SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Kanonýři Kladno musí zabojovat, přijďte je podpořit

Čtvrtek, 6. dubna 2023 08:46

Kanonýři by vás rádi pozvali na finálové utkání A týmu, které se odehraje tento pátek 7. dubna od 18:00 hodin v hale BIOS proti týmu Butchis. Finálová série se hraje na tři vítězná utkání. Po minulém víkendu v sérii prohrává 0:2. Vítěz série si zajistí přímý postup do Superligy. Poražený bude hrát dále baráž o Superligu.

Foto: Kanonýři Kladno

Jakub Bohuslávek prožívá teď intenzivní florbalové týdny. S Kanonýry bojuje o postup do superligy, na konci měsíce pak zase Jakub Bohuslávek s juniorskou reprezentací vyrazí na světový šampionát do Dánska, aby se tu pokusili dokonat zlatý hattrick. „O nominaci jsem nějaký čas dopředu věděl. Moc si toho vážím a jsem moc šťastný, že budu moct reprezentovat Česko na mistrovství světa,“ říká Bohuslávek pro web Kanonýrů. Ještě ale než mise v Dánsku začne, je před ním a jeho klubovými parťáky pouť za superligou.

Po úvodním víkendu finále 1. ligy to pro Kanonýry nevypadá příliš dobře. S Butchis prohrávají 0:2 na zápasy, a tak je v pátek v domácím prostředí čeká odvracení mečbolu. Nicméně v semifinále proti Ústí byli v podobné situaci a stejně nakonec uspěli. „Víkendové zápasy se nám vůbec nepovedly. Oba dva dny byl z naší strany velice špatný výkon ve všech směrech. Chyběla nám radost ze hry, odhodlání a týmovost, tedy aspekty, které nás v minulých sériích zdobily,“ říká útočník Jakub Bohuslávek.

Pražský celek tak naplnil roli favorita, teď se ale finále přesouvá do Kladna. A pokud Kanonýři v pátek uspějí v18:00 hodin, o 24 hodin později je čeká čtvrtý duel finále. Doma se mohou spolehnout na výtečné publikum, které je dokáže vybičovat k výkonům na hranici jejich možností. „Myslím si, že doma předvedeme daleko lepší výkon. Máme teď pár dnů na to se pořádně připravit. Těšíme se na domácí prostředí, plnou halu fanoušků, kteří jsou úžasní a moc nám pomáhají. Jsou pro nás obrovskou podporou a moc si toho vážíme. Energie, kterou nám dávají, je opravdu velká,“ popisuje Bohuslávek.

Po rozpačité základní části jsou tak Kanonýři krok od superligy. A pokud by nevyšel přímý postup v podobě vítězství ve finále 1. ligy, přijde ještě druhá šance v baráži. V té se poražený finalista utká s lepším ze superligového play down mezi Karlovými Vary a Otrokovicemi, stav série 3:1. „Myslím si, že málokdo čekal, kam až se dostaneme. My jsme ale věděli, že tým je silný – herně i kolektivně. Role outsidera nám sedí. Samozřejmě asi každý vnímá, že je to finále, ale neznamená to pro nás nějaké uspokojení. Chceme ve finále bojovat do poslední chvíle a nechceme spoléhat na to, že tu bude jakási nápravná možnost – baráž,“ má jasno Bohuslávek.

Ten zároveň využívá možnosti a chce všechny diváky na páteční a případně sobotní zápas pozvat. „Máme po víkendu co napravovat, tak ať přijdou zafandit, znovu udělat skvělou atmosféru, protože to bude super zážitek.“


 1. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 2. foto

  Handikopavené děti zažily v Řisutech ocenění svého celoročního snažení

 3. krimi

  Přes zákaz řídili auta, hrozí jim dva roky za mřížemi

 4. zprávy

  Kladenská nemocnice má za září na kontě 54 miminek

 5. zprávy

  Po stopách zvoniček na slánsku se vydaly stovky lidí

 6. zprávy

  KlaPod nasadil laťku hodně vysoko, otevřete nový podcast

 7. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 8. zprávy

  Jdu za svým snem, příběh studentky zdrávky v Kladně, asistenční pes jí doprovází i ve škole

 9. krimi

  Daší opilec za volantem byl dopaden, naměřili mu téměř dvě promile alkoholu

 10. foto

  Pátý food festival ve Slaném byl oslavou jídla ze všech koutů světa

 11. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 12. zprávy

   Kraj opět přispěje obcím na péči o vysazené stromy, je mezi nimi i Slaný

 13. zprávy

  Rodinný Park Mirakulum přivítal pěstounské rodiny

 14. pozvánka

  Už v neděli 1, října začíná v Kladně týden plný architektury a dobrodružství

 15. zprávy

  Zlonice a Běleč dostanou od Středočeského kraje peníze na svůj rozvoj na svůj rozvoj

 16. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 17. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 18. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 19. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 20. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav