SAMK TV Měsíční Kladno
Vánoce ČSAD KLADNO KLAPOD
 • Vánoce
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Soutěž návrhů na přestavbu La Parku v Kladně vyhrál student ČVUT Ondřej Pecháček

Pátek, 27. října 2023 15:00

Cílem soutěže bylo najít inspiraci pro budoucí využití bývalého hotelu La Park, který od roku 2016 chátrá. Vyhlášení vítězů sedmého ročníku ceny Antonína Raymonda proběhlo v pondělí 23. října v obřadní síni kladenské radnice, Odbornou porotu letos nejvíce zaujala práce studenta Fakulty architektury ČVUT Ondřeje Pecháčka.

Bývalý hotel La PARK. ( ilustrační foto: KL)

Porota vedená předsedou Akad. arch. Davidem Vávrou nejvíce ocenila zasazení navrhovaného projektu do krajiny, která je na Lapáku specifická. „Také jsme ocenili respekt k tomu místu, kde býval hotel La Park. Ondřej Pecháček to v tom svém návrhu reflektoval a zachoval,“ chválil si arch. Ondřej Rys , uvolněný člen rady města pro oblast rozvoje města.

Vítěz 7. ročníku Ceny architekta Antonína Raymonda Ondřej Pecháček.

Na druhém místě v soutěži Cena Antonína Raymonda se letos umístila Klára Hrdličková, na třetím pak Radovan Marek. „Myslím, že soutěžící studenti velice dobře vystihli místo, kde se La Park nachází. Snažili se tam zakomponovat další sportoviště nebo třeba kavárnu, což jsou atraktivní prvky pro místo samotné, ale i pro obyvatele Kladna,“ pokračoval Rys.

Zdeněk Slepička, tajemník Magistrátu města Kladna v rozhovoru s japonským velvyslancem.                                                                                                                                                                                                                                                                                        Hotel La Park skončil svou činnost v roce 2016 a od té doby chátral. Do této smutné minulosti se promítlo úmrtí majitele objektu, který plánoval na místě otevřít domov pro seniory. Areál se stal následně předmětem dědického řízení. Během minulého roku ho nakonec získalo do svého majetku Statutární město Kladno. „Během té doby, kdy byl La Park opuštěný, velice sešel a je v havarijním stavu. Z bezpečnostních důvodů ho je nutné zbourat,“ říká Rys s tím, že demolice bude krokem číslo jedna, následně se bude rozhodovat, co s někdejším rekreačním areálem bude dál.
Slavnostní vyhlášení Ceny architekta Antonína Raymonda 2023

Slavnostního vyhlášení zúčastnil mimo jiných také japonský velvyslanec v Česku Hideo Suzuki, žák Antonína Raymonda Shigefumi Tsuchiya, předseda hodnotící komise architekt David Vávra, anebo historička Irena Veverková, která pro Kladno znovuobjevila Antonína Raymonda jakožto významného kladenského rodáka.

O soutěži
Statutární město Kladno a architekt David Vávra ve spolupráci s Českým centrem Tokio a Raymond Architectural Design Office, Inc. letos uspořádalo sedmý ročník studentské architektonické soutěže „Cena architekta Antonína Raymonda“.
Soutěž je určena pro posluchače českých architektonických škol, kteří mohou svou invenci uplatnit při návrhu řešení městského bloku na předem stanoveném území města Kladna. Význam soutěže je nejenom v možnosti prezentovat architektonické vize mladé generace široké veřejnosti, ale také zpopularizování osobnosti architekta Antonína Raymonda, jemuž je z části věnována i výstava v Galerii Cyrila Boudy „ANTONÍN RAYMOND – KLADNO-TOKIO“. Výstava potrvá do 29. prosince tohoto roku.

Hlavní cenou pro vítěze soutěže je dvoutýdenní pobyt v Japonsku spojený s prohlídkou Raymondových realizací a návštěvou u firmy Raymond Architectural Design Office, kterou v Tokiu Antonín Raymond založil.

Podrobnosti včetně soutěžních návrhů, vizualizací a fotogalerie najdete na webu www.antoninraymond.cz. Videoreportáž z vyhlášení můžete zhlédnout na YouTube kanálu města Kladna. Nebo ZDE.

  1. zprávy

   Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna, dostane příspěvek od kraje

 2. zprávy

  Čtyři knihovny v kraji se podělí o 10 milionů na svůj provoz

 3. pozvánka

  Mikuláš na koni přijede 5. prosince do Kladna, těšit se můžete i na Krampusáky

 4. pozvánka

  V Kladenském zámku můžete navštívit výstavu betlémů

 5. pozvánka

  Slavnost světla ve Slaném vás čeká již v sobotu

 6. zprávy

  Kladenské Vánoce začnou první adventní neděli na náměstí Starosty Pavla

 7. sport

  Kladenští karatisté získali tři nominace na Mistrovství České republiky

 8. video

  V Kladně došlo ke střetu chodkyně a autobusu. Pro ženu přiletěl vrtulník

 9. pozvánka

  V Knovízi jsou s čerty žerty. Přesvědčte o tom v pátek a sobotu

 10. video

  Čerti z Rakouska předvedli svoji show na slánském náměstí

 11. pozvánka

  Ivo Šmoldas, Václav Kopta, Petr Jablonský a host Marie Formáčková vás zvou do kina Hutník už v pondělí

 12. foto

  V kladenské nemocnici pokračují stavební práce na bloku C2

 13. zprávy

  Již podruhé přijali psovodi kladenských strážníků výzvu k účasti na charitativní akci

 14. pozvánka

  Vánoční akce v Zooparku Zájezd a permanentka nebo adopce pod stromeček

 15. zprávy

  Krabice od bot: tradiční sbírka vánočních dárků pro děti ohrožené chudobou začala v pondělí 13. listopadu

 16. video

  Turnaj volejbalu SOŠ a SOU E. Beneše v Kladně obrazem

 17. pozvánka

  Jděte ochutnat a zažít Skotsko v Horním Bezděkově

 18. video

  Ve Slaném mají už také vánoční strom, čeká na ozdobení

 19. video

  Seniorka se snažila na dálnici otočit do protisměru, policie hledá svědky

 20. krimi

  Kladenští policisté zveřejnili, kde budou tento týden měřit rychlost