ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Nová hala ve Slaném se dočkala otevření ve velkém i sportovním stylu

Úterý, 9. ledna 2024 12:24

Nová sportovní hala bude sloužit i veřejnosti. Využijí ji i školáci. Už teď je jasné, že investice více než 140 milionů se vyplatí. Nebylo by to město Slaný, aby nebylo něco unikátního.

Nové prostory pro mnoho sportů májí, mimo jiné, neskutečné skvělou akustiku. místo stříhání pásky bylo rozsvícení všech světel v hale. O novém sportovním centru v podobě haly se uvažovalo už před více jak dvaceti léty, povedlo se.

Jak uvedl Starosta Královského města Slaný Martin Hrabánek: ,,Pro město tak velké a významné jako je Slaný byla potřeba vybudovat zázemí pro nejen sportovce, kteří úspěšně reprezentují naše město. Děkuji všem minulým i současným zastupitelům za souhlasný přístup ke stavbě která posune i mnoho sportů k vyšším metám a umožní turnaje i zápasy na nebývalé úrovni.

Neúnavný a skvělý moderátor  Radek Šilhan celý den odmoderoval s humorem jemu vlastním a předával pozitivní energii všem přítomným. Ano je to ten Radek který moderuje i  galavečer při každoročním vyhlašování vítězů ankety  Sportovec roku od  jejího samého začátku  ve Slaném.

Novou plochu tak zvané pokřtili žáci slánských škol při utkání v hned několika sportech. Nejen jejich spolužáci vytvořily tu správnou atmosféru a naprosto plné hlediště mělo svou úžasně sportovně naladěnou náladu.

Tisková zpráva města Slaný v plném zněni:

Slánská sportovní zařízení se rozrostla o moderní pasivní stavbu Sportovní haly Háje. Multifunkční hala poskytuje hrací plochu pro 7 míčových her a cvičební sál se zrcadlovou stěnou pro aerobik, tanec a jiné aktivity. Celkové náklady na stavbu byly 128 milionů Kč bez DPH, přičemž se na projekt podařilo získat dotaci skoro 25 milionů Kč.

Slavnostní otevření proběhlo za účasti zástupců zhotovitele stavby firmy Metal Quatro, hlavního stavbyvedoucího Františka Zlatohlávka, projektanta Jiřího Žáka z firmy AS Project Pelhřimov, a zástupců města v čele s manažerkou rozvoje města Magdalenou Stýblovou a starostou Martinem Hrabánkem, kteří vběhli na hrací plochu v dresech města. Nechyběl ani předseda Slánského sportovního klubu (SSK) Ladislav Peška, který bude halu provozovat.

Zahájení provozu si nenechaly ujít též další osobnosti politického a sportovního života jako například místopředseda poslanecké sněmovny Jan Skopeček, poslanci Vojtěch Munzar a Stanislav Berkovec, místostarostové města Radek Vondráček a Pavel Rubík ,dále pak bývalý reprezentant a účastník olympijských her ve skoku o tyči Štěpán Janáček, nebo slánský triatlonista Tomáš Řenč.

Po oficiální části, moderované známým sportovním komentátorem Radkem Šilhanem, následoval turnaj slánských škol ve florbalu, futsalu a basketbalu, který vyhrála 3. ZŠ Slaný.

V přízemí haly se nachází hlavní hrací plocha o rozměrech 44 x 25 metrů včetně výběhových zón, 6 šaten s vlastním sociálním zařízením, šatna pro rozhodčí, toalety pro veřejnost a sport bar s prosklenou stěnou a výhledem na sportovní plochu. Nechybí ani hlediště, které pojme 250 sedících a 50 stojících fanoušků. Zázemí zde najdou sportovní oddíly zaměřující se na florbal, futsal, volejbal, basketbal, házenou, nohejbal nebo tenis. Celé přízemí je řešeno bezbariérově s ohledem na osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

V prvním patře je menší cvičební sál s rozměry 29 x 9 metrů, 2 šatny se společným sociálním zařízením, klubovna s výhledem na sportovní plochu, místnost pro úpravu vody a vzduchotechniky. Nechybí ani kuchyňka a kanceláře údržbáře a předsedy SSK.

V celé hale je LED osvětlení, které je možné nastavit pouze na některé části hřiště. Provoz a vytápění haly zajišťují tepelná čerpadla a fotovoltaické panely. Instalovaná FTV o výrobní kapacitě 55 kW by měla svým výkonem pokrýt potřeby haly zhruba z jedné třetiny a byla doplněna i o bateriové úložiště,
které umožní vyrobenou elektrickou energii využívat právě v době největšího odběru el. energie.

„Jsem nadšená, že se povedlo zrealizovat tak velký projekt. Od začátku jsme cílili na to, aby se jednalo o stavbu šetrnou vůči životnímu prostředí a aby splňovala přísná kritéria většiny míčových sportů. Obojí se nám povedlo. Sami se můžete přesvědčit a přijít se kdykoliv podívat,“ sdělila manažerka rozvoje
města Magdalena Stýblová.

Starosta Hrabánek dodal: „Doposud jsme neměli ve Slaném sportovní halu, která by svými parametry splňovala možnost organizovat turnaje například ve florbalu, případně pořádat vyšší soutěže ve futsalu. Stejně tak žádná ze současných hal neměla dostatečný prostor pro sedící diváky. I proto jsem uvítal
výstavbu nové haly, kterou budou v dopoledních hodinách také využívat žáci 1. ZŠ Háje, kdy tato škola neměla vhodné tělocvičny pro kvalitní výuku tělesné výchovy. Podle předběžných rezervací je o multifunkční halu zájem i z řad sportovních klubů a veřejnosti, tak doufám, že to vydrží a sportovci
budou spokojení. “

Součástí haly je 65 parkovacích míst, přičemž 2 místa jsou připravena pro nabíjení elektromobilů. Stavba byla schválena zastupitelstvem v roce 2018 a probíhala v letech 2022-2023.

Provozní doba je od 7 do 23 hodin. Rezervace a další informace o hale naleznete: ZDE
 1. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání

 2. zprávy

  Slánská galerie V Troubě představila fotografie amatérských autorů z města a okolí

 3. zprávy

  Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 4. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno náměstí Edvarda Beneše dostane peníze od kraje na praxe v zahraničí

 5. zprávy

  Jak jsem se nestal youtuberem, kamera přidává na váze, ne na inteligenci, pizza a požár

 6. krimi

  U zřícené budovy v Kladně zasahovalo 10 jednotek hasičů, zachránili 24 osob

 7. zprávy

  Slánský tuplák dnes pokračuje, neděle od 10 do 13 hodin bude hlavně pro děti

 8. krimi

  Desátý ročník Seniorského víceboje zná své vítěze, opět ho pořádali strážníci v Kladně

 9. zprávy

  Plovoucí město mladých stavitelů z Kladna postoupilo do mezinárodního superfinále soutěže Modelium

 10. zprávy

  Jů a Hele pobaví děti v kladenském Kině Sokol, vstupenky už jsou v předprodeji

 11. zprávy

  Nový fitness program Les Mills v Royal Fitness přináší zábavu a výzvy

 12. zprávy

  Kam o víkendu i po něm, kultura, sport, zábava i poučení. Vyberte si v naší nabídce

 13. zprávy

  Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek

 14. zprávy

  Pravý Kavkaz zažijete v centru Kladna, nová restaurace Elen Art vám to umožní

 15. zprávy

  Slánské turistické noviny lákají nejen na prázdninový program

 16. zprávy

  Pizza Slaný

 17. zprávy

  Motýlí a hmyzí den je pro vás připraven v Zooparku Zájezd na neděli

 18. zprávy

  Tři porody. Tři zážitky. Tři traumata. Kronika rodinného chaosu z pohledu otce

 19. zprávy

  Kladenské koupaliště Sletiště zahájí sezonu tento pátek

 20. zprávy

  Královický dvůr hledá kuchaře, nabízí plat až 60 000