SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

Pondělí, 9. října 2023 08:59

I tento týden najdete ve Slaném pár věcí, které jsou zajímavé. Můžete zamířit na výstavy, rukodělné workshopy nebo na dlabání dýní. Také se můžete podívat na závody na autodráze, na strašidla do zahrady či na drakiádu. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Až do neděle do 18 hodin můžete navštívit Výstavu na stromech v Kumpánově zahradě.

Do 22. října je v Malé galerii muzea k vidění Výstava k 150. výročí vzniku baráčníků a 90. výrocí vzniku XVII. župy Františka Holého.

Až do 31. října můžete ve vstupní chodbě knihovny spatřit výstavu Veselé putování židovskou historií. K nové knize o dějinách Židů v Čechách a na Moravě se ze skvělých ilustrací Vojty Šedy vytvořila putovní výstava, která cestuje po českých knihovnách, muzeích a synagogách. Skládá se z bohatě ilustrovaných dvoustran z knihy s informačními boxy, které tvoří vhled do deseti století historie židovského osídlení u nás.

V úterý 10. října ateliér Jeleni nalení pořádá od 18 do 20 hodin dílnu Aromaterapie podzimu. Jako každý rok přichází sezóna rýmiček, kterým jde snadno předcházet právě s pomocí aromaterapie a éterických olejů. Stejně tak vás éterické oleje dostanou z rozjeté rýmy, ucpaného nosu, kašle nebo škrábání v krku.

Od 18 hodin také začíná vernisáž výstavy Slánské scény v městském divadle. K vidění budou fotografie, kostýmy, rekvizity a celkový průřez tvorbou divadelního souboru Slánská scéna v rámci oslav 150 let souboru a 140 let budovy Městského divadla ve Slaném.

Ve středu 11. října bude v knihovně v Klubu K od 9 do 10:30 hodin Jóga pro děti od 3 let. Do kurzu je možné se zaregistrovat na stránkách www.knihovnaslany.cz v sekci Naše služby – kurzy.

Ve čtvrtek 12. října můžete od 18 do 19 hodin zamířit do Malé galerie Vlastivědného muzea na přednášku Zahraniční mise armády a Policie ČR 1990–2023. Přednášející Marii Koldinskou můžete znát z pořadu Historie.cs České televize.

Od 18:15 do 20:15 hodin si ve čtvrtek také ateliér Jeleni nelení připravil worshop Přírodní podzimní vítací věnec s Helejelenkou. Naučíte si uplést věnec z přírodních materiálů. Dílnu vede Helena Jelenková ze Zahradnického květinářství v Dolíně, která přiveze kvítí a další materiály přímo ze svých polí a luk.

V pátek 13. října se od 15:30 hodin můžete přijít opět podívat na Velké slánské dýňování na Masarykově náměstí. Na příchozí čeká vás pohádka, dlabání dýní, tvořivé podzimní dílničky, strašidelná stezka, food carving, živá hudba a mnoho dalšího. Nezapomeňte si s sebou přinést pomůcky k vyřezávání a vydlabávání dýní. Dýně obdržíte zdarma ke vstupence.

V pátek si také děti mohou vyrobit v knihovně Na Dolíkách od 13 do 16 hodin Podzimní dekorace.

Od 20 hodin vystoupí také v pátek v Jazz Café Fany Jaroslav Barták a Ex Post. Bude to bluesrocková kapela s vlastní tvorbou.

Od pátku od 18 hodin do sobotního poledne můžete navštívit v Domu Dětí a Mládeže Krušnohorský pohár. Je to již 21. sezóna závodů s licencí SMČR na autodráze. Závodí se ve 4 kategoriích s modely vozů GT3, formulí 1, prototypů Le Mans a kamionů.

Během víkendu nezapomeňte navštívit Drakiádu a dýňování v Zooparku Zájezd. Drakiáda proběhne na louce u zoo, na každého odvážného letce čeká malá odměna. Těšit se můžete také na doprovodný program, a to dlabání dýní, komentovaná krmení zvířat, sokolnickou ukázku i občerstvení.

V neděli 14. října od 17:30 do 19:30 hodin ožívají strašidla v Panské zahradě v Plchově. Vezměte lucernu do ruky a buřty s sebou.

V pondělí 15. října pořádá Dům dětí a Mládeže od 16 do 18 hodin Kurz sebeobrany. Workshop sebeobrany je určen pro dívky a ženy od 15 let, profesionální lektor Krav Magy předvede několik praktických bojových technik.

 

Čtěte také:

Aktuální tiskovou zprávu k požáru v Kladně předkládáme v plném znění

 

  1. zprávy

  Mosty na kladensku čeká rekonstrukce, kraj zaplatí desítky milionů za přípravy

 2. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 3. zprávy

  Na prevenci rizikového chování dětí a mládeže kraj rozdělí 1,5 milionu

 4. zprávy

  Radní kraje navrhují navýšení financí na rozvoj turismu i pro Kladensko- Slánsko, z.s.

 5. zprávy

  Malé obce do 2 000 obyvatel mohou žádat o dotace na podporu obecního bydlení

 6. info z radnice

  Dvacátý ples Královského města Slaný se blíží, koná se již sobotu 9. března

 7. info z radnice

  Místo referent/ky pro ekonomiku a registr smluv nabízí Slaný

 8. zprávy

  Exotické ovoce a další africké produkty zamíří v neděli 3.března do kina Sokol v Kladně

 9. sport

  První utkání ve čtvrtfinále čeká Kanonýry Kladno doma proti brněnským Gullivers

 10. zprávy

  Na 26. ročníku plesu OPS Mateřství se tančilo pro dobrou věc

 11. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 12. sport

  Zimní Excalibur Race proběhne v Hornickém skanzenu Mayrau v Kladně

 13. info z radnice

  Zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ve Slaném na začátku dubna

 14. krimi

  Policie pátrá po totožnosti muže z loupeží v Kladně

 15. info z radnice

  Revitalizace Soukenické ulice ve Slaném začne čtvrtého března

 16. zprávy

  Strážníci v Kladně odhalili řidiče, který porušoval předpisy a řídil bez papírů

 17. zprávy

  Kladenská nemocnice dostane od kraje finanční injekci

 18. video

  Známý kladenský muzikant Jary Tauber vydal nový singl a chystá nové album

 19. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 20. zprávy

  POZOR na pravděpodobného podvodníka, který vystupuje pod jménem Stefan Frueh