SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Kanonýři Kladno musí zabojovat, přijďte je podpořit

Čtvrtek, 6. dubna 2023 08:46

Kanonýři by vás rádi pozvali na finálové utkání A týmu, které se odehraje tento pátek 7. dubna od 18:00 hodin v hale BIOS proti týmu Butchis. Finálová série se hraje na tři vítězná utkání. Po minulém víkendu v sérii prohrává 0:2. Vítěz série si zajistí přímý postup do Superligy. Poražený bude hrát dále baráž o Superligu.

Foto: Kanonýři Kladno

Jakub Bohuslávek prožívá teď intenzivní florbalové týdny. S Kanonýry bojuje o postup do superligy, na konci měsíce pak zase Jakub Bohuslávek s juniorskou reprezentací vyrazí na světový šampionát do Dánska, aby se tu pokusili dokonat zlatý hattrick. „O nominaci jsem nějaký čas dopředu věděl. Moc si toho vážím a jsem moc šťastný, že budu moct reprezentovat Česko na mistrovství světa,“ říká Bohuslávek pro web Kanonýrů. Ještě ale než mise v Dánsku začne, je před ním a jeho klubovými parťáky pouť za superligou.

Po úvodním víkendu finále 1. ligy to pro Kanonýry nevypadá příliš dobře. S Butchis prohrávají 0:2 na zápasy, a tak je v pátek v domácím prostředí čeká odvracení mečbolu. Nicméně v semifinále proti Ústí byli v podobné situaci a stejně nakonec uspěli. „Víkendové zápasy se nám vůbec nepovedly. Oba dva dny byl z naší strany velice špatný výkon ve všech směrech. Chyběla nám radost ze hry, odhodlání a týmovost, tedy aspekty, které nás v minulých sériích zdobily,“ říká útočník Jakub Bohuslávek.

Pražský celek tak naplnil roli favorita, teď se ale finále přesouvá do Kladna. A pokud Kanonýři v pátek uspějí v18:00 hodin, o 24 hodin později je čeká čtvrtý duel finále. Doma se mohou spolehnout na výtečné publikum, které je dokáže vybičovat k výkonům na hranici jejich možností. „Myslím si, že doma předvedeme daleko lepší výkon. Máme teď pár dnů na to se pořádně připravit. Těšíme se na domácí prostředí, plnou halu fanoušků, kteří jsou úžasní a moc nám pomáhají. Jsou pro nás obrovskou podporou a moc si toho vážíme. Energie, kterou nám dávají, je opravdu velká,“ popisuje Bohuslávek.

Po rozpačité základní části jsou tak Kanonýři krok od superligy. A pokud by nevyšel přímý postup v podobě vítězství ve finále 1. ligy, přijde ještě druhá šance v baráži. V té se poražený finalista utká s lepším ze superligového play down mezi Karlovými Vary a Otrokovicemi, stav série 3:1. „Myslím si, že málokdo čekal, kam až se dostaneme. My jsme ale věděli, že tým je silný – herně i kolektivně. Role outsidera nám sedí. Samozřejmě asi každý vnímá, že je to finále, ale neznamená to pro nás nějaké uspokojení. Chceme ve finále bojovat do poslední chvíle a nechceme spoléhat na to, že tu bude jakási nápravná možnost – baráž,“ má jasno Bohuslávek.

Ten zároveň využívá možnosti a chce všechny diváky na páteční a případně sobotní zápas pozvat. „Máme po víkendu co napravovat, tak ať přijdou zafandit, znovu udělat skvělou atmosféru, protože to bude super zážitek.“


 1. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 2. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 3. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 4. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 5. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 6. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 7. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 8. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 9. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 10. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu

 11. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 12. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 13. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 14. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů

 15. zprávy

  Jeden Chroust nestačí. A tak Tomáše v Kanonýrech doplní i jeho bratr Tadeáš

 16. foto

  Most mezi centrem Kladna a Švermovem byl dnes oboustranně zprůjezdněn

 17. zprávy

  Kladenští strážníci pomohli invalidní ženě. Vypátrali i řidiče, který ujel od nehody

 18. zprávy

  Otevření mostu ke hřbitovu změní v Kladně autobusovou dopravu

 19. zprávy

  Hendikepovaný Ládík bude letos na Kladenských dvorcích, přijďte ho podpořit

 20. zprávy

  Městská policie v Kladně zve na akci se soutěžemi pro seniory