Úspěch kladenského policejního psovoda se svým psem
Pondělí, 17. dubna 2023 13:11
Čtyřnohý parťák Carly vypátral podezřelého ve křoví.Na konci března, 25. března 2023, po deváté hodině večerní, přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení od ženy o vniknutí pachatele na pozemek v Karlštejně, kterého ale při činu vyrušila.V tu dobu neznámý pachatel přelezl branku k rodinnému domu, vylezl pod okno, rozbil jej a při tom byl zastižen obyvatelkou domu. Muž pak rychle utíkal pryč.

Operační důstojník na místo události ihned vyslal hlídku z obvodního oddělení Beroun a navíc přizval na pomoc k vypátrání pachatele také kladenského psovoda Zdeňka s jeho čtyřnohým parťákem Carly.
Psovod se svým služebním psem po příjezdu a po zjištění prvotních informací se vydal na pátrání po pachateli na zahradě okolo domu, v jeho okolí a poté se vydali do lesního porostu u hlavní silnice. Tam, asi 150 metrů za označením konce obce, služební pes našel a zároveň vyštěkal podezřelého ukrytého ve křoví. Posléze byla osoba zadržena a předána policistům, kteří si ji převzali k dalším potřebných úkonům.
Jedenačtyřicetiletému muži policisté sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to z krádeže ve stádiu pokusu a porušování domovní svobody, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
Služební pes Carly je tříletý německý ovčák a u Policie České republiky, konkrétně u skupiny základních kynologických činností v Kladně, slouží půl roku. Ač je to naše, respektive psovoda Zdeňka Sýkory, teprve takové „mláďátko“, je vidět, že zdědil geny po svém otci Morganovi, který byl středočeskou psí celebritou.
Úspěch Morgana a jeho paničky Jitky Jozové si můžete přečíst zde: https://www.policie.cz/clanek/morgan-od-policie-cr-zvitezil.aspx
.Michaela Richterová
tisková mluvčí
PČR Středočeského kraje
-
zprávy
Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023
-
krimi
Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun
-
sport
Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu
-
zprávy
TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod
-
zprávy
Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav
-
akce
Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí
-
zprávy
Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby
-
kultura
Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi
-
info z radnice
Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna
-
krimi
Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému
-
krimi
Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie
-
zprávy
S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně
-
info z radnice
„Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi
-
zprávy
SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun
-
info z radnice
Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách
-
zprávy
Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí
-
sport
První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo
-
pozvánka
Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením
-
pozvánka
Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu
-
zprávy
Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům