• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Neskutečný obrat. Kanonýři srovnali semifinále

Pondělí, 27. března 2023 08:19

Po dvou třetinách prohrávali 0:3, byli blízko vyřazení z play off i konci sezony, jenže pak předvedli téměř nevídaný obrat. Díky šesti gólům v závěrečném dějství porazili Kanonýři i v druhém domácím duelu Ústí a stav série je tak srovnaný. O postupujícím rozhodne úterní utkání na severu Čech.

Kanonýři rozhodně nebyli po dvě třetiny horším týmem, ovšem jejich střely hosté výborně blokovali a nepouštěli příliš do tlaku. Nicméně do závěrečné části, která mohla být i loučením se sezonou, vstoupili domácí skvostně. Nejprve snížil Šefčík, následně přidal druhý gól Bohuslávek a v 50. minutě bylo manko pryč, když se prosadil Spurný. Hala BIOS byla v euforii, tlačila Kanonýry k rozhodnutí, které skutečně v 57. minutě přišlo. Míček obletěl celou kladenskou pětici, až se dostal k pravému mantinelu, odkud Stůj zabijácky propálil vše.

Hosté museli reagovat odvoláním brankáře, domácí na chvíli zmáčkli, pak se ale míček dostal k Höfferovi, který mazáckým odpalem dal svým parťákům klid. Šestou trefu následně přidal Janda, jenž si skvěle vyměnil míček s Bohuslávkem.

Nemůžu to hodnotit jinak než pozitivně. Protáhli jsme sérii do pátého zápasu a v úterý to bude v Ústí peklo. Poučili jsme se z nedělního utkání v Ústí, kdy jsme hráli s hlavami dole, a dnes jsme za stavu 0:3 po dvou třetinách měli plán, který jsme splnili do puntíku. Oceňuji neskutečný morál hráčů, všechny diváky to musel brát. Klobouk dolů před všemi fanoušky, proto děláme tento sport,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Série je tak po úchvatném obratu srovnaná a o druhém finalistovi 1. ligy se musí se rozhodnout v Ústí. Tam se hraje v úterý od 18 hodin.

1. krimi

Kontroly rychlosti, technického stavu vozidel a předpisů všeobecně, budou pokračovat

2. zprávy

V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

3. zprávy

Dokument o přírodě Arizony má po premiéře, Zoopark zájezd měl svého člověka v expedici

4. pozvánka

Spousta zábavy pro malé i velké, to bude tradiční pálení Čarodějnic na Mayrau

5. zprávy

Městská policie Slaný hledá nové kolegy

6. zprávy

Přes bariéry s policií, akce na podporu handikepovaných osob se tentokrát konala na Stochově

7. sport

Royal Fitness se postará nejen o Vaši postavu

8. zprávy

Kladenští šachisté uhájili druhou ligu

9. sport

Kanonýři Kladno vstupují po osmi letech zpět do superligy, poslali Buldoky domu po výsledku 4 :2