ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Soutěž návrhů na přestavbu La Parku v Kladně vyhrál student ČVUT Ondřej Pecháček

Pátek, 27. října 2023 15:00

Cílem soutěže bylo najít inspiraci pro budoucí využití bývalého hotelu La Park, který od roku 2016 chátrá. Vyhlášení vítězů sedmého ročníku ceny Antonína Raymonda proběhlo v pondělí 23. října v obřadní síni kladenské radnice, Odbornou porotu letos nejvíce zaujala práce studenta Fakulty architektury ČVUT Ondřeje Pecháčka.

Bývalý hotel La PARK. ( ilustrační foto: KL)

Porota vedená předsedou Akad. arch. Davidem Vávrou nejvíce ocenila zasazení navrhovaného projektu do krajiny, která je na Lapáku specifická. „Také jsme ocenili respekt k tomu místu, kde býval hotel La Park. Ondřej Pecháček to v tom svém návrhu reflektoval a zachoval,“ chválil si arch. Ondřej Rys , uvolněný člen rady města pro oblast rozvoje města.

Vítěz 7. ročníku Ceny architekta Antonína Raymonda Ondřej Pecháček.

Na druhém místě v soutěži Cena Antonína Raymonda se letos umístila Klára Hrdličková, na třetím pak Radovan Marek. „Myslím, že soutěžící studenti velice dobře vystihli místo, kde se La Park nachází. Snažili se tam zakomponovat další sportoviště nebo třeba kavárnu, což jsou atraktivní prvky pro místo samotné, ale i pro obyvatele Kladna,“ pokračoval Rys.

Zdeněk Slepička, tajemník Magistrátu města Kladna v rozhovoru s japonským velvyslancem.                                                                                                                                                                                                                                                                                        Hotel La Park skončil svou činnost v roce 2016 a od té doby chátral. Do této smutné minulosti se promítlo úmrtí majitele objektu, který plánoval na místě otevřít domov pro seniory. Areál se stal následně předmětem dědického řízení. Během minulého roku ho nakonec získalo do svého majetku Statutární město Kladno. „Během té doby, kdy byl La Park opuštěný, velice sešel a je v havarijním stavu. Z bezpečnostních důvodů ho je nutné zbourat,“ říká Rys s tím, že demolice bude krokem číslo jedna, následně se bude rozhodovat, co s někdejším rekreačním areálem bude dál.
Slavnostní vyhlášení Ceny architekta Antonína Raymonda 2023

Slavnostního vyhlášení zúčastnil mimo jiných také japonský velvyslanec v Česku Hideo Suzuki, žák Antonína Raymonda Shigefumi Tsuchiya, předseda hodnotící komise architekt David Vávra, anebo historička Irena Veverková, která pro Kladno znovuobjevila Antonína Raymonda jakožto významného kladenského rodáka.

O soutěži
Statutární město Kladno a architekt David Vávra ve spolupráci s Českým centrem Tokio a Raymond Architectural Design Office, Inc. letos uspořádalo sedmý ročník studentské architektonické soutěže „Cena architekta Antonína Raymonda“.
Soutěž je určena pro posluchače českých architektonických škol, kteří mohou svou invenci uplatnit při návrhu řešení městského bloku na předem stanoveném území města Kladna. Význam soutěže je nejenom v možnosti prezentovat architektonické vize mladé generace široké veřejnosti, ale také zpopularizování osobnosti architekta Antonína Raymonda, jemuž je z části věnována i výstava v Galerii Cyrila Boudy „ANTONÍN RAYMOND – KLADNO-TOKIO“. Výstava potrvá do 29. prosince tohoto roku.

Hlavní cenou pro vítěze soutěže je dvoutýdenní pobyt v Japonsku spojený s prohlídkou Raymondových realizací a návštěvou u firmy Raymond Architectural Design Office, kterou v Tokiu Antonín Raymond založil.

Podrobnosti včetně soutěžních návrhů, vizualizací a fotogalerie najdete na webu www.antoninraymond.cz. Videoreportáž z vyhlášení můžete zhlédnout na YouTube kanálu města Kladna. Nebo ZDE.

  1. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 2. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 3. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 4. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 5. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 6. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 7. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 8. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 9. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 10. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 11. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 12. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 13. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 14. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 15. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 16. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 17. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 18. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi

 19. zprávy

  Tábory pro zvídavé děti budou letos i v Kladně

 20. info z radnice

  Zámecká stodola i zahrada projdou proměnou, stodola bude sloužit veřejnosti