ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

Pondělí, 5. června 2023 08:27

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Můžete přijít na workshopy o malbě akrylem, o aromaterapii, či zamířit na Slánskou muzejní noc, strávit čas s vínem a cimbálovkou, vyrazit na turistickou procházku či si vyrobit zapichovátko do květináče. Také bude poslechu i k vidění hudební festival či oslavy výročí založení obce Stradonice. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Vlastivědné muzeum Slaný. Foto: KL

V pondělí 5. a 12. června chystá po celý den Dům s pečovatelskou službou Na Sadech individuální kurzy německého jazyka pro seniory.

V pondělí se také senioři mohou těšit nadalší díl cyklu Hrátky s pamětí, tentokrát se pojede na výlet do Muzea věžáků Kladno.

V úterý 6. června je v knihovně otevřen klub Čítálek. Od 9 do 10 hodin pro děti do 1,5 roku, od 15:30 do 16:30 hodin pro děti od 3 do 6 let.

V úterý nabízí od 18 do 21 hodin ateliér Jeleni nelení workshop Moderní květinová malba akrylem. Od minimalistické podoby po nejburajší květenu všech barev a tvarů můžete na plátno vytvořit cokoliv dle fantazie či předlohy. Dílnu povede Lenka Molková, objednat se můžete na emailu jelenineleni@gmail.com či na telefonu 739 609 548.

Ve středu 7. června se můžete zúčastnit od 17 do 18:30 hodin pohybové relaxace v klubu Matylda. Přihlásit se můžete na stránkách www.romanahorova.cz.

Ve čtvrtek 8. června bude v knihovně znovu klub Čítálek.

Na čtvrtek si od 18:15 do 20:15 hodin připravil ateliér Jeleni nelení Aromaterapii léta. Je to teorie i praxe plná vůní léčivých pro tělo i duši. V praktické části si vytvoříte repelentní sprej, v rámci workshopu si můžete vyrobit další produkty jako prostorový sprej, inhalační tyčinku, masážní nebo tělový olej za poplatek na místě. Rezervace je na emailu jelenineleni@gmail.com či telefonu 739 609 548.

V pátek 9. června si můžete od 13 do 14 hodin v knihovně vyrobit v rámci dílniček pro děti zápichy do květináčů.

V pátek také probíhá od 16 do 22 hodin ve Vlastivědném muzeu Slánská muzejní noc. Můžete se těšit na prohlídky expozic muzea, Velvarské brány a kostela sv. Gotharda, bojové a divadelní scénky, archeologický depozitář, Martinický kvíz, dílničky a další kratochvíle nejen pro děti, výstavu geniálního ilustrátora Vojtěcha Kubašty, promítání v kině, koncert oblíbené slánské kapely Rastafidli Orkestra v zahradě, občerstvení a další.

V pátek i sobotu se koná pietní akt k 81. výročí vyhlazení obce Lidice.

V sobotu 10. června bude po celý den na Masarykově náměstí řemeslný jarmark.

Turisté se v sobotu od 10 hodin mohou těšit na slavnostní otevření naučné stezky Plchov, sraz je před obecním úřadem. Během 1. plchovského pochodu budou k dispozici 3 trasy dle náročnosti a zakončení cesty se oslaví v amfiteátru opečením buřtů.

Sobotní odpoledne a podvečer můžete strávit v letním kině na akci Cimbál a víno v Letňáku. S cimbálovou muzikou Slovácko a dobrým vínem ze slánských hroznů z vinařství Podrábský i moravská vína z vinařství Černý z Valtic a vinařství Konečný z Čejkovic. Na místě zakoupíte i občerstvení, točené pivo a nealkoholické nápoje.

V sobotu také můžete oslavit 750. let od první písemné zmínky o obci Stradonice. Po celý den bude bohatý program, od 13 do 18 hodin vystoupí například kapela Strakoši, budou rozhovory o historii obce a školy, ukázky hasičů, psí triky, hudba na chůdách, skákací hrad, malování na obličej, ukázky starých řemesel. Od 18 do 22 hodin jsou plánovány individuální setkání rodáků a přátel Stradonic, k tanci a poslechu zahraje kapela Krystal Slaný.

Od 13 do 23 hodin se na dětském hřišti v Řisutech koná již 10. ročník hudebního festivalu Pod Vrbou. Vystoupí kapely Megaphone, Botox, Kapišto, Mandala, Pacifik, Anaceron, Munzifaj, Aleš Pokorný a hosté, Radim Flender, Luboš Stranďa Strádník, Hana Lounová a Pony express. Budou dvě scény, míchané nápoje, doprovodný program, je tu možnost stanování i občerstvení.

Během soboty a neděle bude v rámci akce Víkend otevřených zahrad k dispozici Kumpánova zahrada. V sobotu od 16 hodin zahrají Tři swingoví mušketýři, od 21 hodin bude Festival studentských filmů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku a v neděli od 16 hodin účinkuje houslový virtuoso Eduardo García. Otevřena také bude zahrada kláštera Řádu bosých karmelitánů, kde je možné se připojit ke komentovaným prohlídám řádových bratrů.

Od pondělí 12. června do pátku 16. května proběhne v Domu Dětí a Mládeže 26. keramický festival „O hliněnou pícku“, tentokrát na téma svět Harry Pottera. Příjem prací je možný od 1. června do 8. června, a během festivalu budou kromě výstavy i keramické délny pro veřejnost.

Od pondělí 12. června do pátku 16. května proběhne v Domu Dětí a Mládeže také výtvarná soutěž na téma svět Harry Pottera. Výtvarné soutěže se mohou zúčastnit děti i dospělí, školy, školky, DDM, ZUŠ, výtvarníci samouci i účastníci a absolventi uměleckých a řemeslných kurzů pořádaných různými organizacemi, spolky a sdruženími z regionu Slánska a Kladenska.

Autor: hana Vranová 1. pozvánka

  Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 2. krimi

  Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

 3. krimi

  Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

 4. kultura

  Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

 5. kultura

  Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

 6. krimi

  V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

 7. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 8. pozvánka

  „Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol

 9. pozvánka

  Už v sobotu to vypukne, Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi

 10. zprávy

  Kladenští policisté hledají nové posily, přidej se i Ty

 11. zprávy

  Trhy pokračují ve středu v Kladně a v pátek ve Slaném

 12. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 13. pozvánka

  Čarodějnické rejdění na Sletišti se Sportovními areály města Kladna

 14. zprávy

  Poznejte osobnosti Kladna, pozvání do Klapodu přijal Leoš Stránský, splnil si sen, je kaskadér

 15. info z radnice

  Infocentrum města Slaný získalo cenu České unie cestovního ruchu

 16. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 17. zprávy

  Všechny zastávky v kraji budou na znamení

 18. krimi

  Složky IZS zasahovaly v Kladně-Rozdělově při záchraně života nezletilé osoby

 19. video

  V Kladně došlo k napadení několika mladých žen, policie hledá další poškozené a svědky

 20. krimi

  Policisté objasnili vloupání do rodinných domů v Hostouni