SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno
 • Kladno

Kladno slavilo a jeho Kanonýři bojovali a vyhráli

Úterý, 12. září 2023 11:59

Kladenští Kanonýři vybojovali nelehký zápas v pozadí oslav Dnů města Kladno. O nelehké výhře rozhodlo plné nasazení všech v týmu a víra v trenéra.

Foto: Kanonýři Kladno

Prvního gólu se v samotném závěru hodně vyrovnané úvodní třetiny dočkaly Otrokovice, když deset vteřin před sirénou se po rychlé kombinaci prosadil Vykopal. Po přestávce pak přidali hosté druhou branku, když se po závaru před Ponomarevem k míčku dostal Šťourač a propasíroval ho do sítě. Nicméně v polovině utkání snížil po rozehrávce od mantinelu Čika, za jehož přesnou střelou tahem se hostující brankář jen marně ohlížel.

Domácí se hnali za vyrovnáním a na počátku třetího dějství se i dočkali. Svačinka od půlky poslal směrem k brance rychlou nahrávku, která našla volného Nováka, jenž se nemýlil. Kanonýři byli rázem lepší, měli i další šance. V přesilovce si vypracovali tlak, kterou nakonec zužitkoval ranou do šibenice Bachmaier a Kladno vedlo. Domácí se pak snažili držet co nejvíce, tak aby kontrolovali čas a zároveň otupili soupeře v touze po vyrovnání. Ovšem v 54. minutě po rozehrávce Otrokovic z rohu se míček dostal až k volnému David Ležatkovi, který skóre dotáhl na 3:3. A tak i druhý ligový zápas Kanonýrů v této sezoně zamířil do prodloužení, které však vzhledem k opatrnosti obou mužstev rozhodnutí nepřineslo.

Proto následovaly nájezdy. Ten první sice otrokovický Vykopal proměnil, nicméně Stůj reagoval a pak už čaroval Ponomarev. Vychytal Martina Ležatku i Šťourače, a vzhledem tomu, že se Bachmaier nemýlil, bylo rozhodnuto.

„Byl to pro nás šťastný konec. Věděli jsme, co budou Otrokovice hrát, jde vidět, mají zkušenost ze superligy a podle toho to vypadalo. Rozhodovaly maličkosti, Otrokovice ukázaly sílu a klid na hokejkám, to my musíme ještě získat,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Branky a asistence: 31. Čika (Novák), 44. Novák (Svačinka), 47. Bachmaier (Svačinka), rozh. nájezd Bachmaier – 20. Vykopal (Gál), 22. Šťourač (D. Ležatka), 54. D. Ležatka (M. Ležatka). Rozhodčí: Jelínek, Procházka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 – 0:0. Střely: 31:27. Diváků: 133.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Kuchynka, Veselý, Svačinka Tomášek, Stůj, Pfaur – Bachmaier, Chroust Tom., Chroust Tad. – Novák, Čika, Fojtík – Procházka, Fišer, Janda. Trenér: Přívara.Branky a asistence: 31. Čika (Novák), 44. Novák (Svačinka), 47. Bachmaier (Svačinka), rozh. nájezd Bachmaier – 20. Vykopal (Gál), 22. Šťourač (D. Ležatka), 54. D. Ležatka (M. Ležatka). Rozhodčí: Jelínek, Procházka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 – 0:0. Střely: 31:27. Diváků: 133.
Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Kuchynka, Veselý, Svačinka Tomášek, Stůj, Pfaur – Bachmaier, Chroust Tom., Chroust Tad. – Novák, Čika, Fojtík – Procházka, Fišer, Janda. Trenér: Přívara.


 1. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 2. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 3. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 4. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii

 5. info z radnice

  Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně

 6. krimi

  Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu

 7. info z radnice

  Divadlo ve Slaném bude slavit přesně 30. prosince 140 let od svého otevření

 8. info z radnice

  Kladenské gymnázium projde celkovou rekonstrukcí

 9. info z radnice

  Primátoři 20 měst zaslali otevřenou výzvu představitelům státu

 10. zprávy

  Střední škola služeb a řemesel Stochov navštívila zámek v Lánech

 11. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd dorazí kouzla a čáry

 12. sport

  HK Lev Slaný pořádá v neděli nábor nových lvíčat

 13. zprávy

  Ortopedické oddělení kladenské nemocnice pořídilo dvě nové artroskopické věže.

 14. zprávy

  Projekt krajů, Čtyřmezí, přinese lepší dopravní obslužnost pro cestující

 15. zprávy

  Střet cisterny s dodávkou na obchvatu Slaného

 16. foto

  Iroshokej pomáhá handicapovaným dětem, je přínosem v pro ty ostatní

 17. info z radnice

  Zastupitelé města Kladna, řesili uzemní plán, ale mimo jiné i pyrotechniku

 18. sport

  Plavecký bazén v Kladně slaví padesát let od zahájení provozu

 19. pozvánka

  Uherský býk se bude letos ve Slaném rožnit tuto sobotu

 20. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost