SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

600 kilometrů na koloběžce pro dětské domovy

Čtvrtek, 20. dubna 2023 08:10

Markéta Franke vyjela minulé úterý. V průběhu točí videa, která jsou zveřejňována na fb C4C a You tube. V pátek bude projíždět Prahou, kde bude ve 13,00 hodin. Následovat bude týž den odpoledne akce v Praze na Ladronce, kde pojede s podporovateli čestné kolečko. Zajištěno je občerstvení a doprovodný program.

Foto: Archiv Markéty Franke

Posledním den 22. dubna bude po návštěvě dětských domovů v Ledcích a Novém Strašecí dojezd do domovské Kačice na náves, kde bude pro Markétu připraveno ve spolupráci s obcí a dalšími dobrovolníky přivítání.

Nyní má za sebou Markéta devět dnů této náročné trasy, v den šestý přišla o svou koloběžku. Někdo jí ukradl v noci ze soboty na neděli přeštípl zámek a koloběžku odcizil od obytňáku, kde Markéta po celou dobu svého putování přespává. Ale ona to nevzdává. Ve větru, dešti, mlze , zimě i navzdory neočekávaným nepříjemnostem , jede dál, jede pro děti z dětských domovů, aby jim umožnila mít lepší život. Je to neskutečná bojovnice. Málokterá předsedkyně Nadačního fondu dá doslova „své tělo na oltář“ charitě.

Chance 4 Children podporuje znevýhodněné děti a seniory třemi způsoby. Třemi programy. Jedním z nich, je právě Odrazový můstek k životu, který si vybrala Markéta pro svou cestu na podporu vzdělávání dětí z dětských domovů. Dalším je Robin Hood. Ten jak známo, bohatým bral a chudým dával. Program Robin Hood nebere, ale dostává od štědrých dárců, a přerozděluje potřebným.. hlavně dětem do dětských domovů. A dalším velmi oblíbeným projektem je Dr. Klaun, který podporuje děti v nemocnicích a babičky a dědečky v domovech seniorů. Spisovatelka Martina Pupcsiková , nyní Vaculíková , napsala s dětmi pro děti knihu pohádek na podporu Dr. Klauna. Spoluautorkami jsou její dvě dcery Ida a Stela. Dva roky před vydáním pohádky předčítala dětem v nemocnicích a společně potom knížku ilustrovali. Na konci každého z pětadvaceti příběhů je prostor k domácímu domalování. Knížka vyšla se stopadesáti ilustracemi od stodeseti dětí . U každé pohádky je seznam, kdo a kde ji ilustroval. U každého příběhu je dán prostor pro vlastní fantazii malých čtenářů a posluchačů. Mohou si sami domalovat vlastní obrázek a knížku si tak dotvořit k vlastnímu obrazu.

Pohádky k dočmárání budou také čekat v sobotu v cíli na Markétu. Věřím, že prodej přisype do kasičky této cesty na vzdělávání dětí v dětských domovech pěknou částku. “ říká organizátorka Markétina dojezdu do Kačice, Eva Bíbová. A protože knížka vznikla v nemocnicích, tak i výnos z prodeje putuje zpátky do nemocnic na projekt Dr. Klaun a Vy si můžete knížku koupit na www.c4c.cz anebo ji poslat dál dětem do nemocnic a dětských domovů. Sledujte facebookovou stránku Pohádky k dočmárání. Tam uvidíte, kde s pohádkami jezdíme , s dětmi čteme, kreslíme a knížky předáváme. Buďte s námi a pošlete úsměv dál ! „ říká Eva a na závěr dodává :„Markétu očekáváme v domovské Kačici již zítra kolem 18.hodiny. Na dojezd naší skvělé sousedky se připravuje celá obec. Paní učitelky ze školky a školy s dětmi tvoří a připravují pro Markétu krásné přivítání. Pro všechny, kteří přijdou Markétu podpořit v samotném závěru její cesty čeká za cílovou páskou sladké i slané pohoštění od místních dobrovolníků. V Kačici umíme držet při sobě a podpořit dobrou věc ! “


                                                                                                                                                                                                       ..


 1. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 2. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 3. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 4. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 5. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 6. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 7. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 8. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 9. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 10. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu

 11. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 12. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 13. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 14. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů

 15. zprávy

  Jeden Chroust nestačí. A tak Tomáše v Kanonýrech doplní i jeho bratr Tadeáš

 16. foto

  Most mezi centrem Kladna a Švermovem byl dnes oboustranně zprůjezdněn

 17. zprávy

  Kladenští strážníci pomohli invalidní ženě. Vypátrali i řidiče, který ujel od nehody

 18. zprávy

  Otevření mostu ke hřbitovu změní v Kladně autobusovou dopravu

 19. zprávy

  Hendikepovaný Ládík bude letos na Kladenských dvorcích, přijďte ho podpořit

 20. zprávy

  Městská policie v Kladně zve na akci se soutěžemi pro seniory