Indiáni předali dar kladenskému primátorovi a zatančili na území Sportovních areálů
Pondělí, 25. března 2019 07:00
V sobotu se v Kladenské sportovní hale uskutečnila každoroční tradiční akce. Na 24. ročník festivalu severoamerických indiánských písní a tanců Czech Powwow přijel i primátor města Kladna Dan Jiránek. A i po roce se bylo zase na co dívat.
Tance v etnických rytmech, kostýmy, třásně a samozřejmě mnoho brků. To vše bylo k vidění tuto sobotu při dalším setkání příznivců indiánské kultury. Ve sportovní hale u Sletiště se mezinárodní festival zahájil úderem 13. hodiny.
Powwow je taneční a hudební slavnost severoamerických indiánů. V České republice se pořádá již více než dvacet let. Během sobotního odpoledne čekal na návštěvníky bohatý program. Akce začala slavnostním vstupem všech tanečníků a tanečnic v tradičních kostýmech. Poté si primátor Kladna Dan Jiránek převzal dar od zástupců akce a následně se soutěžilo v různých tanečních kategoriích. Na programu byly i společenské a takzvané mezikmenové tance, kterých se mohl zúčastnit každý, kdo na powwow přijel.
Vše se odehrálo za živého hudebního doprovodu několika českých a evropských kapel. V Kladenské sportovní hale na diváky také čekalo mnoho stánků, kde našli zboží s indiánskou tématikou i materiál na vyrábění indiánských předmětů.
Autor: (red)
-
zprávy
Kladenští hasiči bleskově zasáhli u hořící dodávky
-
zprávy
Novinky na železnici v Praze a Středočeském kraji v turistické sezóně 2023
-
zprávy
Nezapomeňte! V neděli v noci se změní čas ze zimního na letní
-
zprávy
Středočeský kraj buduje rozsáhlou síť cyklostezek
-
zprávy
Dívku se podařilo nalézt v pořádku
-
zprávy
Na náměstí Starosty Pavla se vrátí farmářské trhy
-
zprávy
Slunečné počasí vylákalo obyvatele města do parků, ulic a dětských hřišť. Strážnici zde zvyšují kontrolu
-
zprávy
Dětský domov v Ledcích opět vyrazil na cesty
-
zprávy
V Kladně bude uzavřen bazén Norská od 28.března do 30. března
-
zprávy
Orli na válečném nebi, výstava ve Sládečkově muzeu Slaný
-
zprávy
Kumpánova zahrada opět voní kávou
-
krimi
Dítě v ohrožení – pomozte najít třináctiletou dívku.
-
zprávy
Stavba Multifunkční sportovní haly ve Slaném se blíží ke zdárnému konci
-
zprávy
Obec Tuřany a spolek Hejkal vás zvou na historicky první akci Vynášení Morany
-
zprávy
Stav výstavby nového energocentra u zimního stadionu k 18 .březnu obrazem
-
zprávy
Pokud poznáváte muže na fotografii, pomůžete policii
-
zprávy
Ceny hejtmanky za rok 2022 se předávaly ve Slaném
-
zprávy
Kladno bude v neděli pálit Moranu a vyhánět zimu
-
zprávy
Kumpánova zahrada ve Slaném se stala celostátním i středočeským vítězem
-
zprávy
Muzikant Jary Tauber má za sebou čtvrté zahraniční koncertování s Petrem Jandou z Olympicu