7 pádů SAMK ROYAL Fitness Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 7 pádů
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Kam za zábavou, poučením nebo za poznáním ve Slaném, doporučuje opět muzejnice Hana

Neděle, 30. dubna 2023 08:18

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Můžete si prohlédnout výtvarná díla, výstavu o Charlotte Garrigue Masarykové, vyrobit si šperky z korálků, poslechnout si autorskou hudbu, shlédnout balet či hru o životě Olgy Scheinpflugové. Pro sportovně založené jsou tu dva turistické pochody, pro tvořivé psavce workshop o copywritingu. Také si můžete prohlédnout a vyfotografovat se s retro panenkami. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Ilustrační foto KL: Radnice Slaný s pohledem na Velvarskou bránu,

Po celý týden až do soboty 6. května bude otevřená galerie V Troubě, kde si můžete prohlédnout vystavené práce slánských amatérských výtvarníků v rámci už celkově 41. Salonu. Vystavují: M. Ševčíková, D. Pichlová, P. Těšitelová, D. Neškovská, K. Hejcman, P. Koberová, V. Podpěrová, M. Husáková, I. Mazourková, K. Kleinová, M. Zmátlíková.

Až do 13. května je k vidění v Památníku Antonína Dvořáka ve Zlonicích výstava nazvaná Když plátno nahradí vlna a netkané textilie. Netradiční výstava malby je doplněná ukázkami ručně tkaných gobelínů z manufaktury ve Valašském Meziřičí.

Po celý květen zaplní chodbu Knihovny Václava Štecha výstava věnovaná Charlotte Garrigue Masarykové, 13. května totiž uplyne sto let od jejího úmrtí.

Ve stejnou dobu bude také k vidění na chodbě knihovny Květnová výstava Ludmily Zápotocké, Františka Moravce a Lucie Kraslové ze Salonu slánských výtvárníků.

V pondělí 1. května se můžete od 8:20 do 15:30 zúčastnit turistického pochodu Dvořákova Nelahozeves. Sraz je na vlakovém nádraží ve Slaném v 8:20, následně se jede do Kralup nad Vltavou, odkud vesou trasy do Nelahozevsi na 8, 10, 12, a 25 km. V cíli si můžete opéci vlastní buřty, připraveny budou drobné hry a soutěže.

V pondělí 1. a 8. května si od 17 do 19 hodin můžete prohlédnout na komentované prohlídce kostela sv. Gotharda jeho krovy a zvony. Zarezervovat si místo lze na telefonu 608 064 755 či emailem campanus.jan@gmail.com.

V úterý 2. května od 9 do 10 hodin v Knihovně Václava Štecha úřaduje klub Čítálek pro děti do 1,5 roku. Prima chvilka s knihou pro děti a jejich rodiče. Tipy na pěkné knihy pro děti, hraní, cvičení, výtvarné dílny. Pro děti mezi věky 3 až 6 let bude klub otevřen od 15:30 do 16:30 hodin. Rezervace je v obou případech nutná na emailové adrese citalek@knihovnaslany.cz.

V úterý si od 17 hodin můžete poslechnout v koncertním sálu Základní umělecké školy Slaný Skladatelský koncert. Jedná se o prezentaci autorských skladeb žáků a učitelů školy.

Ve čtvrtek 4. května je v knihovně od 9 do 11:30 hodin znovu klub Čítálek.

Ve čtvrtek pořádá od 18:15 do 20:15 ateliér Jeleni nelení workshop Copywriting. Jak na ty sítě? Dílnu povede Petra Keřková, copywriterka na volné noze.

Ve čtvrtek večer proběhne od 19 do 20 hodin v restauraci Na Střelně Vzpomínka na Olgu Scheinpflugovou. Společnost patriotů Slaného promítá záznam divadelního představení, které vzniklo k 50. výročí od její smrti. Život této významné slánské rodačky bude představen v jednoaktové divadelní hře doplněné dobovými písněmi.

V pátek 5. května proběhnou od 9:30 do 10:30 hodin oslavy dne vítězství. Na začátku zahraje před městským úřadem dechová kapela Dvořačka, následně se průvod vydá přes Hlaváčkovo náměstí na slánské hřbitovy a pohřebiště vojáků II. světové války.

Po celé dopoledne proběhne v sokolovně v Kvíčku okresní kolo Středočeského tanečního poháru. Jedná se o XIII. ročník amatérské taneční soutěže pro žáky a studenty, vyhlašované Středočeským krajem.

V pátek si od 13 do 16 hodin můžete v knihovně v oddělení pro děti vyrobit s Jiřinou Vnoučkovou šperky z korálků.

Klub českých turistů pořádá v sobotu 6. května od 8 do 16 hodin Jarní toulky. Start i cíl je u Vlastivědného muzea na Masarykově náměstí.

Během sobotního dopoledne můžete v knihovně získat vyřazené knihy z oblíbené Burzy knih. Na Masarykově náměstí také proběhne řemeslný jarmark.

V sobotu můžete ještě od 17 hodin shlédnout v divadle Ples kadetů, baletní představení žáků Baletní školy Kladno a Pražské taneční konzervatoře.

Od sobotního rána do pondělního odpoledne bude v Městském centru Grand k dispozici výstava starých panenek nazvaná Panenky ve Slaném. V rámci této akce budou moci návštěvníci spatřit staré a retro panenky, kočárky, hračky, medvídky, nábytek a další doplňky. Bude také připraven dětský koutek a fotokoutek, kde bude možné se vyfotografovat s retro hračkami.

Autor: Hana Vranová

                                                                                                 ..


 1. krimi

  POZOR! Hledá se seniorka v Kladně, pomozte rodině i policii

 2. zprávy

  Po jedenácté se konal desetiboj Mladého strážníka MP Kladno, 13 škol poslalo své týmy

 3. zprávy

  Myšlení sériových vrahů poznali lidé v kladenském kině Sokol, exkluzivní rozhovor pro KL

 4. kultura

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně projde o prázdninách velkou proměnou

 5. pozvánka

  Velká outdoorová hra Okem Madagaskaru, Zoopark Zájezd v sobotu

 6. zprávy

  Hasiči ve Pcherách mají mocného pomocníka, pomohly vodárny

 7. komerční sdělení

  Podpora Evropské unie zavítala až do stavební společnosti KOSTKA stav s.r.o.

 8. zprávy

  Strážníci z Kladna i Slaného si vystříleli medaile na tradiční soutěži v Kralupech nad Vltavou

 9. zprávy

  V Centralu Kladno se konal Den prevence, byl o něj velký zájem

 10. pozvánka

  V sobotu ožijí Žižice fotbalem a zábavou pro malé i velké. Koná se již 46. memoriál M. Maxy

 11. zprávy

  Neuvěřitelný úspěch chovatelů v Zooparku Zájezd

 12. zprávy

  POZOR! Slánská nemocnice uzavřela porodnici i dětské a novorozenecké oddělení, nemá lékaře

 13. zprávy

  Den zdraví v kladenské nemocnici ve čtvrtek od 9 do14.00 hodin

 14. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 15. krimi

  Náklaďák v Kladně porazil strom, ten zpřetrhal elektrické vedení a poškodil dům, vše zachránili hasiči

 16. zprávy

  V Kladně odstartovalo další forenzní značení kol

 17. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 18. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 19. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 20. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání