• Letní festival
  • SOU a SOŠ Kladno

Kladenský dálkoplavec Denis Borovka dokázal v Itálii držet krok s absolutní špičkou

Pátek, 19. května 2023 08:18

V polovině května se v Italském Piombinu konalo druhé kolo Evropského poháru, kde naše barvy reprezentovali dva plavci. Tím úspěšnějším byl Denis Borovka z kladenské Swim Academy BoRa. Závod na 10 kilometrů čítal šest kol a čtyři kola se Denis úspěšně držel v hlavním balíku závodníků. Sám plavec po závodě vše podrobně okomentoval.

„První letošní start v otevřené vodě a hned na druhém kole Evropského poháru. Závod na jehož startu se představilo přes 70 závodníků a  mezi nimiž nechyběla ani elita. Zazávodit si na tak to obrovském závodě mi přineslo spoustu cenných zkušeností. Právě i díky chybám na trati jsem obsadil 26. místo. Což není špatný výsledek, ale pokud by jsem neudělal zásadní chybu v předposledním kole, jsem si jist že bych bojoval přinejmenším o top 15. Byl to rozhodující moment, kdy jsem neměl výhodnou pozici na to vidět, že nám čelo poodjelo. Ve chvíli, kdy jsem si toho všiml, jsem nasadil pro mě vražedné tempo. Po půl kole stíhání čela, jsem se dostal od nich na cca 10m. Bohužel se dostavila únava po sólovém úniku a nepodařilo se mi docvaknout. Až do konce to byl prakticky pro mě sólo závod. A tím pádem dobré 26.místo. Sám pro sebe jsem si dokázal, že plavat se špičkou Evropy není nic nereálného. Nakonec jsem to zvládl přes 3/4 tratě.“

Denis uplaval závod za 1:56:30,2 a  necelých 5 minut za vítězem.Na deseti kilometrové trati je to výborný výsledek.

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko