to právě kvůli zneužití tísně spotřebitele a hrubému nepoměru mezi cenou a obvyklou hodnotou roušky. „Při neúměrném zkrácení lze požadovat kompenzaci za nepřiměřenou cenu, případně zrušení smlouvy, zatímco lichva zakládá rovnou neplatnost smlouvy,“ uvádí dTest. Důležité je vědět, že od smlouvy uzavřené přes internet je možné odstoupit bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů, a to i před samotným dodáním zboží.

Na byznys nepoctivých prodejců a lichvářů zareagovaly i Evropská komise a síť dozorových orgánů napříč Evropskou unií. Společnými silami připravují podpůrný materiál, který pomůže s identifikací potíráním problémových praktik. Do cen za ochranné pomůcky na začátku března v České republice zasáhla ministerstva financí a zdravotnictví. Nejdříve byly regulovány ceny respirátorů typu FFP3 na maximálně 175 korun bez DPH, pokud byly vyrobeny v Evropské unii, respektive na 350 korun bez DPH v případě výroby mimo EU. Následně byl jejich prodej mimo stát a jeho organizační složky zakázán, stejně jako vývoz přípravků na dezinfekci rukou.

Autor: (kh)


Příspěvek Při nakupování ochranných prostředků se vyhněte podvodníkům pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210869/pri-nakupovani-ochrannych-prostredku-se-vyhnete-podvodnikum/feed/ 0
Kladenská nemocnice má třináct zaměstnanců v karanténě https://kladenskelisty.cz/210892/kladenska-nemocnice-ma-trinact-zamestnancu-v-karantene/ https://kladenskelisty.cz/210892/kladenska-nemocnice-ma-trinact-zamestnancu-v-karantene/#respond Thu, 09 Apr 2020 05:00:56 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210892 Oblastní nemocnice Kladno se musí v těchto dnech obejít bez třinácti zaměstnanců, kteří skončili v karanténě. I přesto jsou v provozu všechna oddělení s výjimkou zubní ordinace, kdy je doktor na nemocenské. Stejně jako v jiných nemocnicích, tak i v kladenské odložili plánované zákroky a věnují se jen těm neodkladným. Zároveň byl snížen počet návštěv v ambulancích. Na … Pokračování textu Kladenská nemocnice má třináct zaměstnanců v karanténě

Příspěvek Kladenská nemocnice má třináct zaměstnanců v karanténě pochází z Kladenské listy

]]>
Oblastní nemocnice Kladno se musí v těchto dnech obejít bez třinácti zaměstnanců, kteří skončili v karanténě. I přesto jsou v provozu všechna oddělení s výjimkou zubní ordinace, kdy je doktor na nemocenské.

Kladenská nemocnice má třináct zaměstnanců v karanténě (Foto: KL)

Stejně jako v jiných nemocnicích, tak i v kladenské odložili plánované zákroky a věnují se jen těm neodkladným. Zároveň byl snížen počet návštěv v ambulancích. Na parkovišti před Niederleho pavilonem zmizel stan na odebírání vzorků. Nahradila ho mobilní buňka. Odběrové místo v podobě zelené mobilní buňky přibylo i u hlavního vchodu nemocnice.

V nemocnici ve Slaném je stav podobný jako v Kladně. Odložené jsou plánované zákroky a provádí se jen ty akutní. Ze zdravotnického personálu není v karanténě nikdo. Přijatí pacienti jsou všichni automaticky testováni na koronavirus.

Kladenská nemocnice má třináct zaměstnanců v karanténě (Foto: KL)

Autor: (mv)


Příspěvek Kladenská nemocnice má třináct zaměstnanců v karanténě pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210892/kladenska-nemocnice-ma-trinact-zamestnancu-v-karantene/feed/ 0
Zloděj v Kladně vykradl stavební buňku https://kladenskelisty.cz/210831/zlodej-v-kladne-vykradl-stavebni-bunku-2/ https://kladenskelisty.cz/210831/zlodej-v-kladne-vykradl-stavebni-bunku-2/#respond Wed, 08 Apr 2020 06:10:47 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210831 Kladenští policisté pátrají po zloději, který v Kladně vykradl stavební buňku. Společnost, která buňku vlastní, tak přišla o nářadí za téměř 76 tisíc korun. Stavební buňku v Pařížské ulici v Kladně nezvaný host  navštívil v čase od 16.00 hodin dne 3. dubna do 15.30 hodin následujícího dne. Pomocí násilí se vloupal dovnitř a pak mu nic … Pokračování textu Zloděj v Kladně vykradl stavební buňku

Příspěvek Zloděj v Kladně vykradl stavební buňku pochází z Kladenské listy

]]>
Kladenští policisté pátrají po zloději, který v Kladně vykradl stavební buňku. Společnost, která buňku vlastní, tak přišla o nářadí za téměř 76 tisíc korun.

Zloděj v Kladně vykradl stavební buňku (Ilustrační foto: KL)

Stavební buňku v Pařížské ulici v Kladně nezvaný host  navštívil v čase od 16.00 hodin dne 3. dubna do 15.30 hodin následujícího dne. Pomocí násilí se vloupal dovnitř a pak mu nic nebránilo, aby si odnesl různé nářadí. A rozhodně na sobě nešetřil, nakradl si věci za téměř 76 tisíc korun.

Po pachateli začali pátrat kladenští policisté a případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže.

„Policie vyzývá občany, kteří v inkriminovaném čase mohli v těchto místech spatřit pohyb podezřelé osoby, aby své poznatky poskytli na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ vzkazuje prostřednictvím Listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (kh)


Příspěvek Zloděj v Kladně vykradl stavební buňku pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210831/zlodej-v-kladne-vykradl-stavebni-bunku-2/feed/ 0
Zápis do kladenských mateřských škol bude bez dětí i rodičů https://kladenskelisty.cz/210836/zapis-do-kladenskych-materskych-skol-bude-bez-deti-i-rodicu/ https://kladenskelisty.cz/210836/zapis-do-kladenskych-materskych-skol-bude-bez-deti-i-rodicu/#respond Wed, 08 Apr 2020 06:00:19 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=210836 Letošní zápis dětí do mateřských škol proběhne vzhledem k mimořádným opatřením vlády proti šíření koronaviru bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole. Přihlášku je možné do vzdělávacího zařízení doručit datovou schránkou, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem, poštou, případně dalšími distančními nástroji. Pro podání přihlášky bez osobní účasti je stanoveno období v rozmezí od … Pokračování textu Zápis do kladenských mateřských škol bude bez dětí i rodičů

Příspěvek Zápis do kladenských mateřských škol bude bez dětí i rodičů pochází z Kladenské listy

]]>
Letošní zápis dětí do mateřských škol proběhne vzhledem k mimořádným opatřením vlády proti šíření koronaviru bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole. Přihlášku je možné do vzdělávacího zařízení doručit datovou schránkou, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem, poštou, případně dalšími distančními nástroji.

Zápis do kladenských mateřských škol bude bez dětí i rodičů (Foto: MMK)

Pro podání přihlášky bez osobní účasti je stanoveno období v rozmezí od 6. do 15. května letošního roku. Žádost o přijetí včetně dalších příslušných formulářů a informací naleznete na webových stránkách jednotlivých škol dle spádové oblasti.

V krajním případě bude dle konkrétní situace umožněno rovněž osobní podání přihlášky ve škole, a to ve dnech:

  • – 13. května od 9:00 do 12:00 hodin
  • ve čtvrtek 14. května od 7:00 do 18:00 hodin
  • v pátek 15. května od 7:00 do 17:00 hodin.

Současně proběhne zápis i do Církevní mateřské školy RADOST a do Montessori mateřské školy a klubu Kladno.

Autor: (red)


Příspěvek Zápis do kladenských mateřských škol bude bez dětí i rodičů pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/210836/zapis-do-kladenskych-materskych-skol-bude-bez-deti-i-rodicu/feed/ 0