SAMK TV Měsíční Kladno
Vánoce ČSAD KLADNO KLAPOD
 • Vánoce
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

Úterý, 26. září 2023 09:55

Do středočeského školství míří další peníze. Jde o finance na nákupy vybavení, opravy a rekonstrukce. Dohromady rada schválila akce za bezmála 19 milionů korun. Rada kraje schválila další finance do školství, výcvikové středisko pro hasiče v Kladně bude mít jídelnu.

„Schválili jsme finance jak na velké stavební akce, tak na drobné opravy, úpravy nebo na nákup vybavení. Není rozhodující, z jaké položky rozpočtu peníze jdou. Podstatné je, že pokračujeme ve vylepšení prostor pro výuku nebo pro důležité zázemí školy, jako jsou například školní kuchyně,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Celkem 2,2 mil. korun využijí středočeské krajské školy ze svých fondů investic. Radní jejich návrhy podpořili bez výhrad. O schválení žádostí tentokrát požádalo 9 krajských škol. Jednou z největších investic je financování nákupu gastrovybavení pro školní výdejnu v objektu Hasičského výcvikového centra v ulici Unhošťská v Kladně. SOŠ a SOU Kladno Dubská chce za 900 000 Kč pořídit jídelní výdejní vozíky, chladící skříně, stoly, profesionální mikrovlnnou troubu a další vybavení. Zřízení jídelny pro žáky a vyučující v hasičském výcvikovém centru, které není součástí hlavní budovy školy, schválila rada kraje letos v březnu. Také Střední zemědělská škola Rakovník chce investovat do školní kuchyně. Ta v současné době připravuje stravu pro dvě střední školy (Střední zemědělskou školu a Masarykovu obchodní akademii), speciální školu (střední, základní a mateřskou), církevní školu a domov seniorů, což je celkem 800 jídel denně. Kromě církevní školy se jedná o subjekty, které jsou zřízeny Středočeským krajem. Nyní potřebuje pořídit nový plynový varný kotel za 200 000 korun. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Městec Králové chce zakoupit nový server a modernizovat pracoviště praktického a teoretického vyučování. Kromě toho chce vyměnit dvacet let starý elektrokotel za nový. Škola tak požádala o souhlas s využitím zhruba půl milionu korun z jejího fondu investic.

Další školy budou čerpat peníze na velké opravy a havárie.  Střední odborná škola informatiky a spojů a Střední odborné učiliště Kolín plánuje úpravu prostor pro dvě učebny informačních technologií. Celkové náklady akce budou ve výši 600 000 Kč. Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín II chystá modernizaci zastaralého stravovacího a docházkového systému mj. v souvislosti s navýšením kapacity školy. Škola zajištuje stravování i pro zdravotnickou školu v Kolíně. Celkové náklady budou ve výši 320 000 korun. SOU Čáslav potřebuje opravit střechu školních dílen, která je v havarijním stavu. Předpokládané náklady jsou odhadovány na 650 000 Kč. Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Rakovník plánuje drobné havarijní opravy za 300 000 korun. Bude se jednat například o opravu kanalizace ve výdejně stravy, opravu havárie klimatizace nebo výměnu nefunkčního hromosvodu.

 

 


 1. krimi

  Policie žádá o pomoc při hledání mladé ženy

 2. zprávy

  Čtyři miliony od kraje dostane jako půjčku organizace Život Plus na Obnovu stacionárního zařízení tísňové péče

 3. krimi

  V Kladně si muž prohnal kulku břichem, letěl pro něj vrtulník

 4. pozvánka

  Kladenský zámek bude v neděli místem, kde děti i rodiče zažijí kouzlo adventu

 5. foto

  Z pekla rovnou do nebe, to se dalo zažít na Mayrau v úterý, v sobotu můžete přijít na pohádku

 6. pozvánka

  Kam vyrazit nejen o víkendu v Kladně a okolí, podívejte se na mnoho možností

 7. krimi

  Policie vydala rady, jak mít připravené auto na zimní provoz

 8. zprávy

  Vánoce očima našich předků: Zima je v plném proudu

 9. zprávy

  Za Kladnem bylo otevřeno nové nákupní centrum

 10. foto

  Na zaplněné náměstí ve Slaném anděl s čertem doslova přiletěli

 11. zprávy

  Už v sobotu můžete navštívit Vánoční jarmark i adventní spirálu v Zooparku Zájezd

 12. krimi

  Řidiči pozor! Poradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 13. kultura

  Ve Slaném pokřtili novou knihu věnovanou nejznámějším nejen slánským pověstem

 14. zprávy

  Mikuláš není český originál, znají i oslavují ho v celé Evropě i když trochu odlišně

 15. video

  Kladenské náměstí ovládli Krampus čerti původně z Rakouska

 16. video

  Mikuláš na koni projel Kladnem, přilákal opět davy lidí

 17. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 18. zprávy

  Mladí hokejisté ze Slaného zvítězili v kampani Puky pomáhají

 19. zprávy

  Pátý ročník soutěže o nejkrásnější kladenskou fotografii se blíží ke konci, ještě můžete hlasovat

 20. sport

  Jarní prázdniny kladenských dětí 2024, Sportovní areály města Kladna spustily přihlášky