SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Národní finále Sportovního dne mládeže se uskutečnilo poprvé v Kladně

Pondělí, 18. prosince 2023 08:05

V sobotu 9. prosince vyvrcholila Národním finále v Kladně celorepubliková soutěž Sportovní den mládeže pro děti a mladé sportovce. Kladenská sportovní hala hostila tento šampionát vůbec poprvé v historii. Sportovci z kladenska se rozhodně neztratili.

Na finálovou akci v Kladně se účastníci nominovali postupem z kvalifikačního turnaje, kterých se během roku napříč republikou uskutečnilo celkem 250. Někteří úspěšní finalisté z loňského ročníku soutěže obdrželi od pořadatele soutěže divokou kartu.

Během sobotního dne se ve sportovní hale odehrálo 150 utkání v soutěžním pětiboji, který zahrnoval fotbal, florbal, házenou, frisbee a tenis. Na šampionát do Kladna dorazilo 280 účastníků ze všech koutů České republiky, kteří byli následně rozlosováni do 32 soutěžních týmů. V každém soutěžním týmu se setkali děvčata a chlapci napříč ročníky od 1. do 9. třídy základní školy a v zastoupení nejrůznějších měst a obcí. Cílem každého týmu v dopoledním programu bylo získat dostatek bodů a výher ve svůj prospěch, a probojovat se tak do „Hlavní soutěže“. Pro poražený tým byla následně připravena soutěž o „Cenu útěchy“.

Hlavní soutěž:

1. místo – tým F2 – Jiří Kapras, Stráž nad Nisou, Tomáš Zarycký, Kopidlno, Karolína Štočková, Vratislavice nad Nisou, Erik Ambrož, MČ Brno – Vinohrady, Tereza Bobková, Kladno, Matěj Kučera, Kladno, Jiří Louda,Smečno.

2. místo – tým N2 – Karolína Krulická, Kolín, Lucie Tíková,Lány, Ondřej Maryška, Kladno, Matyáš Tůma, Žebrák, Gabriel Lukáš, Votice, Ondřej Páša, Pyšely, Barbora Smolíková, Slavičín, Kryštof Kornalík, Zbiroh.

3. místo – tým K1 – Kristýna Brablecová, Andělská Hora, Ondřej Galler, Klášterec nad Ohří, Matěj Bulíř, Dolní Bousov, Petr Bořkovec, Votice, Matyáš Mičuda, Nová Role, Adam Masák, Kopidlno, Václav Kračmar, MČ Praha 15, Dominik Mušek, Mochov.

Cena útěchy:

1. místo – tým C2 – Ondřej Bašus (Lysá nad Labem), Michal Novotný (Chrudim), Melánie Marešová (Stráž nad Nisou), Michael Gagne-Hall (MČ Praha 12), Jiří Petrýdes (Hejnice), Anežka Lázničková (České Budějovice), Daniel Volavý (Veselí nad Lužnicí), Vojtěch Hanšpach (Dětřichov).

2. místo – tým L1 – Štefan Petrila (Aš), Dominik Vaško (Klášterec nad Ohří), Ondřej Mlejnek (Hrádek nad Nisou), Jan Černý (Vratislavice nad Nisou), Martin Pařík (Pyšely), Patrik Füzéri (MČ Praha 12), Sebastian Surovec (MČ Praha 5), Patrik Postava (Slavičín).

3. místo – tým E1 – Bedřich Breburda (Říčany), Šimon Zelinka (Úpice), Jan Vychodil (Uničov), Tadeáš Vojta (Nová Role), Jakub Kemr (Kopidlno), Amálie Rusnáková (Hrádek nad Nisou), Jindřich Hanzlík (Vroutek).

 

Do finálového penaltového rozstřelu o národního vítěze soutěže pro rok 2023 v Kladně postoupili členové týmu F2. Celkové prvenství v napínavém souboji mezi spoluhráči získal kapitán týmu, finalista Jiří Kapras ze Stráže nad Nisou, který vyhrál vítěznou trofej soutěže po zisku 14 z 15 bodů. Stříbrnou pozici po zisku 10 bodů si zajistil hráč Tomáš Zarycký z Kopidlna. Sportovkyně Karolína Štočková, která reprezentovala Vratislavice nad Nisou, si odvezla z Kladna bronzové umístění mezi jednotlivci za vstřelených 9 bodů.

Nejlepší účastníci šampionátu v Kladně obdrželi vítězné trofeje, diplomy a věcné odměny od statutárního náměstka primátora Františka Bureše a kapitána hokejových Rytířů Kladno Radka Smoleňáka.

Národní finále v Kladně se konalo pod záštitou statutárního města Kladna, Sportovních areálů města Kladna, Středočeského kraje, Národní sportovní agentury, Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Autor: Jan Váňa
 1. zprávy

  Mosty na kladensku čeká rekonstrukce, kraj zaplatí desítky milionů za přípravy

 2. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 3. zprávy

  Na prevenci rizikového chování dětí a mládeže kraj rozdělí 1,5 milionu

 4. zprávy

  Radní kraje navrhují navýšení financí na rozvoj turismu i pro Kladensko- Slánsko, z.s.

 5. zprávy

  Malé obce do 2 000 obyvatel mohou žádat o dotace na podporu obecního bydlení

 6. info z radnice

  Dvacátý ples Královského města Slaný se blíží, koná se již sobotu 9. března

 7. info z radnice

  Místo referent/ky pro ekonomiku a registr smluv nabízí Slaný

 8. zprávy

  Exotické ovoce a další africké produkty zamíří v neděli 3.března do kina Sokol v Kladně

 9. sport

  První utkání ve čtvrtfinále čeká Kanonýry Kladno doma proti brněnským Gullivers

 10. zprávy

  Na 26. ročníku plesu OPS Mateřství se tančilo pro dobrou věc

 11. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 12. sport

  Zimní Excalibur Race proběhne v Hornickém skanzenu Mayrau v Kladně

 13. info z radnice

  Zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ve Slaném na začátku dubna

 14. krimi

  Policie pátrá po totožnosti muže z loupeží v Kladně

 15. info z radnice

  Revitalizace Soukenické ulice ve Slaném začne čtvrtého března

 16. zprávy

  Strážníci v Kladně odhalili řidiče, který porušoval předpisy a řídil bez papírů

 17. zprávy

  Kladenská nemocnice dostane od kraje finanční injekci

 18. video

  Známý kladenský muzikant Jary Tauber vydal nový singl a chystá nové album

 19. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 20. zprávy

  POZOR na pravděpodobného podvodníka, který vystupuje pod jménem Stefan Frueh