ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Kladeňáci mají letos strom který vyrostl díky časopisu ABC, letos budou i dvě ledové plochy

Pátek, 17. listopadu 2023 11:38

Ze semínka ho vypěstoval tenkrát kluk a dnes zástupce ředitele báňské záchranné služby Vladimír Modroch. Strom se zajímavou historií přijel z nedalekých Vrapic. Tento majestátní smrk padesát let starý přijel za bezchybného doprovodu strážníku Kladna.

Dnes už bývalý majitel stromu Foto Vaše Kladno

„Tehdy jsem s ábíčkem získal několik semen smrku ztepilého. Vysázel jsem je do květináčů a před mnoha roky malé tenké stromky přesadil na zahradu kolem našeho domu. V poslední době mi jejich kořeny začaly zvedat dlažbu, tak jsem se rozhodl nabídku města Kladna využít,“ uvedl Vladimír. Dodatek šéfredaktora KL: ,,Sám jsem ABC četl, jako malý kluk a díky tomu i pár stromů úspěšně vysadil, dnes je ukazuji svým dětem i vnoučatům, bylo mi ctí, kdyby se jeden z nich stal součástí Vánoc v tak významném městě jako je Kladno“

Strom který bude zdobit náměstí a je jeden z nejkrásnějších byl umístěn a bezpečně usazen ve čtvrtek v dopoledních hodinách. S ohledem na jeho opravdu nádherný a bohatý vzrůst, bylo potřebné na nezbytnou dobu omezit veškerý provoz potřebný k jeho dopravě.

Město zahájí Kladenské Vánoce na první adventní neděli

V neděli 3. prosince se mohou návštěvníci náměstí Starosty Pavla těšit na zahájení Kladenských Vánoc včetně Slavnostního rozsvícení Pohádkového vánočního stromu splněných přání a oblíbených vánočních trhů. Součástí kladenských trhů bude kluziště, živý betlém se zvířátky a pódium, na kterém vystoupí pestrá škála českých interpretů. I v letošním roce bude nejen dětem k dispozici oblíbený vánoční vláček, vyzdobená Zahrada Kladenského zámku či dobrodružná knížka, za jejíž vyplnění dostanou děti drobný dárek.

„Již tradičně se před samotným rozsvícením bude konat charitativní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kdy na Kladno zavítá Štefan Margita. Nabízí se prozradit, jaká překvapení jsme si připravili nejen pro ty nejmenší, ale myslím, že bude mnohem hezčí si akci užít přímo na místě a nic neprozrazovat,“ uvedl primátor města Kladna Milan Volf.

Letošní trhy nabídnou širokou nabídku občerstvení jako například vánoční cukrářské výrobky, vafle, belgické hranolky, langoše, halušky, trdelníky, svařené víno, pečené čaje a mnoho dalšího. Na své si přijdou i milovníci hraček, jmelí, šperků, svíček či hřejivých doplňků. Součástí adventních trhů bude i vánoční truhla, jejíž výtěžek, společně s výtěžkem z charitativního koncertu a jízdného z vláčku, poputuje dětem z dětských domovů z Kladna a okolí. Součástí Pohádkového stromu splněných přání budou také obálky, které v sobě ukrývají přání jejich přání.

„Zde se ale musím na chvíli zastavit, protože minulý rok jsme museli poprvé řešit, že třetinu dárků nikdo nepřinesl, byť žádná obálka na stromu nezůstala. Nemůžeme dovolit, aby část dětí pod stromečkem našla svůj vysněný dárek a část neměla nic. Prosím, neberte si obálku ze stromu, pokud opravdu neplánujete dárek zajistit,“ apeluje na návštěvníky slavnostního rozsvícení primátor Milan Volf a dodává „Vím, že je i mnoho lidí, kteří přes užší rodinný rozpočet vždy přání ukryté v obálce donesou. Moc si toho vážíme.“

Návštěvníci adventních trhů se mohou každý pátek až neděli těšit na kulturní program, který město zakončí Novoročním ohňostrojem v pondělí 1. prosince od 18.00 na náměstí Sítná. Mezi interprety, na které se kladenské publikum může přijít podívat, patří například Yvetta Blanarovičová, Jan Bendig, Raego, Petr Kotvald, Kamil Střihavka, Šárka Vaňková, Tereza Mašková nebo písně z oblíbeného divadelního představení Jak umřít na rokenrol v podání herců z Městského divadla Kladno. Součástí Kladenských Vánoc bude i průvod Mikuláše na koni, který na náměstí zavítá 5. prosince.

Kladenské Vánoce by nebyly kompletní bez možnosti bruslení. Tentokrát se nadšenci zimních sportovních radovánek mohou těšit na dvě ledové plochy. Kluziště na náměstí Starosty Pavla bude v den rozsvícení vánočního stromu v provozu od 18.00, dále každý den pro veřejnost od 13.00 do 20.00. Pokud by si rád někdo přišel zabruslit, ale nemá vlastní brusle, může si je vypůjčit za 50 korun přímo u kluziště. Druhá ledová plocha bude stát na Václavském náměstí v Kročehlavech.

Stánky na náměstí Starosty Pavla budou v provozu každý den od 11.00 do 20.00. Vánoční autovláček bude jezdit kromě Štědrého dne pro veřejnost od 16.00 do 20.00. Cena jízdného činí 20 korun a děti do pěti let mají jízdu zdarma. Dobrodružnou knížku s úkoly najdou menší i větší zájemci v informačním okénku na radnici či v Městském informačním centru na pěší třídě, kam si po splněný všech úkolů mohou dojít i pro drobný dárek.

Kompletní program podrobně a aktuálně se dozvíte v Kladenských listech včetně mnoha soutěží o zajímavé vstupenky a jeden z vás, desítek tisíc, pravidelných a věrných čtenářů, vyhraje opravdu nebývalý dárek od šéfredaktora Kladenských listů

Foto: zdroj KL, Vaše Kladno.

Zdroj: KL, MMK, Vaše KLadno 1. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 2. zprávy

  Všechny zastávky v kraji budou na znamení

 3. krimi

  Složky IZS zasahovaly v Kladně-Rozdělově při záchraně života nezletilé osoby

 4. video

  V Kladně došlo k napadení několika mladých žen, policie hledá další poškozené a svědky

 5. krimi

  Policisté objasnili vloupání do rodinných domů v Hostouni

 6. pozvánka

  Již zítra můžete oslavit den země v Zooparku Zájezd

 7. info z radnice

  Slaný se opět zapojí do akce „Den země“

 8. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 9. sport

  Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

 10. krimi

  Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra

 11. zprávy

  Strážníkům v Kladně se podařilo najít odcizeného psa, ukradl ho bezdomovec

 12. info z radnice

  Královské město Slaný opět podpoří zájmové organizace a spolky

 13. zprávy

  Klapod je zpět, poznejte osobnosti Kladna, Vránu našli v hospodě

 14. zprávy

  Vyhrajte se Zooparkem Zájezd, unikátní dokument stojí za zhlédnutí

 15. pozvánka

  Den země Kladno oslaví v Zahradě Kladenského zámku

 16. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 10 dnů

 17. video

  Záchranářská ulička neboli ulička pro život, její zneužití je porušením zákona

 18. pozvánka

  Výstava v zámecké Galerii Kladna dá nahlédnout do tajemství a nekonečna

 19. krimi

  Kontroly rychlosti, technického stavu vozidel a předpisů všeobecně, budou pokračovat

 20. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna