SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Městské divadlo Kladno spouští prodej předplatného na příští sezonu

Čtvrtek, 8. června 2023 09:04

Městské divadlo Kladno spouští prodej předplatného na svou 109. profesionální sezonu. Pro diváky připravilo šest premiérových titulů. Čtyři v hlavním sále a dva na malé scéně. Sezona 2023/24 ponese název Za vším hledej ženu. Inscenace z aktuálního dramaturgického plánu doplní i další off-programové aktivity divadla, kterými jsou například divácky oblíbené projekty Malé kladenské Dionýsie nebo Den otevřených dveří.

Foto: KL

Za vším hledej ženu

„Všechny tituly spojuje ženská síla a její moc rozhýbat vše kolem. Představíme nejrůznější ženské hrdinky, které bojují se svými malými i velkými radostmi, strachy nebo láskami. Jsou odhodlané jít si tvrdě za svým, ale také pokorně přijímají svou roli v rodině i ve společnosti. Ani mužský element nezůstane stranou. Je to totiž právě svět mužů (partnerů, manželů, synů, otců), který tvoří tomu ženskému hranice, někdy ho tvrdohlavě nabourává a jindy přímo boří“, komentuje název sezony dramaturgyně Adéla Vondráková. Umělecký šéf Jaroslav Slánský dodává: „Těšit se můžete na dva autorské projekty uvedené ve světových premiérách, dvě adaptace filmových hitů (scénáře obou snímků navíc vznikly na základě literárních děl), české psychologické drama i světový muzikál. K režii jsme přizvali zkušené tvůrce i mladé oceňované divadelníky.“

Dramaturgický plán 2023/24

Divadelní sezonu otevře světová premiéra současné komedie Nadženy. Autorem textu a režisérem inscenace je Jozef Hugo Čačko. Hra vznikla speciálně pro kladenský soubor a bude uvedena ve světové premiéře. Projektem unikátně vymyšleným pro prostor malé scény naváže MDK také spolupráci s organizací Světluška (dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu pomáhající těžce zrakově postiženým).

V říjnu se na velké scéně uskuteční premiéra dramatizace francouzského filmového hitu Nedotknutelní. Nesmrtelný příběh o přátelství ochrnutého aristokrata a jeho živelného opatrovníka, si získal diváky po celém světě. Černou komedii režíruje Jiří Š. Hájek.

Kalendářní rok zakončí premiéra inscenace Přelet nad kukaččím hnízdem. Dramatizaci románu Kena Keseyho proslavil také oscarový snímek Miloše Formana. MDK hru uvede v režii Adama Skaly, který bude s kladenskou činohrou spolupracovat vůbec poprvé.

Čtvrtou premiérou bude divadelní adaptace českého trezorového filmu Ucho. Inscenace vznikne na základě scénáře Jana Procházky. Vypjatý noční rozhovor manželského páru nazkouší na malé scéně Jakub Šmíd.

V následující sezoně se do MDK vrátí Adam Doležal stojící za úspěšnými inscenacemi Žena v černém a Sexmise. Pod jeho vedením vznikne autorský projekt Případ Sherlock. Kromě Sherlocka Holmese a Johna Watsona nebude chybět ani detektivova femme fatale Irena Adlerová. Nová hra vznikla přímo pro Městské divadlo Kladno a bude uvedena ve světové premiéře.

Závěr sezony bude patřit muzikálu Šumař na střeše, který se řadí k naprosté klasice svého žánru. V nesmrtelném příběhu o tradici a hledání rodinného štěstí se v režii Jaroslava Slánského představí celý herecký soubor.

Více informací, výhody předplatného a online prodej: https://www.divadlokladno.cz/vstupenky/predplatne/ 1. info z radnice

  Dvacátý ples Královského města Slaný se blíží, koná se již sobotu 9. března

 2. info z radnice

  Místo referent/ky pro ekonomiku a registr smluv nabízí Slaný

 3. zprávy

  Exotické ovoce a další africké produkty zamíří v neděli 3.března do kina Sokol v Kladně

 4. sport

  První utkání ve čtvrtfinále čeká Kanonýry Kladno doma proti brněnským Gullivers

 5. zprávy

  Na 26. ročníku plesu OPS Mateřství se tančilo pro dobrou věc

 6. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 7. sport

  Zimní Excalibur Race proběhne v Hornickém skanzenu Mayrau v Kladně

 8. info z radnice

  Zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ve Slaném na začátku dubna

 9. krimi

  Policie pátrá po totožnosti muže z loupeží v Kladně

 10. info z radnice

  Revitalizace Soukenické ulice ve Slaném začne čtvrtého března

 11. zprávy

  Strážníci v Kladně odhalili řidiče, který porušoval předpisy a řídil bez papírů

 12. zprávy

  Kladenská nemocnice dostane od kraje finanční injekci

 13. video

  Známý kladenský muzikant Jary Tauber vydal nový singl a chystá nové album

 14. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 15. zprávy

  POZOR na pravděpodobného podvodníka, který vystupuje pod jménem Stefan Frueh

 16. pozvánka

  Městská knihovna Kladno připravila na březen program pro všechny věkové kategorie

 17. kultura

  Navštivte Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna, je co vidět a zažít

 18. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 19. info z radnice

  Hazard ve Slaném má absolutní zákaz, schválilo zastupitelstvo, místostarosta komentoval

 20. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo