SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Nová hala ve Slaném se dočkala otevření ve velkém i sportovním stylu

Úterý, 9. ledna 2024 12:24

Nová sportovní hala bude sloužit i veřejnosti. Využijí ji i školáci. Už teď je jasné, že investice více než 140 milionů se vyplatí. Nebylo by to město Slaný, aby nebylo něco unikátního.

Nové prostory pro mnoho sportů májí, mimo jiné, neskutečné skvělou akustiku. místo stříhání pásky bylo rozsvícení všech světel v hale. O novém sportovním centru v podobě haly se uvažovalo už před více jak dvaceti léty, povedlo se.

Jak uvedl Starosta Královského města Slaný Martin Hrabánek: ,,Pro město tak velké a významné jako je Slaný byla potřeba vybudovat zázemí pro nejen sportovce, kteří úspěšně reprezentují naše město. Děkuji všem minulým i současným zastupitelům za souhlasný přístup ke stavbě která posune i mnoho sportů k vyšším metám a umožní turnaje i zápasy na nebývalé úrovni.

Neúnavný a skvělý moderátor  Radek Šilhan celý den odmoderoval s humorem jemu vlastním a předával pozitivní energii všem přítomným. Ano je to ten Radek který moderuje i  galavečer při každoročním vyhlašování vítězů ankety  Sportovec roku od  jejího samého začátku  ve Slaném.

Novou plochu tak zvané pokřtili žáci slánských škol při utkání v hned několika sportech. Nejen jejich spolužáci vytvořily tu správnou atmosféru a naprosto plné hlediště mělo svou úžasně sportovně naladěnou náladu.

Tisková zpráva města Slaný v plném zněni:

Slánská sportovní zařízení se rozrostla o moderní pasivní stavbu Sportovní haly Háje. Multifunkční hala poskytuje hrací plochu pro 7 míčových her a cvičební sál se zrcadlovou stěnou pro aerobik, tanec a jiné aktivity. Celkové náklady na stavbu byly 128 milionů Kč bez DPH, přičemž se na projekt podařilo získat dotaci skoro 25 milionů Kč.

Slavnostní otevření proběhlo za účasti zástupců zhotovitele stavby firmy Metal Quatro, hlavního stavbyvedoucího Františka Zlatohlávka, projektanta Jiřího Žáka z firmy AS Project Pelhřimov, a zástupců města v čele s manažerkou rozvoje města Magdalenou Stýblovou a starostou Martinem Hrabánkem, kteří vběhli na hrací plochu v dresech města. Nechyběl ani předseda Slánského sportovního klubu (SSK) Ladislav Peška, který bude halu provozovat.

Zahájení provozu si nenechaly ujít též další osobnosti politického a sportovního života jako například místopředseda poslanecké sněmovny Jan Skopeček, poslanci Vojtěch Munzar a Stanislav Berkovec, místostarostové města Radek Vondráček a Pavel Rubík ,dále pak bývalý reprezentant a účastník olympijských her ve skoku o tyči Štěpán Janáček, nebo slánský triatlonista Tomáš Řenč.

Po oficiální části, moderované známým sportovním komentátorem Radkem Šilhanem, následoval turnaj slánských škol ve florbalu, futsalu a basketbalu, který vyhrála 3. ZŠ Slaný.

V přízemí haly se nachází hlavní hrací plocha o rozměrech 44 x 25 metrů včetně výběhových zón, 6 šaten s vlastním sociálním zařízením, šatna pro rozhodčí, toalety pro veřejnost a sport bar s prosklenou stěnou a výhledem na sportovní plochu. Nechybí ani hlediště, které pojme 250 sedících a 50 stojících fanoušků. Zázemí zde najdou sportovní oddíly zaměřující se na florbal, futsal, volejbal, basketbal, házenou, nohejbal nebo tenis. Celé přízemí je řešeno bezbariérově s ohledem na osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

V prvním patře je menší cvičební sál s rozměry 29 x 9 metrů, 2 šatny se společným sociálním zařízením, klubovna s výhledem na sportovní plochu, místnost pro úpravu vody a vzduchotechniky. Nechybí ani kuchyňka a kanceláře údržbáře a předsedy SSK.

V celé hale je LED osvětlení, které je možné nastavit pouze na některé části hřiště. Provoz a vytápění haly zajišťují tepelná čerpadla a fotovoltaické panely. Instalovaná FTV o výrobní kapacitě 55 kW by měla svým výkonem pokrýt potřeby haly zhruba z jedné třetiny a byla doplněna i o bateriové úložiště,
které umožní vyrobenou elektrickou energii využívat právě v době největšího odběru el. energie.

„Jsem nadšená, že se povedlo zrealizovat tak velký projekt. Od začátku jsme cílili na to, aby se jednalo o stavbu šetrnou vůči životnímu prostředí a aby splňovala přísná kritéria většiny míčových sportů. Obojí se nám povedlo. Sami se můžete přesvědčit a přijít se kdykoliv podívat,“ sdělila manažerka rozvoje
města Magdalena Stýblová.

Starosta Hrabánek dodal: „Doposud jsme neměli ve Slaném sportovní halu, která by svými parametry splňovala možnost organizovat turnaje například ve florbalu, případně pořádat vyšší soutěže ve futsalu. Stejně tak žádná ze současných hal neměla dostatečný prostor pro sedící diváky. I proto jsem uvítal
výstavbu nové haly, kterou budou v dopoledních hodinách také využívat žáci 1. ZŠ Háje, kdy tato škola neměla vhodné tělocvičny pro kvalitní výuku tělesné výchovy. Podle předběžných rezervací je o multifunkční halu zájem i z řad sportovních klubů a veřejnosti, tak doufám, že to vydrží a sportovci
budou spokojení. “

Součástí haly je 65 parkovacích míst, přičemž 2 místa jsou připravena pro nabíjení elektromobilů. Stavba byla schválena zastupitelstvem v roce 2018 a probíhala v letech 2022-2023.

Provozní doba je od 7 do 23 hodin. Rezervace a další informace o hale naleznete: ZDE
 1. zprávy

  Mosty na kladensku čeká rekonstrukce, kraj zaplatí desítky milionů za přípravy

 2. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 3. zprávy

  Na prevenci rizikového chování dětí a mládeže kraj rozdělí 1,5 milionu

 4. zprávy

  Radní kraje navrhují navýšení financí na rozvoj turismu i pro Kladensko- Slánsko, z.s.

 5. zprávy

  Malé obce do 2 000 obyvatel mohou žádat o dotace na podporu obecního bydlení

 6. info z radnice

  Dvacátý ples Královského města Slaný se blíží, koná se již sobotu 9. března

 7. info z radnice

  Místo referent/ky pro ekonomiku a registr smluv nabízí Slaný

 8. zprávy

  Exotické ovoce a další africké produkty zamíří v neděli 3.března do kina Sokol v Kladně

 9. sport

  První utkání ve čtvrtfinále čeká Kanonýry Kladno doma proti brněnským Gullivers

 10. zprávy

  Na 26. ročníku plesu OPS Mateřství se tančilo pro dobrou věc

 11. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 12. sport

  Zimní Excalibur Race proběhne v Hornickém skanzenu Mayrau v Kladně

 13. info z radnice

  Zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ve Slaném na začátku dubna

 14. krimi

  Policie pátrá po totožnosti muže z loupeží v Kladně

 15. info z radnice

  Revitalizace Soukenické ulice ve Slaném začne čtvrtého března

 16. zprávy

  Strážníci v Kladně odhalili řidiče, který porušoval předpisy a řídil bez papírů

 17. zprávy

  Kladenská nemocnice dostane od kraje finanční injekci

 18. video

  Známý kladenský muzikant Jary Tauber vydal nový singl a chystá nové album

 19. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 20. zprávy

  POZOR na pravděpodobného podvodníka, který vystupuje pod jménem Stefan Frueh