Kladenské listy https://kladenskelisty.cz Informační portál Thu, 03 Dec 2020 19:45:21 +0000 cs hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.6 Gólové hody s Kadaní přinesly Rytířům tři body https://kladenskelisty.cz/220929/golove-hody-s-kadani-prinesly-rytirum-tri-body/ https://kladenskelisty.cz/220929/golove-hody-s-kadani-prinesly-rytirum-tri-body/#respond Thu, 03 Dec 2020 19:45:21 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220929 Rytíři odehráli proti Kadani pěkně divoký zápas. Po osmi minutách vedli už o tři góly a ve zbytku zápasu dokázali přidat ještě další čtyři přesné zásahy. Trhači, kteří tahali od začátku utkání za kratší konec, se sice také čtyřikrát prosadili, blíž než na dostřel dvou gólů se ale nedostali. Kladno tak zapsalo další tři body … Pokračování textu Gólové hody s Kadaní přinesly Rytířům tři body

Příspěvek Gólové hody s Kadaní přinesly Rytířům tři body pochází z Kladenské listy

]]>
Rytíři odehráli proti Kadani pěkně divoký zápas. Po osmi minutách vedli už o tři góly a ve zbytku zápasu dokázali přidat ještě další čtyři přesné zásahy. Trhači, kteří tahali od začátku utkání za kratší konec, se sice také čtyřikrát prosadili, blíž než na dostřel dvou gólů se ale nedostali. Kladno tak zapsalo další tři body za výhru 7:4.
Foto: Roman Mareš

Rytíři nastoupili do zápasu proti poslednímu týmu tabulky ve velkém stylu. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Jakub Hajný, který se dostal k dorážce své vlastní střely – 1:0. A vzápětí zaúřadovala i hlavní kladenská hvězda. Tomáš Plekanec vyslal z pravého kruhu na branku nenápadnou střelu, která prošla přímo mezi Hanuljakovy betony – 2:0. O 27 sekund později pak navýšil na třígólový rozdíl Nicolas Hlava, kterému nabil Marek Račuk mezi betony – 3:0. V přesilovce už ale Kladno další trefu nepřidalo a po návratu vyloučeného hráče se prosadila Kadaň. Roman Chlouba našel Jana Svobodu křižnou přihrávkou a Adam Brízgala se přesouval marně – 3:1. V přesilovce si pak mohl nachystat střelu mezi kruhy Antonín Melka a zamířil přesně – 4:1.

A Kladno vstoupilo gólově i do druhé části. Už po sedmnácti vteřinách od prvního vhazování si najel před branku Adam Kubík a trefil bližší růžek – 5:1. O chvíli později propálil vše z pravého kruhu Tomáš Guman a Kladno vedlo už o pět gólů – 6:1. Trhači ale přišli s odpovědí. Martin Berčík vyrazil vpřed, nahodil kotouč na branku a dokonale zaskočil Adama Brízgalu, který inkasoval mezi betony – 6:2. Kladno ale rychle opět navýšilo. Po šikovné souhře zakončoval do sítě Tomáš Plekanec – 7:2. A gólové hody pokračovaly dál. Po sedmi vteřinách využil přesilovou hru Kadaně přesnou trefou Tomáš Koblížek – 7:3.

Třetí část už se dohrávala v nepříliš vysokém tempu. Zajímavou vložku vymyslel brankář Miroslav Hanuljak, který vyrazil s kotoučem na výlet až k modré čáře. Po cestě obešel dva soupeře a Matyáš Zelingr posléze z půlky těsně minul odkrytou bránu. Skóre se tak měnilo zase na druhé straně. Matyáš Svoboda dostal dobrou křižnou přihrávku a poslal puk za přesouvajícího se Brízgalu – 7:4. A hosté mohli snížit dokonce na rozdíl dvou branek! Necelé dvě minuty před koncem totiž dokázali dostrkat puk do sítě, sudí ale ještě předtím přerušil hru. Gól tak logicky nemohl platit.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
4:7 2:1 0:0 0

Branky a nahrávky: 4. Hajný (Frye), 8. Plekanec (Sorokin, Melka), 8. Hlava (Račuk, Pitule), 16. Melka (Kubík, Frye), 21. Kubík (Melka, Frye), 24. Guman (Melka), 27. Plekanec (Melka, Guman) – 13. J. Svoboda (Chlouba, Kottek), 26. Berčík (Havlín, Březák), 35. Koblížek (Havel, Seemann). 49. M. Svoboda (J. Svoboda, Seemann). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Kokrment, Horažďovský

Kladno: Brízgala – Frye, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Sorokin, Štochl – Guman, Plekanec, Melka – Račuk, Pitule, Hlava – Bílek, Kubík, Š. Bláha – Hajný, Filip, Šapovaliv – Jelínek.

Kadaň: Hanuljak – Kottek, Kubát, Havel, Seemann, Havlín, T. Běhula, Březák – M. Svoboda, Chlouba, J. Svoboda – Koblížek, Morong, Bucek – Homer, Berčík, Veselý – Hradecký.

[See image gallery at kladenskelisty.cz]

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno


Příspěvek Gólové hody s Kadaní přinesly Rytířům tři body pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220929/golove-hody-s-kadani-prinesly-rytirum-tri-body/feed/ 0
Kladenští Rytíři mají dalšího hlavního partnera, společnost D+D REAL https://kladenskelisty.cz/220907/kladensti-rytiri-maji-dalsiho-hlavniho-partnera-spolecnost-dd-real/ https://kladenskelisty.cz/220907/kladensti-rytiri-maji-dalsiho-hlavniho-partnera-spolecnost-dd-real/#respond Thu, 03 Dec 2020 06:50:55 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220907 Čtrnáctým hlavním partnerem Rytířů Kladno se stává D+D REAL majitele Petra Dědka. Developerská a investiční společnost je také titulárním partnerem vícedenní akce Winter Classic, která se uskuteční v prosinci 2021 ve Špindlerově Mlýně. Kladenští Rytíři získali i v současné nelehké době dalšího důležitého sponzora, společnost D+D REAL. „Její majitel Petr Dědek mi lidsky velmi sedl. … Pokračování textu Kladenští Rytíři mají dalšího hlavního partnera, společnost D+D REAL

Příspěvek Kladenští Rytíři mají dalšího hlavního partnera, společnost D+D REAL pochází z Kladenské listy

]]>
Čtrnáctým hlavním partnerem Rytířů Kladno se stává D+D REAL majitele Petra Dědka. Developerská a investiční společnost je také titulárním partnerem vícedenní akce Winter Classic, která se uskuteční v prosinci 2021 ve Špindlerově Mlýně.

Kladenští Rytíři mají dalšího hlavního partnera, společnost D+D REAL (Foto: Rytíři Kladno)

Kladenští Rytíři získali i v současné nelehké době dalšího důležitého sponzora, společnost D+D REAL. „Její majitel Petr Dědek mi lidsky velmi sedl. Je to zapálený hokejový fanoušek, který chce hokej v Česku pozvednout a Rytířům pomoci k návratu do extraligy. Každé takovéto partnerství je pro klub důležité,“ těší majitele hokejového Kladna Jaromíra Jágra.

Není tajemstvím, že Petr Dědek je velkým příznivcem slavné osmašedesátky. „Jezdil jsem na jeho zápasy i do zámoří, když hrával v NHL. Stejně tak jsem ho sledoval i vloni v extralize a rád bych ho tam viděl s Kladnem znovu. Proto jsem se rozhodl, že Rytířům pomůžeme, a tak se stala společnost D+D REAL jejich novým hlavním partnerem,“ uvedl Petr Dědek.

Spojitost mezi Rytíři a D+D REAL vznikla zejména přes společný projekt, kterým je D+D REAL Winter Classic ve Špindlerově Mlýně. „I toto je pro mě další důvod pro to, aby se Rytíři vrátili do nejvyšší soutěže. Myslím, že naše motivace, která z partnerství plyne, je jasná,“ dodal Dědek.

V průběhu jednání o uzavření partnerství byl dohodnut i příchod ruského obránce Stěpana Zacharčuka z Pardubic na Kladno. D+D REAL je totiž generálním partnerem pardubického Dynama. Vedle toho podporuje také tým HC Vrchlabí, je promotérem golfového turnaje European Tour (D+D REAL Czech Masters) a podporovatelem kulturních akcí.

Zdroj: Rytíři Kladno


Příspěvek Kladenští Rytíři mají dalšího hlavního partnera, společnost D+D REAL pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220907/kladensti-rytiri-maji-dalsiho-hlavniho-partnera-spolecnost-dd-real/feed/ 0
Kladnem se proháněli zdrogovaní a opilí řidiči https://kladenskelisty.cz/220925/kladnem-se-prohaneli-zdrogovani-a-opily-ridici/ https://kladenskelisty.cz/220925/kladnem-se-prohaneli-zdrogovani-a-opily-ridici/#respond Thu, 03 Dec 2020 06:40:27 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220925 Začátek tohoto týdne nebyl moc šťastný pro dva řidiče z Kladenska, ovšem úrodný pro policisty, kteří je přistihli při řízení v nevyhovujícím stavu. Jednomu koloval v žilách alkohol, druhému zase pervitin. Oběma nyní hrozí vězení. „První hříšník byl kontrolován jen několik minut před půlnocí ve Slánské ulici v obci Smečno. Hlídka Obvodního oddělení Slaný zastavila … Pokračování textu Kladnem se proháněli zdrogovaní a opilí řidiči

Příspěvek Kladnem se proháněli zdrogovaní a opilí řidiči pochází z Kladenské listy

]]>
Začátek tohoto týdne nebyl moc šťastný pro dva řidiče z Kladenska, ovšem úrodný pro policisty, kteří je přistihli při řízení v nevyhovujícím stavu. Jednomu koloval v žilách alkohol, druhému zase pervitin. Oběma nyní hrozí vězení.

Kladnem se proháněli zdrogovaní a opilý řidiči (Ilustrační foto: KL)

„První hříšník byl kontrolován jen několik minut před půlnocí ve Slánské ulici v obci Smečno. Hlídka Obvodního oddělení Slaný zastavila osobní motorové vozidlo Škoda Felicia a u třiadvacetiletého řidiče zjistila, že je pozitivní na drogy. Test ukázal pozitivní hodnoty na látku amfetamin/metamfetamin. Mladík byl vyzván k odběru biologického materiálu v nemocničním zařízení, čemuž dobrovolně vyhověl. Nyní čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ sdělila k prvnímu případu policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Druhý kontrolovaný, který byl pozitivní tentokrát na alkohol, zastavili policisté Obvodního oddělení Kladno-město po druhé hodině ranní v Kladně v ulici Cyrila Boudy. Devětadvacetiletý šofér osobního vozidla Škoda Octavia, dle displeje na testu na požití alkoholických nápojů, nadýchal 1,6 a 1,59 promile. Navíc lustrace jeho osoby v policejní databázi ukázala, že má vysloven platný zákaz řízení, a to od října letošního roku do února 2022. V tomto případě je muž podezřelý nejen z výše zmiňovaného přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i z maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až tři roky vězení,“ popsala druhý případ mluvčí Nováková.

Policie České republiky opětovně varuje, že alkohol a drogy za volant nepatří.

Autor: (red)


Příspěvek Kladnem se proháněli zdrogovaní a opilí řidiči pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220925/kladnem-se-prohaneli-zdrogovani-a-opily-ridici/feed/ 0
Sletiště od čtvrtka bez omezení, ostatní sportoviště se otevřou v souladu s nařízeními https://kladenskelisty.cz/220909/sletiste-od-ctvrtka-bez-omezeni-ostatni-sportoviste-se-otevrou-v-souladu-s-narizenimi/ https://kladenskelisty.cz/220909/sletiste-od-ctvrtka-bez-omezeni-ostatni-sportoviste-se-otevrou-v-souladu-s-narizenimi/#respond Thu, 03 Dec 2020 06:30:53 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220909 Ve čtvrtek 3. prosince se v souvislosti s rozvolněním protiepidemických opatření otevírají veřejnosti kladenská sportoviště. Městský stadion Sletiště bude fungovat v běžném režimu, vnitřní sportoviště podléhají aktuálním vládním nařízením. Otevřou se také bazény, prozatím uzavřený ale zůstane pavilon atrakcí v Aquaparku. Počínaje čtvrtkem se na kladenské sportovní areály vrací život. Venkovní sportoviště poběží takřka v … Pokračování textu Sletiště od čtvrtka bez omezení, ostatní sportoviště se otevřou v souladu s nařízeními

Příspěvek Sletiště od čtvrtka bez omezení, ostatní sportoviště se otevřou v souladu s nařízeními pochází z Kladenské listy

]]>
Ve čtvrtek 3. prosince se v souvislosti s rozvolněním protiepidemických opatření otevírají veřejnosti kladenská sportoviště. Městský stadion Sletiště bude fungovat v běžném režimu, vnitřní sportoviště podléhají aktuálním vládním nařízením. Otevřou se také bazény, prozatím uzavřený ale zůstane pavilon atrakcí v Aquaparku.

Sletiště od čtvrtka bez omezení, ostatní sportoviště se otevřou v souladu s nařízeními (Foto: KL)

Počínaje čtvrtkem se na kladenské sportovní areály vrací život. Venkovní sportoviště poběží takřka v běžném režimu, provoz vnitřních ale podléhá aktuálně platným hygienickým opatřením.

V halách BIOS, KSH a menších sportovních sálech bude omezena kapacita na maximální počet deseti osob, které budou muset při pohybu v zázemí sportoviště i během sportovní aktivity samotné nosit roušku či jinou ochranu dýchacích cest. Stejným pravidlům podléhá i provoz nafukovacích hal, a to jak v Brjanské ulici, tak i v tenisovém areálu SK.

Kapacita Finské sauny je do odvolání omezena na maximálně 20 osob, pavilon atrakcí v Aquaparku Kladno zůstává prozatím uzavřen. Otevírá se ale plavecký bazén, v němž bude kapacita omezena na maximálně 90 osob v závislosti na aktuální obsazenosti plaveckých drah. Rozpis obsazenosti je možné sledovat na stránkách www.aquapark-kladno.cz. Ohřívárny v prostorách mužských a dámských sprch u plaveckého bazénu zůstávají uzavřeny.

Vzhledem k uvolnění plaveckých drah, které standardně využívají školy, Sportovní areály města Kladna dočasně rozšiřují nabídku plavání pro seniory i na dopolední hodiny. Plavecký bazén v Norské ulici bude otevřen v neomezeném režimu.

Zimní stadion prozatím zůstává veřejnosti uzavřen. O jeho dalším provozu rozhodne hokejový klub po dohodě s ředitelem haly a hygieniky.

Sport Hotel Sletiště a restaurace Sleťák budou fungovat v souladu s aktuálními nařízeními.

Zdroj: SAMK


Příspěvek Sletiště od čtvrtka bez omezení, ostatní sportoviště se otevřou v souladu s nařízeními pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220909/sletiste-od-ctvrtka-bez-omezeni-ostatni-sportoviste-se-otevrou-v-souladu-s-narizenimi/feed/ 0
Lidl zahájil v Kladně stavbu nové prodejny https://kladenskelisty.cz/220905/lidl-zahajil-v-kladne-stavbu-nove-prodejny/ https://kladenskelisty.cz/220905/lidl-zahajil-v-kladne-stavbu-nove-prodejny/#respond Thu, 03 Dec 2020 06:20:13 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220905 Společnost Lidl zahájila počátkem října stavbu nové prodejny v Kladně, která bude stát v ulici Smečenská. Samotnému zahájení stavby předcházelo vybudování příjezdové komunikace a inženýrských sítí. Prodejna o prodejní ploše 1 400 metrů čtverečních nabídne zákazníkům komfortní nakupování od začátku až do konce. Otevření je plánováno již v polovině příštího roku. Půjde o třetí prodejnu … Pokračování textu Lidl zahájil v Kladně stavbu nové prodejny

Příspěvek Lidl zahájil v Kladně stavbu nové prodejny pochází z Kladenské listy

]]>
Společnost Lidl zahájila počátkem října stavbu nové prodejny v Kladně, která bude stát v ulici Smečenská. Samotnému zahájení stavby předcházelo vybudování příjezdové komunikace a inženýrských sítí. Prodejna o prodejní ploše 1 400 metrů čtverečních nabídne zákazníkům komfortní nakupování od začátku až do konce. Otevření je plánováno již v polovině příštího roku. Půjde o třetí prodejnu Lidl v největším městě Středočeského kraje.

Lidl zahájil v Kladně stavbu nové prodejny (Foto: Vizualizace společnosti Lidl)

Kladenská prodejna přinese zákazníkům velké úseky čerstvého ovoce a zeleniny, masa, uzenin či mléčných výrobků. Součástí bude také pekárna, díky které návštěvníci v nabídce naleznou dostatek vždy čerstvého pečiva. K příjemně strávenému času napomohou široké uličky a pokladny s velkou odkládací plochou. „K dispozici bude samozřejmě prostorné parkoviště o kapacitě 120 parkovacích míst, které bude vybaveno místy o šířce 2,70 metru, což je o 20 centimetrů více než standardní parkovací stání. Vyčleněna tu budou i parkovací místa pro rodiny s dětmi. Při stavbě je současně myšleno na zaměstnance, kteří se mohou těšit na nové zázemí,“ říká mluvčí společnosti Tomáš Myler.

Pro návštěvníky nové prodejny v ulici Smečenská v Kladně bude ke zpříjemnění nákupu připraven také benefit v podobě Wi-Fi připojení zdarma či možnosti zpříjemnit si nákup lahodnou kávou z automatu vyrobeného speciálně pro prodejny Lidl.

Výstavba nově budovy je spojena i s její ekologickou šetrností. K ochraně životního prostředí přispějí lepší tepelně-izolační vlastnosti budovy, efektivní systém podlahového vytápění a chlazení i použití ekologických chladicích technologií. K osvětlení interiéru prodejny i parkoviště bude využito úsporné LED osvětlení. Termín otevření nové prodejny je naplánován v polovině příštího roku.

Komerční sdělení Lidl v.o.s.


Příspěvek Lidl zahájil v Kladně stavbu nové prodejny pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220905/lidl-zahajil-v-kladne-stavbu-nove-prodejny/feed/ 0
V sobotu projede Kladnem Mikuláš na koni https://kladenskelisty.cz/220922/v-sobotu-projede-kladnem-mikulas-na-koni/ https://kladenskelisty.cz/220922/v-sobotu-projede-kladnem-mikulas-na-koni/#respond Thu, 03 Dec 2020 06:10:33 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220922 Průvod Mikuláše na koni se v Kladně v sobotu 5. prosince uskuteční už podvanácté. Akce má stále větší ohlas zejména u dětí, které se na náměstí Starosty Pavla vždy zdarma mohly povozit na koních. Letos tomu je však jinak. Městem pojede průvod, který bude pouze na kolemjdoucí mávat. Okruh bude trvat déle jak tři hodiny. Netradiční … Pokračování textu V sobotu projede Kladnem Mikuláš na koni

Příspěvek V sobotu projede Kladnem Mikuláš na koni pochází z Kladenské listy

]]>
Průvod Mikuláše na koni se v Kladně v sobotu 5. prosince uskuteční už podvanácté. Akce má stále větší ohlas zejména u dětí, které se na náměstí Starosty Pavla vždy zdarma mohly povozit na koních. Letos tomu je však jinak. Městem pojede průvod, který bude pouze na kolemjdoucí mávat. Okruh bude trvat déle jak tři hodiny.

V sobotu projede Kladnem Mikuláš na koni (Ilustrační foto: KL)

Netradiční pouť Mikuláše na koni začíná v sobotu 5. prosince, v 15 hodin u Kina Sokol. Pojede přes náměstí Starosty Pavla, okolo Centralu na náměstí Sítná, potom na Václavák a zpět okolo Baumaxu k radnici a na Třídu TGM.

I když se děti nebudou moci kvůli vládním nařízením svézt na koni, tak si výprava připravila alespoň sladkou odměnu pro každého, kdo ji na jejím putování zastihne. Celkový okruh bude trvat přibližně tři a půl hodiny.

Trasu družiny najdete v orientačním plánku níže.

Autor: (red)


Příspěvek V sobotu projede Kladnem Mikuláš na koni pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220922/v-sobotu-projede-kladnem-mikulas-na-koni/feed/ 0
Starosta Slaného Martin Hrabánek je novým středočeským radním https://kladenskelisty.cz/220918/starosta-slaneho-martin-hrabanek-je-novym-stredoceskym-radnim/ https://kladenskelisty.cz/220918/starosta-slaneho-martin-hrabanek-je-novym-stredoceskym-radnim/#respond Thu, 03 Dec 2020 06:00:00 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220918 Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková představila krajskou radu pro období let 2020 až 2024. Jedním z jejích jedenácti členů byl zvolen slánský starosta Martin Hrabánek, který na kraji dosud působil jako člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. S každými volbami se logicky pojí významné změny na nejvyšších postech a výjimkou nebyly ani letošní krajské … Pokračování textu Starosta Slaného Martin Hrabánek je novým středočeským radním

Příspěvek Starosta Slaného Martin Hrabánek je novým středočeským radním pochází z Kladenské listy

]]>
Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková představila krajskou radu pro období let 2020 až 2024. Jedním z jejích jedenácti členů byl zvolen slánský starosta Martin Hrabánek, který na kraji dosud působil jako člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Starosta Slaného Martin Hrabánek je novým středočeským radním (Foto: Město Slaný)

S každými volbami se logicky pojí významné změny na nejvyšších postech a výjimkou nebyly ani letošní krajské volby. Petra Pecková z hnutí STAN nahradila ve funkci hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavu Jermanovou-Pokornou a v minulých dnech představila svůj program i nové složení Rady Středočeského kraje.

Jedenáctičlennou radu, v jejímž čele stojí sama hejtmanka, tvoří čtyři zástupci hnutí STAN, čtyři zástupci ODS, dva Piráti a jeden zástupce Spojenců (Top 09, HLAS a Zelení). Hned sedm nových radních zastává zároveň funkci starosty stejně jako slánský Martin Hrabánek. Ten na kraji dosud působil jako člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

„Pan starosta Hrabánek bude mít na starosti oblast sociálních věcí. Zde se chce zasadit o rozšíření nabídky služeb občanům, kteří jsou sociálně znevýhodněni kvůli věku, přechodné životní nepřízni nebo zdravotnímu postižení. Rád by se také zaměřil na zvýšení dostupnosti takzvaných terénních služeb tak, aby mohla být pomoc poskytována v domácím prostředí,“ uvedla tisková mluvčí Slaného Markéta Růtová.

„Pan starosta naše město neopouští a bude nadále plnit úkoly starosty města Slaného stejně, jako starostové ostatních měst a obcí, kteří byli do Rady Středočeského kraje také zvoleni. Vzhledem k novým povinnostem vázajícím se k funkci krajského radního přenechá zastupování města ve Vodohospodářském sdružení obcí slánské oblasti jinému zastupiteli, stejně tak členství ve sportovní komisi,“ doplnila Růtová.

Starosta Slaného Martin Hrabánek je novým středočeským radním (Foto: Město Slaný)

Autor: (fa)


Příspěvek Starosta Slaného Martin Hrabánek je novým středočeským radním pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220918/starosta-slaneho-martin-hrabanek-je-novym-stredoceskym-radnim/feed/ 0
Ve Slaném mají nový přechod, chodníky, autobusové zastávky i osvětlení https://kladenskelisty.cz/220861/ve-slanem-maji-novy-prechod-chodniky-autobusove-zastavky-i-osvetleni/ https://kladenskelisty.cz/220861/ve-slanem-maji-novy-prechod-chodniky-autobusove-zastavky-i-osvetleni/#respond Wed, 02 Dec 2020 06:45:53 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220861 Ve Slaném byla dokončena výstavba přechodu, chodníků, autobusových zastávek a osvětlení v ulici Dukelských hrdinů u železničního mostu. Cílem stavby za necelé čtyři miliony korun bylo zvýšení bezpečnosti chodců na frekventované komunikaci. „Zvýšili jsme bezpečnost chodců v reakci na dokončení obchvatu, kdy zde došlo k výraznému zvýšení frekventovanosti průjezdu vozidel. Stavba proto zahrnovala vybudování osvětleného propojení … Pokračování textu Ve Slaném mají nový přechod, chodníky, autobusové zastávky i osvětlení

Příspěvek Ve Slaném mají nový přechod, chodníky, autobusové zastávky i osvětlení pochází z Kladenské listy

]]>
Ve Slaném byla dokončena výstavba přechodu, chodníků, autobusových zastávek a osvětlení v ulici Dukelských hrdinů u železničního mostu. Cílem stavby za necelé čtyři miliony korun bylo zvýšení bezpečnosti chodců na frekventované komunikaci.

Ve Slaném mají nový přechod, chodníky, autobusové zastávky i osvětlení (Foto: Město Slaný)

„Zvýšili jsme bezpečnost chodců v reakci na dokončení obchvatu, kdy zde došlo k výraznému zvýšení frekventovanosti průjezdu vozidel. Stavba proto zahrnovala vybudování osvětleného propojení pro pěší z ulice Alešova do ulice Olgy Scheinpflugové,“ říká k výstavbě, která probíhala od konce září, starosta Slaného Martin Hrabánek.

Na frekventované komunikaci u výjezdu z města na nově vybudovaný obchvat vyrostlo nové osvětlení, přechod pro chodce i chodníky. Novinkou jsou také zálivy pro autobusy, které jsou na obou stranách silnice. Díky nim nebudou muset autobusy zastavovat ve vozovce a nebudou omezovat a ohrožovat provoz. Povrch zálivů tvoří dlažba, aby nedocházelo k deformaci povrchu. Celkově stála stavba 3,8 milionu korun.

[See image gallery at kladenskelisty.cz]

Autor: (fa)


Příspěvek Ve Slaném mají nový přechod, chodníky, autobusové zastávky i osvětlení pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220861/ve-slanem-maji-novy-prechod-chodniky-autobusove-zastavky-i-osvetleni/feed/ 0
Zapomenutá peněženka našla nového nepoctivého majitele https://kladenskelisty.cz/220870/zapomenuta-penezenka-nasla-noveho-nepoctiveho-majitele/ https://kladenskelisty.cz/220870/zapomenuta-penezenka-nasla-noveho-nepoctiveho-majitele/#respond Wed, 02 Dec 2020 06:40:29 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220870 Osmadvacetiletá žena si v pondělí dopoledne zapomněla svoji peněženku v kladenské zdravotní pojišťovně. Nepoctivému nálezci stačilo pouhých deset minut na její zcizení. Když se poškozená vrátila, už svůj majetek nenašla. Případem se nyní zabývá policie K inkriminované události došlo v pondělí okolo jedenácti hodin v budově zdravotní pojišťovny v Kladně v ulici Cyrila Boudy. Osmadvacetiletá žena opustila pobočku bez svojí peněženky, kterou … Pokračování textu Zapomenutá peněženka našla nového nepoctivého majitele

Příspěvek Zapomenutá peněženka našla nového nepoctivého majitele pochází z Kladenské listy

]]>
Osmadvacetiletá žena si v pondělí dopoledne zapomněla svoji peněženku v kladenské zdravotní pojišťovně. Nepoctivému nálezci stačilo pouhých deset minut na její zcizení. Když se poškozená vrátila, už svůj majetek nenašla. Případem se nyní zabývá policie

Zapomenutá peněženka našla nového nepoctivého majitele (Ilustrační foto: KL)

K inkriminované události došlo v pondělí okolo jedenácti hodin v budově zdravotní pojišťovny v Kladně v ulici Cyrila Boudy. Osmadvacetiletá žena opustila pobočku bez svojí peněženky, kterou si ve spěchu zapomněla uvnitř pojišťovny. V peněžence měla osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost.

Když si žena svoje pochybení uvědomila, vyrazila okamžitě zpátky a na místo se vrátila po pouhých deseti minutách od svého odchodu. I to ale nepoctivému nálezci stačilo. Peněženka už byla pryč a nikdo její nález nenahlásil. Škoda byla vyčíslena na 800 korun.

„Skutek je prošetřován jako přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla tisková mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Policie v souvislosti s tímto případem žádá o pomoc případné svědky, kteří spatřili v inkriminovanou dobu na pobočce pojišťovny podezřelé osoby. Všechny informace, které by policistům mohly pomoci, mohou občané sdělit osobně na Obvodním oddělení Kladno-město nebo telefonicky na čísle 974 873 500.

Autor: (fa)


Příspěvek Zapomenutá peněženka našla nového nepoctivého majitele pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220870/zapomenuta-penezenka-nasla-noveho-nepoctiveho-majitele/feed/ 0
V Kladně Pohádkový svět za skříní děti baví https://kladenskelisty.cz/220873/v-kladne-pohadkovy-svet-za-skrini-deti-bavi/ https://kladenskelisty.cz/220873/v-kladne-pohadkovy-svet-za-skrini-deti-bavi/#respond Wed, 02 Dec 2020 06:30:56 +0000 https://kladenskelisty.cz/?p=220873 Město Kladno letos myslí v netradičně pojatém adventním čase i na ty nejmenší a pro malé dobrodruhy upravilo celou Zahradu Kladenského zámku na pohádkový svět plný dobrodružství. Stačí si vyzvednout knihu Procházka Pohádkovým světem za skříní a splnit pár úkolů, které si pro děti „připravily“ medvědice Marta a Míša. Za úspěšné splnění se děti mohou … Pokračování textu V Kladně Pohádkový svět za skříní děti baví

Příspěvek V Kladně Pohádkový svět za skříní děti baví pochází z Kladenské listy

]]>
Město Kladno letos myslí v netradičně pojatém adventním čase i na ty nejmenší a pro malé dobrodruhy upravilo celou Zahradu Kladenského zámku na pohádkový svět plný dobrodružství.

V Kladně Pohádkový svět za skříní děti baví (Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika)

Stačí si vyzvednout knihu Procházka Pohádkovým světem za skříní a splnit pár úkolů, které si pro děti „připravily“ medvědice Marta a Míša. Za úspěšné splnění se děti mohou těšit i na malý dárek, který jim vydají pracovnice Městského informačního centra na třídě TGM v době úředních hodin.

Knížky jsou k vyzvednutí v Městském informačním centru na pěší zóně, v informačním okénku na radnici či přímo u vchodu do zahrady. Knížky však mizí pod rukama. Pro ohromný zájem je město připravilo i v on-line verzi nebo si ji můžete sami vytisknout, a to ZDE:

[See image gallery at kladenskelisty.cz]

Autor: (red)


Příspěvek V Kladně Pohádkový svět za skříní děti baví pochází z Kladenské listy

]]>
https://kladenskelisty.cz/220873/v-kladne-pohadkovy-svet-za-skrini-deti-bavi/feed/ 0