7 pádů SAMK ROYAL Fitness Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 7 pádů
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za poučením a zábavou

Pondělí, 27. listopadu 2023 07:28

I tento týden najdete ve Slaném pár věcí, které jsou zajímavé. Můžete přijít na výstavu, hudebně poetický večer, vyrobit si adventní věnec nebo se naučit jak si přírodně nazdobit vánoční stůl. Také můžete zamířit na loutkovou pohádku, ochutnávku vína či si vychutnat adventní trhy a slavnost světla. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Do 20. ledna je v muzeu k vidění interaktivní výstava Zmatené peníze. Výstava ukazuje dobu kolem 1. světové války, kdy docházelo k mnoha změnám nejen v období finančnictví. Vystaveny jsou různá platidla německá, rakouská, polská či československá, převážně papírové nouzové peníze.

Až do 28. listopadu můžete ve vstupní chodbě knihovny spatřit výstavu nazvanou Směle kupředu! Svět Karla Havlíčka. Putovní výstava z Knihovny Národního muzea mapuje život a tvorbu spisovatele, žurnalisty a satirika Karla Havlíčka Borovského.

Od 30. listopadu do 2. ledna najdete v chodbě knihovny výstavu Nečtu! Poslouchám. Což jsou komiksové panely, která se věnují fenoménu audioknih a poslechu hlasité četby.

Ve středu 29. listopadu si od 18:15 do 20:15 hodin připravil ateliér Jeleni nelení Přírodní zdobení vánočního stolu s Helejelenkou. Dozvíte se o udržitelné vánoční výzdobě nejen během stolování a různé způsoby a techniky práce s přírodním materiálem.

Ve středu si od 18 do 20:30 hodin můžete v ateliéru Mentolka Tuřany zkusit Moderní adventní vypichovaný věnec. Je nutná rezervace do 27. 11. na stránkách www.AtelierMentolka.cz/rezervace

V pátek 1. prosince proběhne od 13 do 16 hodin v kninovně v oddělení pro děti oblíbené Čtení, hraní a tvoření s knížkou na téma Vánoční zvonečky.

Od 17 do 19 hodin proběhne také Vánoční setkání v Plchově. Oslavit přicházejí advent můžete sousedským setkáním, zpěvem koled za doprovodu Pohodářů či zakoupením malého občerstvení pro zahřátí těla.

Od 18 hodin také můžete navštívit hudebně poetický večer v ateliéru Jeleni nelení nazvaný Hojivé doteky lásky. Uslyšíte recitace básní Evy Juřenové s hudebním doprovodem keltské harfy Kamila Šedovouse Kaisera.

V sobotu 2. prosince pořádá po celé dopoledne knihovna Den pro dětskou knihu a vyhlášení soutěže O nekrásnější stromek. Můžete se těšit na pohádkově-vánoční soutěž, rukodělné dílny, výrobu nejdelší záložky či burzu vyřazených dětských knih.

Po celé dopoledne je v knihovně možné zakoupit vyřazené knížky na Burze knih.

Od 9:30 do 11 hodin zve Slánská akademie volného času na přednášku Jany Bělové nazvanou Funerální litina v Čechách do Městského centra Grand.

Od deseti hodin bude v podloubí knihovny křest komiksové publikace Bylo x Nebylo. Nová publikace obsahuje komiksové scény ze Slaného a Slánska, zpracováno bylo 8 místních pověstí.

Od 14 hodin čeká na milovníky vína Ochutnávka lahvových vín ve Vinařství Kvíc.

Od 14 do 20 hodin proběhne na Masarykově náměstí tradiční Slavnost světla. Bude připraveno adventní tržiště, v 16 hodin začne pohádka Klidné Vánoce, v 17 hodin Lampionový průvod, v 17:30 hodin bude koncert vokálního uskupení Gladness, a v 18 hodin koncert Funny Ukulele Band.

V neděli 3. prosince se znovu můžete těšit na farní loutkové divadlo Kubíšek. Od 13 do 17 hodin se budou hrát pohádky v Malé galerii muzea, konkrétně od 13 hodin O tříhlavém drakovi, od 14 hodin Jak šli pejsci do školy, od 15 hodin O vodníčkovi, kterého zebaly nožičky, a od 16 hodin bude Pohádka z klobouku.

Od 19 hodin také vystoupí v kapli Zasnoubení Panny Marie kladenský sbor Chorus Carolinus se svým adventním koncertem. Tentokrát s nimi zahraje pražská cimbálová kapela Muzička. Na programu netradičního adventního a vánočního koncertu jsou výhradně moravské koledy.

V pondělí 4. prosince se budou od 15 do 16 hodin konat oblíbené Hrátky s pamětí v klubu K knihovny. Je nutná rezervace na telefonu 312 522 238 nebo na emailu najmanova@knihovnaslany.cz.

Autor: Hana Vranová 1. krimi

  POZOR! Hledá se seniorka v Kladně, pomozte rodině i policii

 2. zprávy

  Po jedenácté se konal desetiboj Mladého strážníka MP Kladno, 13 škol poslalo své týmy

 3. zprávy

  Myšlení sériových vrahů poznali lidé v kladenském kině Sokol, exkluzivní rozhovor pro KL

 4. kultura

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně projde o prázdninách velkou proměnou

 5. pozvánka

  Velká outdoorová hra Okem Madagaskaru, Zoopark Zájezd v sobotu

 6. zprávy

  Hasiči ve Pcherách mají mocného pomocníka, pomohly vodárny

 7. komerční sdělení

  Podpora Evropské unie zavítala až do stavební společnosti KOSTKA stav s.r.o.

 8. zprávy

  Strážníci z Kladna i Slaného si vystříleli medaile na tradiční soutěži v Kralupech nad Vltavou

 9. zprávy

  V Centralu Kladno se konal Den prevence, byl o něj velký zájem

 10. pozvánka

  V sobotu ožijí Žižice fotbalem a zábavou pro malé i velké. Koná se již 46. memoriál M. Maxy

 11. zprávy

  Neuvěřitelný úspěch chovatelů v Zooparku Zájezd

 12. zprávy

  POZOR! Slánská nemocnice uzavřela porodnici i dětské a novorozenecké oddělení, nemá lékaře

 13. zprávy

  Den zdraví v kladenské nemocnici ve čtvrtek od 9 do14.00 hodin

 14. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 15. krimi

  Náklaďák v Kladně porazil strom, ten zpřetrhal elektrické vedení a poškodil dům, vše zachránili hasiči

 16. zprávy

  V Kladně odstartovalo další forenzní značení kol

 17. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 18. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 19. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 20. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání