ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Letní festival

Výhra o deset. Kanonýři Kladno doma skolili Čelákovice

Pondělí, 9. října 2023 08:59

A-tým Kanonýrů si doma připsal jednoznačné vítězství nad nováčkem 1. ligy z Čelákovic. Po sérii tří ligových porážek vyhrál 11:1, když se bodově zaskvěl především Matyáš Bachmaier (2+4) a Tadeáš Chroust (3+2). I v příštím kole čeká Kladenské novic, kdy zamíří na hřiště Hradce Králové.

Bylo to utkání, v němž Kanonýři udávali od prvních minut tempo, měli většinu času míček na hokejkách, zatímco hosté zprvu poctivě a odhodlaně bránili. Jejich obranný val se tak poprvé povedlo rozvalit „až“ v 16. minutě, kdy Tadeáš Chroust nasměroval křižnou přihrávku na nabíhajícího Veselého. V závěru dvacetiminutovky pak domácí hráli přesilovku, kterou sice i přes řadu šancí nevyužili, avšak jen dvě vteřiny poté, co vypršel trest hostů, zvyšoval na 2:0 Čika.

VIDEO ZDE

Také v druhé třetině byl obraz hry stejný. Bachmaier ostrou ranou od půlky dával na 3:0 a po ojedinělé radosti Čelákovic, se ještě do konce třetiny trefili Blažej a Chroust.

Jestli se po 40 minut hráči Orky snažili držet svého taktického plánu, bránit od půlky a tvrdě dohrávat souboje u mantinelů, pak v závěrečném dějství se jejich snaha rozpadla. Góly na kladenském kontě začaly postupně narůstat, především čísla u Bachmaiera a Chrousta rostla, aby se nakonec skóre na světelné tabuli bylo plné jedniček – 11:1.

„Zaslouženě jsme doma získali tři body. Jsem spokojený s některými pasážemi zápasu, ale taky jsem nespokojený se začátek třetí třetiny, kdy jsme se trochu ukolébali a přestali hrát to, co jsme chtěli. Ale naštěstí jsme se do toho dostali. Pořád máme ovšem na čem pracovat a těžit víc z šancí, které nám soupeř nabídne, abychom bylo víc v klidu,“ uvedl trenér Kanonýrů Dušan Přívara. A střelec hattricku Tadeáš Chroust přidal: „Zápas jsme brali hodně zodpovědně, protože poslední tři utkání se nám výsledkově nepovedla, i když hra nebyla špatná. Trpělivou hrou jsme si soupeře připravili a ve třetí třetině jsme to konečně prolomili a celkem jednoznačně vyhráli. Z toho má radost.“

Branky a asistence: 17. Veselý (Tad. Chroust), 20. Čika (Tomášek), 26. Bachmaier (Tad. Chroust), 31. Blažej (Novák), 39. Tad. Chroust (Bachmaier), 45. Šefčík (Bachmaier), 47. Tad. Chroust (Bachmaier), 50. Fojtík, 57. Tad. Chroust (Bachmaier), 59. Bachmaier, 60. Fojtík (Janda) – 30. Strnad (Čáp). Rozhodčí: Starý, John. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Třetiny: 2:0, 3:1, 6:0. Střely: 34:17. Diváků: 185.

Sestava Kanonýrů: Melega (Janoušek) – Veselý, Šefčík, Svačinka, Stůj, Kuchynka, Tomášek – Hübner, Bachmaier, Chroust Tad. – Janda, Pfaur, Fojtík – Blažej, Čika, Novák – Prudil, Procházka. Trenér: Přívara.

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko