ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Přes bariéry s policií, akce na podporu handikepovaných osob se tentokrát konala na Stochově

Pondělí, 15. dubna 2024 11:10

Maturanti Střední školy služeb a řemesel Stochov si v pátek 12. dubna vyskoušely fyzické testy, které jsou součástí přijímaček k policii. Pomohli tím přispět malé Natálce. Kladenské listy byly u toho.

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje s nadací Charty 77 – Kontem Bariéry, zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra České republiky, středočeským krajem a spolkem bezpečnost z. s.  Pořádá od roku 2018 sportovně charitativní akci PŘES BARIÉRY S POLICÍ. Hlavní myšlenkou je motivovat mládež ke sportovním aktivitám a zároveň pomoci Handicapovaným dětem.

Studenti si mohou vyzkoušet pod vedením instruktorů krajského ředitelství policie Středočeského kraje testy fyzické způsobilosti, které jsou nezbytné pro přijetí do zkušebního poměru k Policii ČR. Každý úspěšný student přispěje, prostřednictvím sponzorů, finanční částkou na podporu konkrétní handikepované osoby a obdrží potvrzení o absolvování fyzických testů, zároveň získá informace o možnosti přijetí do služebního poměru k Policii České republiky. Tímto způsobem chce policie také podpořit náborovou kampaň ke středočeské policii.

Díky tomuto programu se podařilo podpořit již 21 handicapovaných osob celkovou částkou 1 950 7457 Kč jarní části roku 2024 chtějí policisté společnými silami pomoci sedmileté Natálce.

Foto: P ČR

„Natálka se narodila předčasně, jako jedno z dvojčat, a vážila pouze půl kila. Na rozdíl od brášky Štěpána si musela svůj život těžce vybojovat, což nezůstalo bez následků. Dívenka se potýká s těžkým kombinovaným postižením a neobejde se bez cizí pomoci. Kvůli ochrnutým nohám a rukám nechodí ani neleze, v sedě má potíže delší dobu udržet hlavu. Také velmi špatně vidí. Přes svůj těžký osud je Natálka usměvavá holčička. Ráda poslouchá hudbu a má ráda zvukové hračky. Od září chodí do 1. třídy speciální ZŠ. Své vrstevníky nikdy nedožene, ale díky péči rodičů, kteří ji neustále vozí na neurorehabilitace, se pomalu posouvá kupředu. Pravidelné terapie jsou však velmi finančně nákladné a pojišťovna na ně nepřispívá. Proto bychom s jejich úhradou Natálce a jejím rodičům rádi pomohli. Společnými silami bychom rádi finančně přispěli na 54 terapií, jejichž cena je cca 65 tisíc korun,“ uvádí Monika Pragerová z oddělení tisku a prevence, P ČR Kladno.

Monika dále exluzivně pro Kladenské listy dodala: „Hlavní gró tohoto programu je charitativní pomoc a snaha rozhýbat dnešní mládež. Jako bonus akce je certifikát o splnění limitů fyzické zkoušky, nutné pro přijetí k policii, který platí jeden rok a v případě že se rozhodnou nastoupit k policii, tak mají třetinu přijímaček splněnou. Za každého kdo splní fyzické zkoušky jsou odeslány peníze pro Natálku.“

„Zájem o fyzické testy potřebné pro přijetí k policii nás překvapil. Z naších maturitních ročníků se zúčastnilo celkem 25 studentů. Většina z nich vážně uvažuje o práci u policie a jsou mezi nimi i ti, kteří si přišli skusut jestli to zvládnou,“ uvedla vedoucí vychovatelka domova mládeže pří Střední škole služeb a řemesel ve Stochově Alena Šímová.

Studenti na vlastní kůži poznali, že tato fyzická prověrka není žádná legrace. O tom jasně hovoří fakt, že na dané minimální limity dosáhla necelá třetina z 25 žáků. Někteří do toho dali skutečně vše, byla vidět radost i zklamání z dosažených výsledků a došlo i na slzy. Mnozí, neúspěšní, si stanovili za cíl začít trénovat a příště to skusu znovu.Při těchto prověrkách, v roli pomocných instruktorů a rozhodčích, pomáhali také policisté z místního oddělení Stochov, někteří dokonce ze svého osobního volna. Letošní maturanti si odnesli zajímavou zkušenost, spoustu informací i pozitivní dojmy ze setkání s policisty.

Foto: KL

 


 
 
 


 1. video

  Již zítra Kladno hází, mítink plný atletických hvězd, Sletiště v Kladně

 2. zprávy

  Učitele/ky na 1. stupeň, uklízečku a pomocnou kuchařku, přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 3. pozvánka

  V Kladně na Sletišti se koná Den dětského úsměvu, již po patnácté

 4. video

  Kouzlo přírody a tajemství města, nová výstava v galerii nemocnice Kladno

 5. krimi

  U nehody autobusu s osobním vozem zasahovali kladenské složky IZS

 6. krimi

  Muž z Kladna chtěl ušetřit za svoz odpadu, zničil si auto a řešili ho strážníci

 7. zprávy

  Nábor hrdinů v Kladně, můžete zachránit lidský život

 8. video

  Na SOŠ a SOU zažili sladké dobrodružství s Mirkou van Gils Slavíkovou

 9. pozvánka

  Májová tančírna s Michalem Padevětem, Tanec a zábava, to bude páteční večer v kladenském Kině Sokol

 10. zprávy

  Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 11. zprávy

  Srdcem pro Nelinku, spousta zábavy pro děti i dospělé pokračuje dnes ve Vinařicích na hřišti

 12. krimi

  Zloděj v Kladně byl dopaden díky spolupráci občanů, strážníků a policistů

 13. video

  Kladno ocenilo své sportovce, Kaberle se stal legendou, sportovcem města je Krsek, video

 14. video

  Ohlédnutí za požárem v Auto Kelly očima hasičů, oficiální zpráva, foto, video

 15. krimi

  Černý démon úspěšně unikal strážníkům v Kladně

 16. zprávy

  Rozsáhlý požár kladenské firmy Auto Kelly vyšetřují kriminalisté

 17. video

  Vyhrajte vstupenky, legendární kapela Flamengo míří do Kladna vystoupí v kině Sokol už v sobotu

 18. pozvánka

  Kam o víkendu i po něm, kultura, sport, zábava i poučení. Vyberte si v naší nabídce

 19. zprávy

  Jarní výstava drobného zvířectva ve Slaném přináší i změny v parkování

 20. zprávy

  Vyprodaný sál Kina Sokol v Kladně zažil úžasný koncert Anety Langerové