SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno
 • Kladno

„Americký voják“ připravil ženu z Kladna o 130 tisíc korun

Pondělí, 4. září 2023 08:06

Pětapadesátiletá žena se obrátila na policii s žádostí o pomoc. Uvěřila známému scénáři podvodníků na internetu. Policisté z oddělení hospodářské kriminality v Kladně tento případ řeší od 17. srpna. příběh podvodníků je pořád stejný.

Ilustrační foto: KL

Na konci července byla prostřednictvím sociální sítě oslovena neznámým mužem, který poškozenou požádal o přátelství. Později jí uvedl, že je americký voják, který v současné době slouží na misi v Sýrii. Následně spolu začali pravidelně komunikovat a psali si i několikrát denně.

„Nejprve se komunikace nesla v přátelské rovině. Muž se o ženu zajímal, bavili se například o tom, jakou hudbu mají oba rádi nebo jaké seriály a filmy se jim líbí. Později, asi po dvou týdnech komunikace, muž ženě napsal, jak moc se mu líbí a že se do ní zamiloval. Jelikož to poškozená opětovala, začali společně plánovat život a bydlení v České republice,“ řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Zlom nastal ve chvíli, kdy údajný voják ženě sdělil, že v Sýrii nyní dochází k různým útokům, proto ho musí přesunout na jiné místo, a neví, jak by se postaral o svůj majetek, proto poškozenou požádal, zdali jí může své cenné věci zaslat do České republiky. Poškozená souhlasila i přes to, že zaslání věcí s sebou neslo náklady ve výši 130 tisíc korun, které musela žena zaplatit na uvedený účet. Bála se sice takovou částku zaplatit, ale přes ujišťování „vojáka“, že jí veškeré náklady uhradí, peníze poslala.

O několik dnů později ale přišel ženě email o tom, že byl balíček zadržen, protože bylo britskou celní správou zjištěno, že je v něm velké množství peněz,10 milionů dolarů, ale že za poplatek 600 tisíc korun balíček odešlou do České republiky. Pak přišly emaily další, které měly ženu vystrašit, že pokud uvedený poplatek nezaplatí, dopouští se trestného činu „praní špinavých peněz“ a hrozí jí velký postih. Po těchto emailech žena celou věc nahlásila na policii. 

„V dané věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, za což pachateli hrozí, v případě dopadení, až 5letý trest odnětí svobody.Nestaňte se obětí podvodníka i vy! Neposílejte peníze nikomu, koho „znáte“ pouze z virtuálního prostředí a prostředí internetu, kde si nemůžete ověřit jeho identitu, tito pachatelé vystupují pod falešnými profily a jejich jediným cílem je vylákat z vás peníze a okrást vás,“ uvádí mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Redakce Kladenských listů o těchto případech informuje bohužel často. Neuplyne snad jediný měsíc aby se toto neopakovalo. Proto všichni  čtenáři, vždy tyto internetové zprávy proberte se svými blízkými a nejlépe to nahlášte vše okamžitě policii, a abyste varovaly své známé, příbuzné i kamarádky před tímto podvodným jednáním. Zachráníte mnoho peněz důvěřivým osobám a ušetří to mnoho zbytečné práce policistům. Využijte linku 158.


 1. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 2. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 3. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 4. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii

 5. info z radnice

  Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně

 6. krimi

  Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu

 7. info z radnice

  Divadlo ve Slaném bude slavit přesně 30. prosince 140 let od svého otevření

 8. info z radnice

  Kladenské gymnázium projde celkovou rekonstrukcí

 9. info z radnice

  Primátoři 20 měst zaslali otevřenou výzvu představitelům státu

 10. zprávy

  Střední škola služeb a řemesel Stochov navštívila zámek v Lánech

 11. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd dorazí kouzla a čáry

 12. sport

  HK Lev Slaný pořádá v neděli nábor nových lvíčat

 13. zprávy

  Ortopedické oddělení kladenské nemocnice pořídilo dvě nové artroskopické věže.

 14. zprávy

  Projekt krajů, Čtyřmezí, přinese lepší dopravní obslužnost pro cestující

 15. zprávy

  Střet cisterny s dodávkou na obchvatu Slaného

 16. foto

  Iroshokej pomáhá handicapovaným dětem, je přínosem v pro ty ostatní

 17. info z radnice

  Zastupitelé města Kladna, řesili uzemní plán, ale mimo jiné i pyrotechniku

 18. sport

  Plavecký bazén v Kladně slaví padesát let od zahájení provozu

 19. pozvánka

  Uherský býk se bude letos ve Slaném rožnit tuto sobotu

 20. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost