ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Zoopark Zájezd hlásí rekordní návštěvnost

Středa, 22. listopadu 2023 15:49

Zoopark Zájezd překonal rekordní návštěvnost. Do této rodinné zoo si letos našlo cestu již přes 80 tisíc návštěvníků, což se dosud v žádném z předchozích roků nepodařilo. Největšími lákadly jsou lemuři, největší druhová kolekce chameleonů na světě, nový pavilon Latinská Amerika nebo hřiště pro děti s obří vzduchovou trampolínou.

„Je skvělé, že povědomí o této zoo je stále větší a návštěvnost má stále vzestupnou tendenci. Každý rok se podaří překonat ten předchozí. 80 tisíc návštěvníků je pro zoopark velká pochvala a věříme, že příští rok rekord zase o kousek posunou.

„Kromě mnoha pravidelných návštěvníků řada lidí dorazila vůbec poprvé a my si moc vážíme toho, že si pro svůj výlet vybrali právě naši zoo. Letos jsme zaznamenali nejen rekordní rok, ale i rekordní den. Bylo to v dubnu na akci Den Země, kdy k nám dorazilo 2184 návštěvníků. Stalo se tak díky zajímavému programu a první sobotě v roce, kdy bylo opravdu krásné počasí,“ říká Jiří Marek, ředitel.

Podobně jako v jiných zoologických zahradách v Česku byly úspěšné zejména prázdninové měsíce. Pro Zoopark Zájezd jsou však důležité i jarní měsíce. „Od roku 2019 se daří každoročně překonávat rekordy z předchozího roku a ani tento rok není výjimkou. Poprvé v jednom roce přišlo víc než 80 tisíc zájemců. Přitom před čtyřmi lety to nebyla ani polovina! Průběh roku byl ale jak na houpačce. Klíčové bylo období od dubna do června, kdy se návštěvnost díky příznivému počasí, novinkám a úspěšným akcím meziročně zvedla o víc než třetinu. Ve všech těchto měsících bylo dosaženo dosud nejvyšší návštěvnosti. Výrazně méně návštěvníků letos přišlo v srpnu, kdy návštěvě zoo nepřálo počasí. Naštěstí to ale vykompenzovalo teplé a slunečné září,“ dodává k rekordu Lukáš Nekolný, spolupracovník Zooparku Zájezd.

Soukromá zoo má v plánu další rozšiřování expozic, zapojení se do dalších ochranářských projektů a pořádání akcí pro rodiny s dětmi. Nemalým problémem jsou však prudce se zvyšující ceny stavebních materiálů, které další rozvoj i údržbu zoo výrazně prodražují. „Bez růstu zájmu a podpory veřejnosti bychom na nové projekty nemohli pomýšlet. Zoopark Zájezd je soukromá zoo a na rozvoj a provoz si musí vydělat. Skvělá práce celého našeho týmu, spokojenost návštěvníků i úspěšné odchovy zvířat ale dokazují, že jdeme správným směrem,” doplňuje ředitel Marek.

Zoopark Zájezd je určený především rodinám s dětmi, které zde mohou trávit čas v příjemném prostředí a ve společnosti zvířat. Letošními lákadly jsou třeba nová voliéra pro sovice sněžní, pavilon Latinská Amerika s tropickým skleníkem nebo největší veřejná kolekce chameleonů na světě. I na podzim a v zimě zůstává Zoopark Zájezd otevřený. Od listopadu do konce března je otevřeno každý den od 10 do 16 hodin. Podpořit provoz soukromé zoo můžete kromě návštěvy například adopcí zvířete. Novinky sledujte na Facebooku, Instagramu a Youtube. 1. zprávy

  Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek

 2. zprávy

  Pravý Kavkaz zažijete v centru Kladna, nová restaurace Elen Art vám to umožní

 3. zprávy

  Slánské turistické noviny lákají nejen na prázdninový program

 4. zprávy

  Pizza Slaný

 5. zprávy

  Motýlí a hmyzí den je pro vás připraven v Zooparku Zájezd na neděli

 6. zprávy

  Tři porody. Tři zážitky. Tři traumata. Kronika rodinného chaosu z pohledu otce

 7. zprávy

  Kladenské koupaliště Sletiště zahájí sezonu tento pátek

 8. zprávy

  Královický dvůr hledá kuchaře, nabízí plat až 60 000

 9. pozvánka

  Orchestr Vějíř, s hostem Pavlem Šporclem, vystoupí v kladenském Kině Sokol

 10. zprávy

  Senior ve Slaném svůj život ukončil skokem z balkonu svého bytu

 11. krimi

  V pondělí v noci došlo ve Slaném k brutálnímu loupežnému přepadení

 12. krimi

  Rychlá soutěž o vstupenky, poznejte myšlení sériových vrahů v kladenském Kině Sokol

 13. zprávy

  Muzejní léto ve Slaném láká na hravou sochařskou výstavu a dětské stavebnice

 14. sport

  ME ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Kladno přivezlo cenné kovy

 15. zprávy

  Světový týden respektu k porodu si připomněli také v kladenské porodnici

 16. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 17. krimi

  Buštěhrad hledá pachatele, který tři tuny nebezpečného eternitu vyhodil na okraji města

 18. zprávy

  Ve volbách do Evropského parlamentu zvítězilo ANO

 19. video

  Hasiči z Braškova děkují ohleduplným řidičům z Kladna a okolí

 20. video

  VIDEO: Opravy ulic v centru Slaného úspěšně pokračují