Kladenské listy https://kladenskelisty.cz Informační portál Mon, 13 Jul 2020 20:34:07 +0000 cs hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.4 Zloděj si z KFC u Velké Dobré odvezl místo jídla slunečník https://kladenskelisty.cz/214698/zlodej-si-z-kfc-u-velke-dobre-odvezl-misto-jidla-slunecnik/ https://kladenskelisty.cz/214698/zlodej-si-z-kfc-u-velke-dobre-odvezl-misto-jidla-slunecnik/#respond Tue, 14 Jul 2020 06:15:13 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=214698 Před slunečnými dny se pravděpodobně hodlá po svém chránit zloděj, který si z provozovny rychlého občerstvení u obce Velká Dobrá odnesl velký černý slunečník. Krádež se odehrála v pátek 10. července v době od nočních hodin do 10. hodiny ráno. Po pachateli pátrá policie. Do prodejny známého řetězce rychlého občerstvení u Velké Dobré zavítal v pátek v noci … Pokračování textu Zloděj si z KFC u Velké Dobré odvezl místo jídla slunečník

Příspěvek Zloděj si z KFC u Velké Dobré odvezl místo jídla slunečník pochází z Kladenské listy

]]>
Před slunečnými dny se pravděpodobně hodlá po svém chránit zloděj, který si z provozovny rychlého občerstvení u obce Velká Dobrá odnesl velký černý slunečník. Krádež se odehrála v pátek 10. července v době od nočních hodin do 10. hodiny ráno. Po pachateli pátrá policie.

Ze stavby u Kutrovic zmizel stavební materiál za více jak sto třicet tisíc (Foto: KL)

Do prodejny známého řetězce rychlého občerstvení u Velké Dobré zavítal v pátek v noci nezvaný návštěvník. Hlad ale nejspíš neměl. Pravděpodobně si chtěl obstarat stylovou ochranu proti slunečnímu záření. Z venkovního stolu před restaurací si totiž odšrouboval velký černý slunečník s logem a odvezl si ho s sebou. Společnosti tak vznikla škoda ve výši 10 000 korun.

Po zloději teď pátrají policisté a jeho čin je prošetřován jako přečin krádeže, za což mu v případě dopadení hrozí dvouletý pobyt za mřížemi.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Unhošť, nebo mohou využít i bezplatnou linku 158,“ vzkázala prostřednictvím Listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (kh)


Příspěvek Zloděj si z KFC u Velké Dobré odvezl místo jídla slunečník pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/214698/zlodej-si-z-kfc-u-velke-dobre-odvezl-misto-jidla-slunecnik/feed/ 0
Kladenská nemocnice dostane dotaci na zmírnění dopadů pandemie https://kladenskelisty.cz/214694/kladenska-nemocnice-dostane-dotaci-na-zmirneni-dopadu-pandemie/ https://kladenskelisty.cz/214694/kladenska-nemocnice-dostane-dotaci-na-zmirneni-dopadu-pandemie/#respond Tue, 14 Jul 2020 06:00:50 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=214694 Oblastní nemocnice Kladno a také další středočeské nemocnice získají účelové dotace, které jim pomohou zmírnit negativní dopady pandemie koronaviru. V kladenské nemocnici se jedná o částku 71,6 milionů korun, která bude použita na pokrytí mimořádných nákladů, zejména nákupy ochranných pomůcek. Středočeští zastupitelé rozhodli na mimořádném jednání o poskytnutí individuální účelové dotace pro oblastní nemocnice. Mezi ty … Pokračování textu Kladenská nemocnice dostane dotaci na zmírnění dopadů pandemie

Příspěvek Kladenská nemocnice dostane dotaci na zmírnění dopadů pandemie pochází z Kladenské listy

]]>
Oblastní nemocnice Kladno a také další středočeské nemocnice získají účelové dotace, které jim pomohou zmírnit negativní dopady pandemie koronaviru. V kladenské nemocnici se jedná o částku 71,6 milionů korun, která bude použita na pokrytí mimořádných nákladů, zejména nákupy ochranných pomůcek.

Kladenská nemocnice dostane dotaci na zmírnění dopadů pandemie (Ilustrační foto: KL)

Středočeští zastupitelé rozhodli na mimořádném jednání o poskytnutí individuální účelové dotace pro oblastní nemocnice. Mezi ty bude rozdělena celková částka 152,68 milionů korun. Oblastní nemocnice Kladno získá 71,6 milionu, nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov 25,1 milionu, Oblastní nemocnice Kolín 28,6 milionu korun, Oblastní nemocnice Mladá Boleslav 8,8 milionu korun a Oblastní nemocnice Příbram obdrží 18,4 milionu korun. Zastupitelé také schválili vzor veřejnoprávní smlouvy na poskytnutí individuální investiční dotace, která bude s nemocnicemi uzavřena.

„Očekáváme, že se nám uvedené finanční prostředky vrátí v nejvyšší možné míře zpět z Fondu solidarity Evropské unie, kde budou nárokovány prostřednictvím Ministerstva financí. Rozhodnutí o přidělení tohoto příspěvku očekáváme letos na podzim a doufám, že peníze bychom mohli mít v rozpočtu již na konci tohoto roku,“ upřesnil radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk.

„Peníze budou využity jen na pokrytí části mimořádných nákladů v souvislosti s epidemií COVID-19, zejména na nákupy ochranných osobních pomůcek, související vynucené nákupy zdravotní techniky, náklady na připravenost prostor a návazné stěhování některých oddělení za účelem přizpůsobení požadavkům péče o COVID pozitivní podezřelé pacienty, covidové odměny a další náklady, které by bez této epidemie nemocnice neměla a které vznikly v období od 12. března do 11. července,“ uvedla pro Listy mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

Autor: (kh)


Příspěvek Kladenská nemocnice dostane dotaci na zmírnění dopadů pandemie pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/214694/kladenska-nemocnice-dostane-dotaci-na-zmirneni-dopadu-pandemie/feed/ 0
Farmářské trhy se vracejí na náměstí Starosty Pavla https://kladenskelisty.cz/214692/farmarske-trhy-se-vraceji-na-namesti-starosty-pavla/ https://kladenskelisty.cz/214692/farmarske-trhy-se-vraceji-na-namesti-starosty-pavla/#respond Tue, 14 Jul 2020 05:45:31 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=214692 Od středy budou na náměstí Starosty Pavla pravidelné farmářské trhy, které pořádá Libor Uhlík. Ten se také úspěšně podílel na nedávno konaném historickém jarmarku. Městu se zavázal zajistit kvalitní prodejce zboží ryze českých prvovýrobců či pěstitelů. Pravidelné farmářské trhy se stanou další akcí na náměstí Starosty Pavla v Kladně, která nabídne všem zájemcům čerstvou českou zeleninu … Pokračování textu Farmářské trhy se vracejí na náměstí Starosty Pavla

Příspěvek Farmářské trhy se vracejí na náměstí Starosty Pavla pochází z Kladenské listy

]]>
Od středy budou na náměstí Starosty Pavla pravidelné farmářské trhy, které pořádá Libor Uhlík. Ten se také úspěšně podílel na nedávno konaném historickém jarmarku. Městu se zavázal zajistit kvalitní prodejce zboží ryze českých prvovýrobců či pěstitelů.

Farmářské trhy se vracejí na náměstí Starosty Pavla (Foto: KL)

Pravidelné farmářské trhy se stanou další akcí na náměstí Starosty Pavla v Kladně, která nabídne všem zájemcům čerstvou českou zeleninu a další farmářské produkty v historickém centrum města. „Velké sobotní jarmarky v historickém hávu a s tematickým programem se pak uskuteční několikrát do roka,“ uvedla mluvčí kladenského magistrátu Lucie Steinerová.

„Tuto středu trhy nabídnou zeleninu a ovoce z Litoměřicka a Mělnicka od tří pěstitelů a prodejců, uzenářské výrobky přímo od výrobce řeznictví Mareš, kozí, ovčí a kravské sýry z farmy Držovice, pečivo z řemeslné pekárny Trnovany, koření, výborné klobásy od paní Vajnerové a další farmářské dobroty i stánky s řemesly, jako například šperky paní Holubové nebo proutěné košíky paní Holakovské z Mělníka,“ doplnila mluvčí Steinerová.

Autor: (red)


Příspěvek Farmářské trhy se vracejí na náměstí Starosty Pavla pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/214692/farmarske-trhy-se-vraceji-na-namesti-starosty-pavla/feed/ 0
Ze stavby u Kutrovic zmizel stavební materiál za více jak sto třicet tisíc https://kladenskelisty.cz/214696/ze-stavby-u-kutrovic-zmizel-stavebni-material-za-vice-jak-sto-tricet-tisic/ https://kladenskelisty.cz/214696/ze-stavby-u-kutrovic-zmizel-stavebni-material-za-vice-jak-sto-tricet-tisic/#respond Tue, 14 Jul 2020 05:30:45 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=214696 Až pět let strávených za mřížemi teď hrozí zloději, který minulý týden ukradl ze stavby přemostění u Kutrovic na Slánsku materiál v celkové výši přesahující 130 tisíc korun. Policii to minulý pátek oznámil osobně mistr ze stavby. 200 kusů nových žlutých laťovek v hodnotě téměř 97 tisíc korun a šest metrů čtverečních nových fošen za … Pokračování textu Ze stavby u Kutrovic zmizel stavební materiál za více jak sto třicet tisíc

Příspěvek Ze stavby u Kutrovic zmizel stavební materiál za více jak sto třicet tisíc pochází z Kladenské listy

]]>
Až pět let strávených za mřížemi teď hrozí zloději, který minulý týden ukradl ze stavby přemostění u Kutrovic na Slánsku materiál v celkové výši přesahující 130 tisíc korun. Policii to minulý pátek oznámil osobně mistr ze stavby.

Ze stavby u Kutrovic zmizel stavební materiál za více jak sto třicet tisíc (Foto: KL)

200 kusů nových žlutých laťovek v hodnotě téměř 97 tisíc korun a šest metrů čtverečních nových fošen za skoro 35 tisícovek zmizelo ze stavby přemostění u Kutrovic v době mezi 6. a 7. červencem. Krádež na policejním oddělení ve Slaném nahlásil koncem uplynulého týdne mistr stavby.

Pachatel je v hledáčku místních policistů. V případě, že bude dopaden, hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody. Pokud jste v okolí zmiňované stavby zaznamenali pohyb někoho podezřelého, obraťte se na policii.

„Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti zloděje, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Slaný, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat telefonicky na čísle 974 873 811. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkázala do redakce policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (kh)


Příspěvek Ze stavby u Kutrovic zmizel stavební materiál za více jak sto třicet tisíc pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/214696/ze-stavby-u-kutrovic-zmizel-stavebni-material-za-vice-jak-sto-tricet-tisic/feed/ 0
Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 2 https://kladenskelisty.cz/189448/sest-mytu-o-sesti-kladenskych-vezacich-cast-2/ https://kladenskelisty.cz/189448/sest-mytu-o-sesti-kladenskych-vezacich-cast-2/#respond Tue, 14 Jul 2020 05:15:20 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=189448 Šestice unikátních věžových domů na Vítězné třídě patří už přes šedesát let k tomu nejzajímavějšímu z kladenského kulturního dědictví. Pro svou popularitu představují tyto architektonické unikáty vděčné téma pro média i k hospodské konverzaci. V průběhu desetiletí se tak mezi lidmi rozšířily nepřesné nebo vyloženě mylné informace. V seriálu Kladenských listů je na pravou míru uvedou … Pokračování textu Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 2

Příspěvek Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 2 pochází z Kladenské listy

]]>
Šestice unikátních věžových domů na Vítězné třídě patří už přes šedesát let k tomu nejzajímavějšímu z kladenského kulturního dědictví. Pro svou popularitu představují tyto architektonické unikáty vděčné téma pro média i k hospodské konverzaci. V průběhu desetiletí se tak mezi lidmi rozšířily nepřesné nebo vyloženě mylné informace. V seriálu Kladenských listů je na pravou míru uvedou Roman Hájek a Alexandr Němec ze spolku Halda Kladno.

Foto: KL

„Společně s Alexandrem Němcem jsme historii věžáků věnovali v posledních letech tisíce hodin času. Prošli jsme v podstatě všechny dochované, a v tento moment dostupné, archivní prameny, bavili se o jejich významu s historiky architektury – a téměř všechny naše poznatky shromáždili do rozsáhlé publikace. Vnímáme tak, po vzoru Saturninově, jako povinnost uvést základní nepřesnosti na pravou míru. Šestice věžových domů představuje jedno z nejzajímavějších kulturních dědictví Kladna a je ukázkou dobově zcela výjimečné architektury. Kéž by jejich příběh byl budoucím generacím předáván věcně správně,“ říká spoluautor seriálu Roman Hájek.

Mýtus 2.

Je to sorela

Doktrína socialistického realismu, tedy oficiální “kulturní směrnice” Sovětského svazu, která se po druhé světové válce stala závaznou i v dalších zemích pod sférou sovětského vlivu, zažívala v době projektování a výstavby věžáků svůj největší vzestup. Skutečnost, že lidé věžáky za sorelu považují, tak může být celkem oprávněná. Je ale v přímém rozporu s životní misí architektů.

Zmiňovaný Josef Havlíček, hlavní architekt domů, totiž patřil k několika málo československým umělcům, kteří se nebáli schematičnost a zdobnost socialistického realismu otevřeně kritizovat. Ostatně právě Havlíček byl autorem posměšného zkrácení názvu doktríny na “sorela”, který se později obecně ujal.

První polovina 50. let 20. století byla pro architekty nesmírně složitá. Prosazení vlastního tvůrčího záměru znamenalo neustále balancovat na vrtkavém prámu – a mohlo mít i značné osobní důsledky. Havlíček měl pro tuto misi dvě obrovské výhody: jednak velmi silné renomé mezi architekty (i těmi otevřeně prorežimními), jednak mimořádný argumentační a rétorický talent.

I když v návrhu věžových domů musel udělat řadu ústupků, neslevil ze zásad modernistické architektury, kterou rozvíjel už v období mezi válkami. Potlačoval zdobnost. Odmítal ideologicky motivovanou výzdobu. Porovnáte-li kladenské věžáky s bytovými domy, které v podobné době vyrostly v Ostravě-Porubě nebo s pražským hotelem International, je rozdíl zřejmý.

Jediným okamžikem, kdy byl během navrhování celého sídliště Havlíček nucen ustoupit, byl návrh hlavního náměstí (dnešní náměstí Jana Masaryka). V jeho prvních skicách se sorela projevuje celkem výrazně. Z dobových dokumentů ovšem víme, že autoři spoléhali na to, že na realizaci takto velkolepé investice se nikdy nenajdou peníze. Následující roky ukázaly, že měli pravdu.

Je tak vlastně trochu paradoxní, že si věžáky a jejich okolí dnes často vypůjčují filmaři pro navození atmosféry 50. let a jako kulisu Moskvy. Domy, za které dobová kritika Havlíčka drtila kvůli nedostatečnému “socialistickému výrazu”, jsou dnes považovány za ideální ukázku socialistické architektury. Ale tak se to někdy stává.

Konec druhé části. Na mýtus číslo tři se můžete těšit zase příští úterý.

Mýtus 1.

Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 1

Sídliště Ostrava-Poruba. Vnímejte rozdíl (Foto – zdroj: www.romanhajek.net)

 Autor: Roman Hájek a Alexandr Němec

Příspěvek Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 2 pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/189448/sest-mytu-o-sesti-kladenskych-vezacich-cast-2/feed/ 0
Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves https://kladenskelisty.cz/174071/tip-na-vylet-na-kladensku-a-slansku-zamek-nelahozeves/ https://kladenskelisty.cz/174071/tip-na-vylet-na-kladensku-a-slansku-zamek-nelahozeves/#respond Tue, 14 Jul 2020 05:00:42 +0000 http://kladenskelisty.cz/?p=174071 Prázdniny jsou v plném proudu, proto by se vám mohl hodit tip na dobrý výlet. Vezměte partnera, děti, rodiče nebo kamarády a zajeďte se podívat na místa, která jsou v našem okolí. Kladenské listy vám budou letos o prázdninách pravidelně, každý den v týdnu, přinášet různé tipy na výlety. Ten dnešní je zámek Nelahozeves. Zámek … Pokračování textu Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves

Příspěvek Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves pochází z Kladenské listy

]]>
Prázdniny jsou v plném proudu, proto by se vám mohl hodit tip na dobrý výlet. Vezměte partnera, děti, rodiče nebo kamarády a zajeďte se podívat na místa, která jsou v našem okolí. Kladenské listy vám budou letos o prázdninách pravidelně, každý den v týdnu, přinášet různé tipy na výlety. Ten dnešní je zámek Nelahozeves.

Zámek Nelahozeves (Foto: lobkowicz.com)

Zámek pochází ze 16. století a patří mezi významné pozdně renesanční objekty na českém území. Leží nad řekou Vltavou a je chráněn jako kulturní památka České republiky. Patří rodině Lobkowiczů, je však běžně přístupný pro veřejnost.

Stálá expozice nabízí dvanáct dobových pokojů, které ilustrují život rodiny Lobkowiczů v 19. století od obývacích komnat přes lovecké salonky až po bohatě vybavenou knihovnu s více než šedesáti tisíci svazky.

Zámek je návštěvníkům přes léto otevřený každý den s výjimkou pondělí. Příležitostně se zde také konají výstavy či festivaly.  

Autor: (jk)


Příspěvek Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/174071/tip-na-vylet-na-kladensku-a-slansku-zamek-nelahozeves/feed/ 0
O víkendu se opět částečně uzavře kruhová křižovatka Na Cikánce https://kladenskelisty.cz/214687/o-vikendu-se-opet-castecne-uzavre-kruhova-krizovatka-na-cikance/ https://kladenskelisty.cz/214687/o-vikendu-se-opet-castecne-uzavre-kruhova-krizovatka-na-cikance/#respond Mon, 13 Jul 2020 11:20:06 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=214687 Z důvodu opravy přejezdové konstrukce železniční vlečky byl minulý víkend částečně uzavřen provoz na kruhové křižovatce v Kladně Na Cikánce. Komplikace trvaly až do pondělního odpoledne. Nadcházející víkend bude silnice znovu průjezdná pouze za pomoci světelné signalizace. Kladno se opět rozdělilo na dva tábory. Jedni nadávají na uzavírky, druzí zase na to, že se rekonstruuje … Pokračování textu O víkendu se opět částečně uzavře kruhová křižovatka Na Cikánce

Příspěvek O víkendu se opět částečně uzavře kruhová křižovatka Na Cikánce pochází z Kladenské listy

]]>
Z důvodu opravy přejezdové konstrukce železniční vlečky byl minulý víkend částečně uzavřen provoz na kruhové křižovatce v Kladně Na Cikánce. Komplikace trvaly až do pondělního odpoledne. Nadcházející víkend bude silnice znovu průjezdná pouze za pomoci světelné signalizace.

O víkendu se opět částečně uzavře kruhová křižovatka Na Cikánce (Foto: KL)

Kladno se opět rozdělilo na dva tábory. Jedni nadávají na uzavírky, druzí zase na to, že se rekonstruuje málo nebo že se dělá všechno najednou. Prostě všem se člověk nezavděčí. Naplánované investiční akce však zastavit nejdou, a proto je jejich zadavatelé směřují hlavně na letní prázdniny, kdy je provoz slabší o ty, kteří cestují na rekreaci do ciziny. Bohužel kvůli letošnímu „hitu“ s názvem koronavirus lidé více brázdí silnice domácí.

Dlouhé kolony zaznamenali ti, kteří cestovali o víkendu a v pondělí do Kladna. Frekventovaná silnice v Rozdělově je uzavřena úplně a objízdná trasa doslova praská „ve švech“. K tomu se přidaly komplikace v podobě kompletně uzavřené Průmyslové ulice a částečné uzavírky přilehlé okružní křižovatky. Stavbaři tam opravují v jednom jízdním pruhu přejezdovou konstrukci železniční vlečky. Provoz je na místě řízen světelnou signalizací a ze směru od Pcher do Kladna se tvoří nekonečné kolony, které se v ranních hodinách táhly až mimo území města.

Obdobná situace čeká na řidiče i nastávající víkend. Od soboty 18. do pondělí 20. července budou silničáři opravovat druhou polovinu přejezdové konstrukce. Nadále bude i Průmyslová ulice zcela uzavřena. Vzhledem ke kolonám, které se dají očekávat, měli by lidé počítat i se zdržením v městské hromadné dopravě.

Autor: (red)


Příspěvek O víkendu se opět částečně uzavře kruhová křižovatka Na Cikánce pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/214687/o-vikendu-se-opet-castecne-uzavre-kruhova-krizovatka-na-cikance/feed/ 0
Policie dostala dalšího feťáka z kladenských silnic https://kladenskelisty.cz/214666/policie-dostala-dalsiho-fetaka-z-kladenskych-silnic/ https://kladenskelisty.cz/214666/policie-dostala-dalsiho-fetaka-z-kladenskych-silnic/#respond Mon, 13 Jul 2020 06:15:17 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=214666 Kladenské listy se neustále snaží upozorňovat na to, že alkohol ani žádné jiné návykové látky za volant nepatří. Tito řidiči totiž neohrožují jen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Touto myšlenkou se ovšem nijak nezaobíral devatenáctiletý mladík. Vzal si pervitin a jel se projet. V ulici M. Horákové si na něj došlápli policisté. Minulá středa … Pokračování textu Policie dostala dalšího feťáka z kladenských silnic

Příspěvek Policie dostala dalšího feťáka z kladenských silnic pochází z Kladenské listy

]]>
Kladenské listy se neustále snaží upozorňovat na to, že alkohol ani žádné jiné návykové látky za volant nepatří. Tito řidiči totiž neohrožují jen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Touto myšlenkou se ovšem nijak nezaobíral devatenáctiletý mladík. Vzal si pervitin a jel se projet. V ulici M. Horákové si na něj došlápli policisté.

Policie dostala dalšího feťáka z kladenských silnic (Ilustrační foto: KL)

Minulá středa se stala osudnou pro teprve devatenáctiletého řidiče Škody Fabia. V jeho pervitinovém opojení ho při silniční kontrole přistihli kročehlavští policisté. Mladého šoféra zastavili několik minut po dvaadvacáté hodině v ulici Milady Horákové. Provedli u něj test na drogy, který vyšel s pozitivním výsledkem. Proto ho odvezli do kladenské nemocnice na krevní odběr. Ten ukázal, co mladíkovi kolovalo žilou, když řídil svůj vůz.

„Řidič měl pozitivní test na návykovou látku amfetamin/metamfetamin a následně se na výzvu podrobil odběru krve v Oblastní nemocnici Kladno. Jeho jednání se nyní vyšetřuje jako podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až jeden rok odnětí svobody,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (mv)


Příspěvek Policie dostala dalšího feťáka z kladenských silnic pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/214666/policie-dostala-dalsiho-fetaka-z-kladenskych-silnic/feed/ 0
Fotbalisté Kladna znají plán přípravy, celkem odehrají čtyři přátelské zápasy a MOL Cup https://kladenskelisty.cz/214630/fotbaliste-kladna-znaji-plan-pripravy-celkem-odehraji-ctyri-pratelske-zapasy-a-mol-cup/ https://kladenskelisty.cz/214630/fotbaliste-kladna-znaji-plan-pripravy-celkem-odehraji-ctyri-pratelske-zapasy-a-mol-cup/#respond Mon, 13 Jul 2020 06:00:48 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=214630 Uplynulou sezonu předčasně ukončila pandemie koronaviru, nyní už ale musejí kladenští fotbalisté hledět vpřed na blížící se start dalšího ročníku Fortuna Divize B. V rámci přípravy odehrají Kladeňáci v průběhu července a srpna čtyři přátelské duely a jeden zápas MOL Cupu. První utkání se uskuteční už 18. července. Kladeňáci si připravili celkem čtyři přípravné zápasy, kterými navážou … Pokračování textu Fotbalisté Kladna znají plán přípravy, celkem odehrají čtyři přátelské zápasy a MOL Cup

Příspěvek Fotbalisté Kladna znají plán přípravy, celkem odehrají čtyři přátelské zápasy a MOL Cup pochází z Kladenské listy

]]>
Uplynulou sezonu předčasně ukončila pandemie koronaviru, nyní už ale musejí kladenští fotbalisté hledět vpřed na blížící se start dalšího ročníku Fortuna Divize B. V rámci přípravy odehrají Kladeňáci v průběhu července a srpna čtyři přátelské duely a jeden zápas MOL Cupu. První utkání se uskuteční už 18. července.

Fotbalisté Kladna znají plán přípravy, celkem odehrají čtyři přátelské zápasy a MOL Cup (Foto: KL)

Kladeňáci si připravili celkem čtyři přípravné zápasy, kterými navážou na sérii přáteláků, jež se uskutečnily během června. A tým bude vedle hráčů zkoušet také různá hřiště, pouze jediný zápas totiž odehraje na domácím Stadionu Františka Kloze!

Příprava odstartuje už příští sobotu 18. července, kdy zavítá Kladno od 10:30 do Rakovníka. Ve zbylých zápasech pak už jsou kladenští hráči vždy vedeni jako domácí. 25. července se ve Velké Dobré postaví Královu Dvoru a 1. srpna pak vyzvou v Lidicích Admiru Praha. Přípravu zakončí 8. srpna duel s Velvary, který se jako jediný uskuteční na Stadionu Františka Kloze.

Klasické přátelské zápasy doplní utkání MOL Cupu, které se bude hrát na Kladně 15. srpna. Soupeřem kladenského celku bude Benešov. Další ročník Fortuna Divize B by pak měl odstartovat v neděli 23. srpna.

Přípravné zápasy

Sobota 18. července (10:30) SK Rakovník – SK Kladno

Sobota 25. července (10:00) SK Kladno – FK Králův Dvůr (hraje se ve Velké Dobré)

Sobota 1. srpna (10:30) SK Kladno – FK Admira Praha (hraje se v Lidicích)

Sobota 8. srpna (10:15) SK Kladno – FC Slovan Velvary

MOL Cup

Sobota 15. srpna (10:15) SK Kladno – SK Benešov

Autor: (fa)


Příspěvek Fotbalisté Kladna znají plán přípravy, celkem odehrají čtyři přátelské zápasy a MOL Cup pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/214630/fotbaliste-kladna-znaji-plan-pripravy-celkem-odehraji-ctyri-pratelske-zapasy-a-mol-cup/feed/ 0
FOTO: V Buštěhradu vznikla nová cyklostezka https://kladenskelisty.cz/214638/foto-v-bustehradu-vznikla-nova-cyklostezka/ https://kladenskelisty.cz/214638/foto-v-bustehradu-vznikla-nova-cyklostezka/#respond Mon, 13 Jul 2020 05:45:12 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=214638 Od minulého týdne spojuje Buštěhrad a Lidice nová cyklostezka, kterou mohou využívat i chodci. V zastavěné části je rozdělena do dvou pruhů, tedy pro pěší a cyklisty, dále pak pokračuje bez rozdělení. Na trase najdete i odpočinková místa. Cyklostezku začali budovat letos v lednu a Buštěhrad za ni zaplatil přes deset milionů korun bez daně, část této … Pokračování textu FOTO: V Buštěhradu vznikla nová cyklostezka

Příspěvek FOTO: V Buštěhradu vznikla nová cyklostezka pochází z Kladenské listy

]]>
Od minulého týdne spojuje Buštěhrad a Lidice nová cyklostezka, kterou mohou využívat i chodci. V zastavěné části je rozdělena do dvou pruhů, tedy pro pěší a cyklisty, dále pak pokračuje bez rozdělení. Na trase najdete i odpočinková místa.

V Buštěhradu vznikla nová cyklostezka (Foto: KL)

Cyklostezku začali budovat letos v lednu a Buštěhrad za ni zaplatil přes deset milionů korun bez daně, část této investice pokryla evropská dotace. Nejednalo se však pouze o cyklostezku. Zároveň byla postavena i nová autobusová zastávka a rekonstrukcí prošel i chodník okolo místního hřbitova.

Až do minulého týdne museli lidé z Buštěhradu jezdit na kole nebo chodit pěšky do Lidic po silnici. Nyní mají komfortnější trasu. Ta je v osídlené části udělaná ze zámkové dlažby a rozdělena do dvou barevných pruhů. Tedy pro pěší a cyklisty. Mimo Buštěhrad je potom položen asfaltový povrch.

Vždy na začátku a na konci trasy jsou postavené skleněné přístřešky, kde je možné odstavit bicykl a ukrýt se například před deštěm. Vše je doplněno lavičkami i odpadkovými koši.

[See image gallery at kladenskelisty.cz]

Autor: (mv)


Příspěvek FOTO: V Buštěhradu vznikla nová cyklostezka pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/214638/foto-v-bustehradu-vznikla-nova-cyklostezka/feed/ 0