ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Na 26. ročníku plesu OPS Mateřství se tančilo pro dobrou věc

Čtvrtek, 29. února 2024 08:24

Zaplněný parket, večerní róby, živá hudba, ukázky různých typů tanců a dobrá nálada všech přítomných. V tomto duchu se nesl již 26. ročník plesu pořádaného Obecně prospěšnou společností Mateřství prim. MUDr. Jaroslava Nachtigala. Slavnostní akce se uskutečnila 16. února ve slánském Hotelu Hejtmanský dvůr. 

Kolektiv zdravotníků v čele s primářkou Matouškovou.

Návštěvníky plesu přivítal tradiční welcome drink, který příchozí naladil na slavnostní večer. K tanci i poslechu již druhým rokem hrála kapela S-Band pod vedením Mileny Cílkové se zpěváky Marikou Postlerovou, Katkou Kučerovou a Davidem Šarbochem. „O jejich kvalitách vypovídá plný parket téměř po celý večer a spokojenost návštěvníků. Pro účastníky jsme letos připravili novinku v podobě fotoprezentace naší porodnice, zejména pak nově zbudovaného rodinného pokoje, který umožňuje v příjemném komfortním prostředí nerušený pobyt rodičky i doprovodu po celou dobu hospitalizace,“ uvedla MUDr. Markéta Matoušková, primářka gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Slaný. Právě na vybudování rodinného pokoje s kuchyňkou a příslušenstvím přispěla Obecně prospěšná společnost Mateřství částkou půl milionu korun. Výtěžek z letošního plesu poputuje opět této společnosti, aby získané finanční prostředky přispěly k vyššímu komfortu rodiček ve slánské porodnici.

Mistři tance s dobrým srdcem

Účastníci plesu OPS Mateřství si mohli nejen sami zatančit v rytmu živé hudby, ale také obdivovat umění šikovných mistrů tance. Diváci se zatajeným dechem sledovali děvčata z Elite Fitness Kladno i street dance tanečníky z TK DIVERGENT DDM Ostrov Slaný. Jedná se o taneční klub, který opakovaně finančně podporuje OPS Mateřství, za poslední dva roky nadaci věnoval finanční výtěžek z víkendového tanečního workshopu. 

Společenský večer si užilo téměř 150 účastníků

„Udělalo nám radost, že letos navštívilo náš ples 143 lidí, což je vyšší účast než v předešlém roce. Povedla se i tombola. Vítěz hlavní ceny si odnesl opět televizor. Kromě pořízení lístků do tomboly měli přítomní možnost podpořit OPS Mateřství také zakoupením přívěsku s andělíčkem v minimální hodnotě 50 Kč. Ačkoliv celkové náklady na ples nejsou malé, protože zahrnují financování kapely a účinkujících, pronájem sálu i občerstvení, podařilo se nám z letošního plesu získat přibližně 16 tisíc korun, které poputují na dobrou věc,“ prozradila MUDr. Daniela Fišerová, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Slaný. Zároveň však dodává, že finanční zisk není hlavní motivací. Ples je především příležitostí, jak může Obecně prospěšná společnost Mateřství podporující slánskou porodnici veřejně poděkovat svým sponzorům. Zároveň společenská událost nabízí možnost, jak se mohou zdravotníci setkat i v jiném než pracovním prostředí, utužit vzájemné přátelské vztahy a potěšit také všechny přátele, známé a podporovatele porodnice. „Věříme, že se nám podaří tradici plesu OPS Mateřství zachovat a že i v příštím roce se sejdeme v hojném počtu,“ uzavřela primářka Matoušková.

Obecně prospěšná společnost Mateřství pomáhá již od roku 1995

Obecně prospěšná společnost Mateřství prim. MUDr. Jaroslava Nachtigala má za cíl neustále vylepšovat prostředí pro rodičky a doprovázející osoby na gynekologicko-porodnickém oddělení ve slánské nemocnici. Nejedná se jen o materiální vybavení porodnice, novorozeneckého i gynekologického oddělení, ale také o organizování odborných seminářů pro zdravotníky laiky,

 

 
 


 1. krimi

  Jízda v protisměru na dalnici D 6, policie hledá svědky, ohrozili ostatní řidiče, záchranáře policisty i hasiče

 2. zprávy

  V Ledcích využijí prostředky od kraje na obecní úřad, Pchery dostanou téměř dva miliony

 3. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 4. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 5. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 6. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 7. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 8. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 9. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 10. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 11. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 14. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 15. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 16. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 17. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 18. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 19. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 20. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi