18. JAZZOVÝ PODVEČER KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 18. jazzový podvečer
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Pozor!1800 hlídek policie bude o víkendu dohlížet na vaši bezpečnost, připravili pro vás i dobré rady

Čtvrtek, 27. června 2024 09:10

Od pátku do neděle proběhne dopravně bezpečnostní akce. Dohlížet na bezpečný začátek prázdnin bude 1800 hlídek. Celé léto pak mimo jiné budou akce zaměřené na cyklisty, elektrokola, koloběžky i na bezpečí u vody.

Policie České republiky opět připravila rozsáhlá letní dopravně bezpečnostní opatření zaměřená na ochranu všech účastníků silničního provozu během letních prázdnin. Stejně jako v předchozích letech budou dopravní policisté na celém území ČR provádět intenzivní dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, především na komunikacích s očekávanou zvýšenou hustotou dopravy.

,,S blížícím se koncem školního roku a začátkem letních prázdnin upozorňujeme řidiče na vyšší koncentraci dětí v silničním provozu. Děti mohou jednat nepředvídatelně a vstoupit do vozovky bez dodržení zásad bezpečného přecházení. Doporučujeme proto řidičům, aby v blízkosti škol a dětských zařízení zvýšili svou pozornost, zpomalili a plně se soustředili na řízení, aby mohli včas a adekvátně zareagovat na nenadálé situace,“ uvádí Hana Rubášová, tisková mluvčí PP ČR.

Během prázdninových měsíců budou na celém území republiky probíhat rozsáhlé dopravní akce zaměřené na všechny účastníky silničního provozu. Kromě běžných kontrol se setkáte i s preventivními aktivitami. Zvláštní pozornost bude věnována cyklistům a nezbytnosti používání přileb, například v rámci projektu „Na kole jen s přilbou“. Cílit budeme také na uživatele elektrokol, a to zejména ve vztahu k bezpečné manipulaci coby prevenci dopravních nehod. Klíčovou letní aktivitou je také Bezpečně u vody. Každoročně v tomto projektu radíme, jak se chovat bezpečně u vody, ve vodě i na vodě, ať už ve vztahu k ochraně života a zdraví, či ochraně majetku a respektování pravidel, např. parkování. Více se ve spolupráci s ambasadorem tohoto ročníku, reprezentantem ČR ve světovém poháru v jetsurfu, Matyášem Kulichem soustředíme na bezpečnější provozování vodních sportů.

Aby přispěli k bezpečnější cestě, připravili pro vás policisté několik preventivních doporučení:

Pokud cestujete do neznámého místa, nespoléhejte se pouze na GPS navigaci. Doporučujeme trasu předem prostudovat v mapě a určit si záchytné body. Technika může selhat, a proto je důležité mít záložní plán. Před jízdou nechte zkontrolovat vozidlo v servisu. Předejdete tak technickým problémům, které mohou být v zahraničí nákladnější a způsobit zbytečné komplikace. Před jízdou do vzdálenějších destinací si dostatečně odpočiňte. Počítejte se zvýšeným provozem a případnými komplikacemi. Mějte s sebou dostatek nealkoholických tekutin a pohonných hmot pro případ zdržení. Před cestou do zahraničí se seznamte s místními pravidly silničního provozu a mějte finanční rezervu na případné sankce. Zajistěte si pohodlí ve vozidle. Nepřetěžujte prostor zavazadly, která mohou při nehodě způsobit zranění. Pokud přepravujete domácí mazlíčky, myslete na jejich správné zajištění ve vozidle.

Dělejte pravidelné přestávky, odpočívejte a dodržujte pitný režim. Pokud je to možné, střídejte se v řízení se spolujezdcem. Nedojíždějte s únavou poslední kilometry. Buďte připraveni na oslnění sluncem a střídání světla a stínu, což může zhoršit viditelnost. Raději zpomalte. Nespěchejte a buďte ohleduplní k ostatním řidičům, zvláště k těm, kteří nejsou zvyklí na časté řízení. Nesedejte za volant ani za řídítka pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Striktně dodržujte pravidla silničního provozu, včetně rychlostních limitů, používání bezpečnostních pásů a věnujte se řízení, ne telefonu.

,,Toto období je časem odpočinku, dovolených a cestování, proto je nezbytné, abychom společně zajistili bezpečí všech účastníků silničního provozu. Každý rok během letních prázdnin na našich silnicích bohužel vyhasne několik lidských životů. Každý z nás má odpovědnost za bezpečnost na silnicích. Bez ohledu na to, zda jste řidičem, cyklistou nebo chodcem, každý máme povinnost dodržovat pravidla silničního provozu a přispívat tak ke snížení rizika nehod. Pamatujte, že každý život je důležitý. Vaše pozornost za volantem musí být neustále soustředěná na jízdu a okolní provoz. Vyhněte se nebezpečnému chování, jako je nadměrná rychlost, neopatrné předjíždění nebo používání mobilních telefonů během řízení. Tyto jednoduché, avšak klíčové kroky mohou výrazně přispět k bezpečnějším cestám na komunikacích,“ dodala na závěr Hana.

,,Preventivní a bezpečnostní akce budou probíhat, tak jako jinde, i na Kladensku. Pokud už se stane že se dostanete do situace, kdy bude potřeba zásah policie, neváhejte nás kontaktovat na lince 158,“ uvádí preventistka P ČR odboru Kladno Monika Pragerová.

Policisté přejí všem účastníkům silničního provozu příjemné prožití letních prázdnin.


 1. video

  Nad Kladnem bylo vidět UFO, ukázolo se, že šlo o vesmírnou raketu

 2. zprávy

  Osobnosti města Kladna: Jan Vella

 3. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Památník Lidice

 4. zprávy

  Vedení města chce navýšit dotaci A-týmu SK Kladno, který postoupil do ČFL

 5. zprávy

  Rekonstrukci Americké ulice v Kladně dokončí obnova úseku od Holandské po Švýcarskou

 6. zprávy

  Pozor na změny v MHD související s rekonstrukcí Americké ulice v Kladně

 7. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Červený Újezd

 8. zprávy

  Sobotní burgery u pana prezidenta. Když nemáme plány, jedeme na Lány

 9. zprávy

  Zubní ordinaci ve Slaném navštívil zatím neznámý poberta, nechtěl si vylepšit chrup, ale získat léčiva

 10. zprávy

  Hlídky MP Kladno řešily o víkendu, bitky, žárlivé scény, Ukrajince i své napadení

 11. zprávy

  Záchrana seniorky v Kladně měla šťastný konec, zasahovala policie, hasiči i záchraná služba

 12. zprávy

  Dny adoptivních rodičů 18. – 20. července v Zooparku Zájezd, spousta zábavy a bude i pěna pro děti od hasičů

 13. zprávy

  Dopravní inženýři bojují s komunikačními závadami v okrese Kladno, pomáhají i hlídky P ČR

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves

 15. zprávy

  Historické stroje i jejich obdivovatelé se setkají v sobotu ve Slaném, čtěte důležité informace

 16. krimi

  Dítě srazil autem na přechodu osmnáctiletý řidič, nedaleko pěší zóny v Kladně

 17. zprávy

  Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, k vidění jsou malí lemuři kata

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Slánská hora

 19. pozvánka

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 3

 20. zprávy

  Slánští skauti, kvůli hlouposti úředníků z mšeckého polesí, přišli o svou oblíbenou chatu