Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Nemocnou Amálku dojala přáníčka od cizích dětí

Sobota, 24. prosince 2011 00:04

Kladenské Krasovánoce pomohly letos nejen dětem z domova v Ledcích, ale potěšily také malou Amálku z Hostouně. Šestiletá dívka totiž onemocněla leukémií a nesmí mezi lidi. První Vánoce tak stráví v naprosté izolaci. Vedoucí krasobruslařského oddílu Laďka Eichnemannová vyzvala na akci veřejnost, aby Amálce posílali povzbuzující přáníčka.


Vánoce bez reklam


Amálku desítky vánočních přání moc potěšily

Nakonec se u Amálky doma sešly desítky přání včetně santaklausovského z Ameriky.

Letos v březnu lékaři Amálce, v den jejích šestých narozenin, leukémii diagnostikovali. Kvůli nemoci nemohla letos nastoupit do první třídy a má odklad.
„Amálku ta přání ohromně povzbudila. Nemůže mezi děti a každý, byť písemný kontakt, jí pomáhá překonat tu nekonečnou samotu. Lékaři nám včera oznámili, že Amálka může pokračovat v léčbě. Ihned po svátcích jde na chemoterapii,“ řekla v pátek Kladenskému deníku Amálčina maminka.
Amálka, která „Krasokarneval“ na kladenském zimním stadionu viděla pouze ze záznamu, všem, kdo jí drží palce, poděkovala také prostřednictvím veřejného dopisu:

Ahoj kluci a holky,
moc Vám děkuju za spoustu přáníček a obrázků. Líbilo se mi celé vaše představení na ledě a moc děkuju za plyšáka sloníka. 🙂 Moc se mi líbil vílin Bimbulinkový tanec, to bylo super a ta malá víla asi nechtěla bruslit asi se bála, že spadne. To znám. Vloni jsem taky zkoušela bruslit na ledě, ale moc mi to nešlo, protože jsem trochu nemotorná po mamince. Taky moc děkuju dětem z dětského domova a moc si vážím jejich obrázků. Všechny mám vystavené na našem velkém zápecí. Až budu mít víc síly něco vám taky nakreslím a pošlu a možná vám udělám CD jak si hraju s Krkounama.
Přeji Vám šťastné Vánoce

.

Amálka

.