SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Kam za zábavou, poučením nebo za poznáním ve Slaném, doporučuje opět muzejnice Hana

Neděle, 30. dubna 2023 08:18

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Můžete si prohlédnout výtvarná díla, výstavu o Charlotte Garrigue Masarykové, vyrobit si šperky z korálků, poslechnout si autorskou hudbu, shlédnout balet či hru o životě Olgy Scheinpflugové. Pro sportovně založené jsou tu dva turistické pochody, pro tvořivé psavce workshop o copywritingu. Také si můžete prohlédnout a vyfotografovat se s retro panenkami. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Ilustrační foto KL: Radnice Slaný s pohledem na Velvarskou bránu,

Po celý týden až do soboty 6. května bude otevřená galerie V Troubě, kde si můžete prohlédnout vystavené práce slánských amatérských výtvarníků v rámci už celkově 41. Salonu. Vystavují: M. Ševčíková, D. Pichlová, P. Těšitelová, D. Neškovská, K. Hejcman, P. Koberová, V. Podpěrová, M. Husáková, I. Mazourková, K. Kleinová, M. Zmátlíková.

Až do 13. května je k vidění v Památníku Antonína Dvořáka ve Zlonicích výstava nazvaná Když plátno nahradí vlna a netkané textilie. Netradiční výstava malby je doplněná ukázkami ručně tkaných gobelínů z manufaktury ve Valašském Meziřičí.

Po celý květen zaplní chodbu Knihovny Václava Štecha výstava věnovaná Charlotte Garrigue Masarykové, 13. května totiž uplyne sto let od jejího úmrtí.

Ve stejnou dobu bude také k vidění na chodbě knihovny Květnová výstava Ludmily Zápotocké, Františka Moravce a Lucie Kraslové ze Salonu slánských výtvárníků.

V pondělí 1. května se můžete od 8:20 do 15:30 zúčastnit turistického pochodu Dvořákova Nelahozeves. Sraz je na vlakovém nádraží ve Slaném v 8:20, následně se jede do Kralup nad Vltavou, odkud vesou trasy do Nelahozevsi na 8, 10, 12, a 25 km. V cíli si můžete opéci vlastní buřty, připraveny budou drobné hry a soutěže.

V pondělí 1. a 8. května si od 17 do 19 hodin můžete prohlédnout na komentované prohlídce kostela sv. Gotharda jeho krovy a zvony. Zarezervovat si místo lze na telefonu 608 064 755 či emailem campanus.jan@gmail.com.

V úterý 2. května od 9 do 10 hodin v Knihovně Václava Štecha úřaduje klub Čítálek pro děti do 1,5 roku. Prima chvilka s knihou pro děti a jejich rodiče. Tipy na pěkné knihy pro děti, hraní, cvičení, výtvarné dílny. Pro děti mezi věky 3 až 6 let bude klub otevřen od 15:30 do 16:30 hodin. Rezervace je v obou případech nutná na emailové adrese citalek@knihovnaslany.cz.

V úterý si od 17 hodin můžete poslechnout v koncertním sálu Základní umělecké školy Slaný Skladatelský koncert. Jedná se o prezentaci autorských skladeb žáků a učitelů školy.

Ve čtvrtek 4. května je v knihovně od 9 do 11:30 hodin znovu klub Čítálek.

Ve čtvrtek pořádá od 18:15 do 20:15 ateliér Jeleni nelení workshop Copywriting. Jak na ty sítě? Dílnu povede Petra Keřková, copywriterka na volné noze.

Ve čtvrtek večer proběhne od 19 do 20 hodin v restauraci Na Střelně Vzpomínka na Olgu Scheinpflugovou. Společnost patriotů Slaného promítá záznam divadelního představení, které vzniklo k 50. výročí od její smrti. Život této významné slánské rodačky bude představen v jednoaktové divadelní hře doplněné dobovými písněmi.

V pátek 5. května proběhnou od 9:30 do 10:30 hodin oslavy dne vítězství. Na začátku zahraje před městským úřadem dechová kapela Dvořačka, následně se průvod vydá přes Hlaváčkovo náměstí na slánské hřbitovy a pohřebiště vojáků II. světové války.

Po celé dopoledne proběhne v sokolovně v Kvíčku okresní kolo Středočeského tanečního poháru. Jedná se o XIII. ročník amatérské taneční soutěže pro žáky a studenty, vyhlašované Středočeským krajem.

V pátek si od 13 do 16 hodin můžete v knihovně v oddělení pro děti vyrobit s Jiřinou Vnoučkovou šperky z korálků.

Klub českých turistů pořádá v sobotu 6. května od 8 do 16 hodin Jarní toulky. Start i cíl je u Vlastivědného muzea na Masarykově náměstí.

Během sobotního dopoledne můžete v knihovně získat vyřazené knihy z oblíbené Burzy knih. Na Masarykově náměstí také proběhne řemeslný jarmark.

V sobotu můžete ještě od 17 hodin shlédnout v divadle Ples kadetů, baletní představení žáků Baletní školy Kladno a Pražské taneční konzervatoře.

Od sobotního rána do pondělního odpoledne bude v Městském centru Grand k dispozici výstava starých panenek nazvaná Panenky ve Slaném. V rámci této akce budou moci návštěvníci spatřit staré a retro panenky, kočárky, hračky, medvídky, nábytek a další doplňky. Bude také připraven dětský koutek a fotokoutek, kde bude možné se vyfotografovat s retro hračkami.

Autor: Hana Vranová

                                                                                                 ..


 1. kultura

  Navštivte Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna, je co vidět a zažít

 2. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 3. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 4. info z radnice

  Hazard ve Slaném má absolutní zákaz, schválilo zastupitelstvo, místostarosta komentoval

 5. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 6. zprávy

  Stát by měl více podpořit výstavbu školek, ukázala studie pro Středočeský kraj

 7. zprávy

  Ze státní fondu dopravní infrastruktury půjde nejvíce peněz na obchvat Kralup nad Vltavou

 8. zprávy

  Radní kraje schválili dalších 50 žádostí o kotlíkové dotace

 9. krimi

  POZOR! Návnady na psy rozmísťuje ve Slaném zatím neznámý pachatel

 10. zprávy

  Fenka trpěla celou noc bez vody a jídla uvázaná k zátarasu u výkopu v Kladně

 11. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájil Kladenský zámek výstavu: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 12. krimi

  Starosta Smečna se zasloužil o Pol Point pro své občany

 13. video

  Blikající majáky v Kladně i v celé ČR symbolizovaly blížící se pomoc obětem trestných činů

 14. zprávy

  V Zoopark Zájezd hledají nové kolegy, na stálo i na brigádu

 15. pozvánka

  Vepřové hody, skokové závody, dančí stezka, možnost najít si kamínek, to vše o víkendu v Královickém dvoře

 16. zprávy

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně připravila jarní prázdniny plné komiksů

 17. zprávy

  Ve čtvrtek 22. února si v Kladně připomenou smutné výročí

 18. info z radnice

  Slaný nabízí formou dražby dva pozemky v budoucí klidné čtvrti

 19. krimi

  Městská policie Slaný musela zakročit proti dvěma agresivním osobám

 20. zprávy

  Hledáte smysluplné uplatnění? Základka ve Svárově hledá posily