ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Letní festival

Kanonýři Kladno jsou ve finále. Jejich skvělá jízda pokračuje

Čtvrtek, 30. března 2023 08:08

Ač se sezona v základní části vyvíjela všelijak, ač se Kanonýři až v posledním utkání procpali alespoň do předkola play off, tak jsou nakonec tam, kde si už pár let přejí být. Po výhře 4:0 v rozhodujícím pátém semifinále proti Ústí postoupili do finále 1. ligy, kde se utkají s celkem Butchis. Série startuje v sobotu v Praze. V Ústí nad Labem předvedlo Kladno skvělý taktický výkon podpořený vynikajícím gólmanem Ivanem Ponomarevem a dokonalo tak obrat, neboť v semifinále po úvodním víkendu prohrávalo už 0:2 na zápasy.

Kanonýři v první třetině hráli koncentrovaně, skvěle bránili a jistě si počínal také brankář Ponomarev. Rovněž šli do vedení, když se v 7. minutě prosadil Bohuslávek a o minutu později po výtečném vyběhnutí od mantinelu také Spurný. Domácí pak přidali na důrazu, ale Peška v největší příležitosti trefil břevno.

Také ve druhé třetině byl k vidění podobný obraz hry. Kanonýři na jejím počátku přečkali oslabení, v němž měl paradoxně největší příležitost Stůj, který trefil tyč. Pak se hosté soustředili na obranu, aby si v 31. minutě Chroust vykroužil oblouk a zvýšil na 3:0.

Na začátku třetí části se hostům hned zkraje podařilo otupit možný tlak hostů, když po výtečném zásahu Ponomareva vyvezl míček Šefčík a po jeho přihrávce přidal čtvrtý kladenský gól Novák. Kanonýři pak dál pokračovali v dodržování taktiky, soustředěném výkonu a i za povzbuzování desítek skvělých kladenských fanoušků drželi otěže zápase pevně ve svých rukách. Ubránili se dvěma oslabením i power play domácích.

A tak je tu finále.

V něm se hraje o přímý postup do superligy, poraženého finalistu pak čeká baráž s předposledním celkem superligy.

Zlom v sérii nastal po druhé třetině čtvrtého zápasu, kdy jsme prohrávali 0:3, ale dali jsme do toho všechno, protože to mohla být naše poslední třetina v sezoně. To byl moment, který rozhodl tuto sérii,“ řekl kouč Kanonýrů Milan Tuláček, jenž ocenil i atmosféru semifinále a dodal : „Pro nás jako trenéry je to trochu těžší ne předávání pokynů, ale raději budeme v takové atmosféře s našimi fanoušky, kteří nás neskutečně podrželi a podporovali než v tiché hale, kde nás bude krásně slyšet. Chtěl bych zároveň poděkovat Ústí za celou sérii, nemá se vůbec za co stydět.“

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko