Putování Za Drakem Ke Svatému Jiří láká malé i velké turisty – letos už po dvaatřicáté
Pátek, 25. dubna 2025 08:22
Turistický pochod s úkoly startuje v sobotu 26. dubna z Rozdělova do Libušína. V sobotu 26. dubna 2025 se uskuteční už 32. ročník tradičního pochodu Putování Za Drakem Ke Svatému Jiří.
Oblíbená jarní akce pro celé rodiny nabídne kromě příjemné procházky také zábavné úkoly na stanovištích a dvě trasy, které zvládnou děti, dospělí i cyklisté.
Start je průběžný od 10:00 do 12:00 hodin u kostela sv. Václava v Kladně – Rozdělově. Účastníci se vydají směrem k Libušínskému hradišti, kde se nachází cíl – kostel sv. Jiří.
Organizátoři připravili dvě trasy – kratší měří 6 km, delší 11 km. Obě je možné absolvovat pěšky nebo na kole, a akce je vhodná i pro rodiče s kočárky. Cestou čekají na účastníky zábavná stanoviště s úkoly, která potěší zejména děti, ale pobaví i dospělé.
Startovné činí 50 Kč a zahrnuje účast v pochodu i všech doprovodných aktivitách. Akce se koná za každého počasí.
„Zveme všechny, kdo mají rádi pohyb, přírodu a společné zážitky. Přijďte si s námi užít sobotu plnou radosti a dobrodružství,“ vzkazují pořadatelé.
Zažít jaro v pohybu a vyrazit za drakem ke sv. Jiří se může stát nezapomenutelným zážitkem. Nezbývá než doufat, že i letos bude účast hojná a počasí bude pochodu přát.
-
zprávy
Vážná dopravní nehoda u Smečna, motorkáře transportoval vrtulník do Prahy
-
zprávy
Zlonice zažily tragický večer, zasahovaly jednotky IZS, nakonec i koroner
-
zprávy
Návrat plechové makety policisty do služeb Městské policie Kladno provázely téměř neuvěřitelné okolnosti
-
pozvánka
Tip na výlet: Zámek Konopiště
-
zprávy
Vše o Kladně se také dozvíte ve vysílání rádia VY
-
zprávy
Dudek – Ptáček s Korunkou
-
zprávy
Kam o víkendu i po něm, zvláště s dětmi, akce vhodné pro všechny dospěláky
-
zprávy
Svoz obilí – lidové zvyky a pověry
-
zprávy
Policie radí: Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům – Trezory
-
zprávy
Zbytečně zachráněných mláďat zajíců i srnců ubývá. Jde o zodpovědnější přístup veřejnosti?
-
zprávy
Již zítra ožije Zahrada Kladenského zámku letním festivalem plným výborného jídla a pití
-
pozvánka
Royal Fitness na Kladně si váží hrdinů. Příslušníci IZS mají slevu na vstup do posilovny
-
zprávy
Šestaosmdesátiletý řidič srazil na přechodu u Bondyho devětasedmdesátiletou ženu
-
zprávy
Čtveřice mladých lidí skončila s vozem na střeše v příkopu ve Vrapicích, strážníci jim poskytovali první pomoc
-
zprávy
Osobnosti města Kladna: Antonín Čermák
-
zprávy
Bezpečně nejen na kladenských silnicích: Pitný režim je důležitý, ale bez alkoholu
-
pozvánka
Tip na výlet: Sázavský klášter
-
zprávy
Letní říje srnců, při procházce přírodou se můžete potkat se srnci v říji
-
zprávy
Letecký dohled na Kladensku: Policisté sledovali rizikový úsek mezi Slaným a Velvary
-
zprávy
Výstavba mostu u Lotouše přinese úplnou uzavírku od 25. července – 23. srpna