ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Už jen jeden těžký krok. V baráži mají Kanonýři Kladno mečbol

Úterý, 25. dubna 2023 10:14

Už jen jediný krok, byť ten bývá často nejtěžší. A-tým Kanonýrů zvládl v baráži o superligu dva domácí zápasy, v tom nedělním zvítězil opět 5:4, byť tentokrát už v 60 minutách a v sérii vede 2:1. Příští víkend tak má v Karlových Varech dva pokusy, aby si zajistil postup do nejvyšší soutěže.

Stejně jako v sobotu šli do vedení hosté, když v šesté minutě zužitkoval rychlý kontr Zahraj. Nicméně Kanonýři rychle reagovali, jen o půlminutu později zachytil Spurný rozehrávku, a byť jeho bekhendovou střelu karlovarský gólman vyrazil, tak na Veselého dorážku už reagovat nemohl. Za dalších 41 vteřin bylo v BIOSce ještě veseleji – Fišer u mantinelu našel Nováka, jenž se skvěle vytočil do středu a poslal Kanonýry do vedení. Ve 13. minutě se ale hosté po spolupráci exkladenských Tyla s Nushartem dočkali vyrovnání. V 18. minutě si domácí vzali těsné vedení zpět, když rozehrávku z rohu nasměroval Fišer milimetrově na nabíhajícího Chrousta, jenž se zblízka nemýlil.

Druhá třetina dlouho nabízela z obou stran opatrný florbal, až v 37. minutě po nenápadné akci vyrovnal Strachota, jenž tečoval ránu Nusharta. Když už na světelné tabuli odbíhaly poslední vteřiny druhého dějství, napálil Stůj míček z vlastní poloviny, který však šťastně tečoval Spurný a balónek po překvapivém lobu zapadl do karlovarské branky.

Hned na začátku třetí třetiny pak Janda zblokoval střelu a rychlý samostatný únik úspěšně zakončil – 5:3. Následně Kanonýři poctivě bránili, tentokrát zvládli i čelit power play Varů, ke kterému se odhodlaly pět minut před koncem. Naopak Kladno si svou aktivitou vynutilo přesilovku. V ní sice inkasovalo, avšak nakonec vedení po bojovném a obětavém výkonu udrželo.                                                                                                  ..