SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

600 kilometrů na koloběžce pro dětské domovy

Čtvrtek, 20. dubna 2023 08:10

Markéta Franke vyjela minulé úterý. V průběhu točí videa, která jsou zveřejňována na fb C4C a You tube. V pátek bude projíždět Prahou, kde bude ve 13,00 hodin. Následovat bude týž den odpoledne akce v Praze na Ladronce, kde pojede s podporovateli čestné kolečko. Zajištěno je občerstvení a doprovodný program.

Foto: Archiv Markéty Franke

Posledním den 22. dubna bude po návštěvě dětských domovů v Ledcích a Novém Strašecí dojezd do domovské Kačice na náves, kde bude pro Markétu připraveno ve spolupráci s obcí a dalšími dobrovolníky přivítání.

Nyní má za sebou Markéta devět dnů této náročné trasy, v den šestý přišla o svou koloběžku. Někdo jí ukradl v noci ze soboty na neděli přeštípl zámek a koloběžku odcizil od obytňáku, kde Markéta po celou dobu svého putování přespává. Ale ona to nevzdává. Ve větru, dešti, mlze , zimě i navzdory neočekávaným nepříjemnostem , jede dál, jede pro děti z dětských domovů, aby jim umožnila mít lepší život. Je to neskutečná bojovnice. Málokterá předsedkyně Nadačního fondu dá doslova „své tělo na oltář“ charitě.

Chance 4 Children podporuje znevýhodněné děti a seniory třemi způsoby. Třemi programy. Jedním z nich, je právě Odrazový můstek k životu, který si vybrala Markéta pro svou cestu na podporu vzdělávání dětí z dětských domovů. Dalším je Robin Hood. Ten jak známo, bohatým bral a chudým dával. Program Robin Hood nebere, ale dostává od štědrých dárců, a přerozděluje potřebným.. hlavně dětem do dětských domovů. A dalším velmi oblíbeným projektem je Dr. Klaun, který podporuje děti v nemocnicích a babičky a dědečky v domovech seniorů. Spisovatelka Martina Pupcsiková , nyní Vaculíková , napsala s dětmi pro děti knihu pohádek na podporu Dr. Klauna. Spoluautorkami jsou její dvě dcery Ida a Stela. Dva roky před vydáním pohádky předčítala dětem v nemocnicích a společně potom knížku ilustrovali. Na konci každého z pětadvaceti příběhů je prostor k domácímu domalování. Knížka vyšla se stopadesáti ilustracemi od stodeseti dětí . U každé pohádky je seznam, kdo a kde ji ilustroval. U každého příběhu je dán prostor pro vlastní fantazii malých čtenářů a posluchačů. Mohou si sami domalovat vlastní obrázek a knížku si tak dotvořit k vlastnímu obrazu.

Pohádky k dočmárání budou také čekat v sobotu v cíli na Markétu. Věřím, že prodej přisype do kasičky této cesty na vzdělávání dětí v dětských domovech pěknou částku. “ říká organizátorka Markétina dojezdu do Kačice, Eva Bíbová. A protože knížka vznikla v nemocnicích, tak i výnos z prodeje putuje zpátky do nemocnic na projekt Dr. Klaun a Vy si můžete knížku koupit na www.c4c.cz anebo ji poslat dál dětem do nemocnic a dětských domovů. Sledujte facebookovou stránku Pohádky k dočmárání. Tam uvidíte, kde s pohádkami jezdíme , s dětmi čteme, kreslíme a knížky předáváme. Buďte s námi a pošlete úsměv dál ! „ říká Eva a na závěr dodává :„Markétu očekáváme v domovské Kačici již zítra kolem 18.hodiny. Na dojezd naší skvělé sousedky se připravuje celá obec. Paní učitelky ze školky a školy s dětmi tvoří a připravují pro Markétu krásné přivítání. Pro všechny, kteří přijdou Markétu podpořit v samotném závěru její cesty čeká za cílovou páskou sladké i slané pohoštění od místních dobrovolníků. V Kačici umíme držet při sobě a podpořit dobrou věc ! “


                                                                                                                                                                                                       ..


 1. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 2. foto

  Handikopavené děti zažily v Řisutech ocenění svého celoročního snažení

 3. krimi

  Přes zákaz řídili auta, hrozí jim dva roky za mřížemi

 4. zprávy

  Kladenská nemocnice má za září na kontě 54 miminek

 5. zprávy

  Po stopách zvoniček na slánsku se vydaly stovky lidí

 6. zprávy

  KlaPod nasadil laťku hodně vysoko, otevřete nový podcast

 7. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 8. zprávy

  Jdu za svým snem, příběh studentky zdrávky v Kladně, asistenční pes jí doprovází i ve škole

 9. krimi

  Daší opilec za volantem byl dopaden, naměřili mu téměř dvě promile alkoholu

 10. foto

  Pátý food festival ve Slaném byl oslavou jídla ze všech koutů světa

 11. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 12. zprávy

   Kraj opět přispěje obcím na péči o vysazené stromy, je mezi nimi i Slaný

 13. zprávy

  Rodinný Park Mirakulum přivítal pěstounské rodiny

 14. pozvánka

  Už v neděli 1, října začíná v Kladně týden plný architektury a dobrodružství

 15. zprávy

  Zlonice a Běleč dostanou od Středočeského kraje peníze na svůj rozvoj na svůj rozvoj

 16. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 17. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 18. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 19. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 20. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav