ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Letní festival

Masters Elmy Kladno vládli v Pardubicích, třešničkou byla rekordní štafeta

Středa, 10. května 2023 06:32

Plavci kladenské Elmy ve složení Martin Zikmund, Ondřej Piskač, Matěj Pošmourný, Petr Balabán a Miroslav Jirát zazářili na Mezinárodním mistrovství ČR masters v Pardubicích. Z tamní padesátky vylovili celkem 19 medailí! K tomu navíc v polohové štafetě překonali letitý národní rekord ve své věkové kategorii.

Nejvíce titulů získal Martin Zikmund, který ovládl padesátkové sprinty motýlkem, znakem a kraulem. Na 50 metrů prsa vybojoval stříbro, na dvojnásobné distanci pak obsadil třetí místo. Nejkratší prsařskou trať naopak s přehledem opanoval Ondra Piskač. Ten přidal i nepopulární 4. místo na kraulařský sprint.

Matěj Pošmourný se na stupně vítězů prosadil ve svých obou motýlkářských závodech. Na nejvyšší stupínek vystoupil po stovce, na poloviční trati se musel sklonit pouze před jedním soupeřem. Nejvíce individuálních startů, šest, absolvoval Míra Jirát. Vytěžil z nich čtyři medaile. Tři z nich ve svém oblíbeném znaku, když zvítězil na 50 metrů a přidal stříbra na stovce a dvoustovce. Svoji všestrannost prokázal rovněž na prsové stovce, kde si vyplaval bronz.

Pět individuálních medailí, stejně jako Martin, si z Pardubic odvezl Petr Balabán, specialista na kraul a znak. Titul získal na 100 znak, druhý skončil na 50 znak a 100 a 200 kraul, bronz poté urval na kraulové padesátce.

Vrcholem víkendu ovšem byly obě štafety, do kterých naši plavci nastoupili. V obou případech zvítězili, navrch přidali velmi kvalitní výkony. V závodě na 4*50 kraul vyplavalo zlato kvarteto Zikmund, Pošmourný, Balabán, Jirát. Povedený víkend celého oddílu pak vyšperkovala polohová štafeta ve složení Zikmund, Piskač, Pošmourný, Balabán. Časem 1:50,69 totiž kluci o téměř 1,5 vteřiny překonali český rekord masters z roku 1997 a stanovili tak nové národní maximum ve své věkové kategorii!

„Klukům patří velké díky, za to, jaké výkony tento víkend předvedli a národní rekord v polohové štafetě byl skvělou třešničkou na závěr.“ Krátce zhodnotil vystoupení kladenských plavců trenér Matěj Pošmourný

Všem plavcům patří obrovská gratulace za fantastickou reprezentaci Elmy Kladno!

Co je MČR Masters                                                                                                     Mistrovství ČR pro sportovce starší 25 let. Kategorie jsou rozděleny vždy po 5ti letech.                                                                                                                                  Závodí se dle klasických pravidel plavání (FINA) a pro Masters kategorie jsou vedeny také vlastní národní rekordy.

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko