SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno
 • Kladno

Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

Pondělí, 5. června 2023 08:27

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Můžete přijít na workshopy o malbě akrylem, o aromaterapii, či zamířit na Slánskou muzejní noc, strávit čas s vínem a cimbálovkou, vyrazit na turistickou procházku či si vyrobit zapichovátko do květináče. Také bude poslechu i k vidění hudební festival či oslavy výročí založení obce Stradonice. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Vlastivědné muzeum Slaný. Foto: KL

V pondělí 5. a 12. června chystá po celý den Dům s pečovatelskou službou Na Sadech individuální kurzy německého jazyka pro seniory.

V pondělí se také senioři mohou těšit nadalší díl cyklu Hrátky s pamětí, tentokrát se pojede na výlet do Muzea věžáků Kladno.

V úterý 6. června je v knihovně otevřen klub Čítálek. Od 9 do 10 hodin pro děti do 1,5 roku, od 15:30 do 16:30 hodin pro děti od 3 do 6 let.

V úterý nabízí od 18 do 21 hodin ateliér Jeleni nelení workshop Moderní květinová malba akrylem. Od minimalistické podoby po nejburajší květenu všech barev a tvarů můžete na plátno vytvořit cokoliv dle fantazie či předlohy. Dílnu povede Lenka Molková, objednat se můžete na emailu jelenineleni@gmail.com či na telefonu 739 609 548.

Ve středu 7. června se můžete zúčastnit od 17 do 18:30 hodin pohybové relaxace v klubu Matylda. Přihlásit se můžete na stránkách www.romanahorova.cz.

Ve čtvrtek 8. června bude v knihovně znovu klub Čítálek.

Na čtvrtek si od 18:15 do 20:15 hodin připravil ateliér Jeleni nelení Aromaterapii léta. Je to teorie i praxe plná vůní léčivých pro tělo i duši. V praktické části si vytvoříte repelentní sprej, v rámci workshopu si můžete vyrobit další produkty jako prostorový sprej, inhalační tyčinku, masážní nebo tělový olej za poplatek na místě. Rezervace je na emailu jelenineleni@gmail.com či telefonu 739 609 548.

V pátek 9. června si můžete od 13 do 14 hodin v knihovně vyrobit v rámci dílniček pro děti zápichy do květináčů.

V pátek také probíhá od 16 do 22 hodin ve Vlastivědném muzeu Slánská muzejní noc. Můžete se těšit na prohlídky expozic muzea, Velvarské brány a kostela sv. Gotharda, bojové a divadelní scénky, archeologický depozitář, Martinický kvíz, dílničky a další kratochvíle nejen pro děti, výstavu geniálního ilustrátora Vojtěcha Kubašty, promítání v kině, koncert oblíbené slánské kapely Rastafidli Orkestra v zahradě, občerstvení a další.

V pátek i sobotu se koná pietní akt k 81. výročí vyhlazení obce Lidice.

V sobotu 10. června bude po celý den na Masarykově náměstí řemeslný jarmark.

Turisté se v sobotu od 10 hodin mohou těšit na slavnostní otevření naučné stezky Plchov, sraz je před obecním úřadem. Během 1. plchovského pochodu budou k dispozici 3 trasy dle náročnosti a zakončení cesty se oslaví v amfiteátru opečením buřtů.

Sobotní odpoledne a podvečer můžete strávit v letním kině na akci Cimbál a víno v Letňáku. S cimbálovou muzikou Slovácko a dobrým vínem ze slánských hroznů z vinařství Podrábský i moravská vína z vinařství Černý z Valtic a vinařství Konečný z Čejkovic. Na místě zakoupíte i občerstvení, točené pivo a nealkoholické nápoje.

V sobotu také můžete oslavit 750. let od první písemné zmínky o obci Stradonice. Po celý den bude bohatý program, od 13 do 18 hodin vystoupí například kapela Strakoši, budou rozhovory o historii obce a školy, ukázky hasičů, psí triky, hudba na chůdách, skákací hrad, malování na obličej, ukázky starých řemesel. Od 18 do 22 hodin jsou plánovány individuální setkání rodáků a přátel Stradonic, k tanci a poslechu zahraje kapela Krystal Slaný.

Od 13 do 23 hodin se na dětském hřišti v Řisutech koná již 10. ročník hudebního festivalu Pod Vrbou. Vystoupí kapely Megaphone, Botox, Kapišto, Mandala, Pacifik, Anaceron, Munzifaj, Aleš Pokorný a hosté, Radim Flender, Luboš Stranďa Strádník, Hana Lounová a Pony express. Budou dvě scény, míchané nápoje, doprovodný program, je tu možnost stanování i občerstvení.

Během soboty a neděle bude v rámci akce Víkend otevřených zahrad k dispozici Kumpánova zahrada. V sobotu od 16 hodin zahrají Tři swingoví mušketýři, od 21 hodin bude Festival studentských filmů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku a v neděli od 16 hodin účinkuje houslový virtuoso Eduardo García. Otevřena také bude zahrada kláštera Řádu bosých karmelitánů, kde je možné se připojit ke komentovaným prohlídám řádových bratrů.

Od pondělí 12. června do pátku 16. května proběhne v Domu Dětí a Mládeže 26. keramický festival „O hliněnou pícku“, tentokrát na téma svět Harry Pottera. Příjem prací je možný od 1. června do 8. června, a během festivalu budou kromě výstavy i keramické délny pro veřejnost.

Od pondělí 12. června do pátku 16. května proběhne v Domu Dětí a Mládeže také výtvarná soutěž na téma svět Harry Pottera. Výtvarné soutěže se mohou zúčastnit děti i dospělí, školy, školky, DDM, ZUŠ, výtvarníci samouci i účastníci a absolventi uměleckých a řemeslných kurzů pořádaných různými organizacemi, spolky a sdruženími z regionu Slánska a Kladenska.

Autor: hana Vranová 1. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 2. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 3. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 4. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii

 5. info z radnice

  Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně

 6. krimi

  Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu

 7. info z radnice

  Divadlo ve Slaném bude slavit přesně 30. prosince 140 let od svého otevření

 8. info z radnice

  Kladenské gymnázium projde celkovou rekonstrukcí

 9. info z radnice

  Primátoři 20 měst zaslali otevřenou výzvu představitelům státu

 10. zprávy

  Střední škola služeb a řemesel Stochov navštívila zámek v Lánech

 11. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd dorazí kouzla a čáry

 12. sport

  HK Lev Slaný pořádá v neděli nábor nových lvíčat

 13. zprávy

  Ortopedické oddělení kladenské nemocnice pořídilo dvě nové artroskopické věže.

 14. zprávy

  Projekt krajů, Čtyřmezí, přinese lepší dopravní obslužnost pro cestující

 15. zprávy

  Střet cisterny s dodávkou na obchvatu Slaného

 16. foto

  Iroshokej pomáhá handicapovaným dětem, je přínosem v pro ty ostatní

 17. info z radnice

  Zastupitelé města Kladna, řesili uzemní plán, ale mimo jiné i pyrotechniku

 18. sport

  Plavecký bazén v Kladně slaví padesát let od zahájení provozu

 19. pozvánka

  Uherský býk se bude letos ve Slaném rožnit tuto sobotu

 20. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost