Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rytíři patří mezi velmi štědré dárce

Pondělí, 31. prosince 2012 00:06

Hokejový klub Rytíři Kladno vybral v letošním roce sta tisíce na dobročinné účely. Naposled ve čtvrtek předali zástupci klubu šek takřka na sto tisíc korun.

Foto: Rytíři Kladno

Šek putoval na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně. „Jsme velice rádi, že se kladenský hokejový klub rozhodl podpořit tak důležitou věc, jakou je rozvoj programu transplantací kostní dřeně v České republice. Za tuto sumu může například Český národní registr dárců dřeně vyšetřit až pětašedesát potenciálních dárců kostní dřeně vstupujících do registru. Každý z nich pak přináší novou naději pacientům, kteří svého dárce zatím hledají. Děkujeme Rytířům, jejich fanouškům a také HC PZ Kraso Kladno a samozřejmě Laďce Eichenmannové, která je autorkou myšlenky a podporu nadace odstartovala vystoupením jejích svěřenkyň na nedávné kladenské Vánoční lední revue V peřině,“ prohlásila Monika Nováková, zástupkyně nadace.

Fanoušci si mohli v posledních dvou zápasech na ČEZ STADIONU zakoupit speciální dárcovské kartičky Rytířů a zároveň byli vyzváni k odeslání DMS v hodnotě třiceti korun. „Všem, kteří se rozhodli tímto způsobem nadaci podpořit velmi děkujeme!,“ uzavřel mluvčí Rytířů Vít heral rok 2012 v klubovém dění.

.

Autor: Jan Murárik

.