ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Středočeský kraj spustil nový webový portál, přinese ještě větší transparentnost

Sobota, 25. února 2023 10:30

Středočeský kraj dnes představil zcela nový webový portál, který kromě nových funkcí a uživatelsky přívětivějšího prostředí, nabídne ještě více informací o činnosti krajské rady. Nově budou například zveřejňovány veškeré materiály z jednání Rady Středočeského kraje, čímž veřejnost získá ještě větší přehled o aktuálně projednávaných tématech. Krajský web naleznou návštěvníci nově na jednoduché doméně www.stredoceskykraj.cz.

Foto: KL

Středočeský kraj dlouhodobě klade důraz na maximální otevřenost úřadu. Nové řešení webového portálu umožňuje z hlediska technických vlastností zásadně vyšší míru modifikací, než tomu bylo v případě původních stránek. Nový portál naleznou návštěvníci na unikátní doméně www.stredoceskykraj.cz, místo původní adresy www.kr-stredocesky.cz. „Doménu se podařilo získat od držitele, který ji měl několik let zaregistrovanou. Nový web je další část splnění slibu občanům, že úřad maximálně otevřeme veřejnosti. Proto s novým webem budeme zveřejňovat nejen podkladové materiály na zastupitelstvo, ale rovněž i materiály k jednání rady. V porovnání s ostatními kraji se jedná ojedinělý krok, který přispěje k možnosti ještě větší kontroly veřejnosti a zároveň ke zvýšení informovanosti občanů,“ vysvětluje středočeská hejtmanka Petra Pecková.

Ke zvyšování transparentnosti dochází kontinuálně od nástupu krajské koalice v roce 2020. „Od té doby například zveřejňujeme veškeré smlouvy nad 10 000 Kč či publikujeme platy a odměny vedoucích pracovníků úřadu, ale i všechny smlouvy DPČ a DPP. Veřejnosti je k dispozici už dva roky také můj on-line pracovní kalendář hejtmanky, ve kterém mohou občané získat informace o pracovním programu a plánovaných jednáních. V neposlední řadě zajišťujeme živý přenos ze všech jednání krajského zastupitelstva, ale i předchozí jednání na záznamu.“ dodává hejtmanka Pecková.

Za účelem zefektivnění nového webu byla provedena také obsahová analýza dosavadní verze krajského portálu. „Díky podrobné obsahové analýze došlo ke zjednodušení a uspořádání struktury nového portálu. V této souvislosti jsme provedli také takzvaný tree testing, tedy testování navigace a menu zadáváním vyhledávacích úkolů. V neposlední řadě byla využita metoda teplotních map, která popisuje chování návštěvníka webu, což nám při tvorbě nového portálu také pomohlo,“ přidávápodrobnosti předseda Komise pro ICT a digitalizaci Tomáš Znuda

Kromě nových funkcionalit přinášíme zásadně přívětivější uživatelské prostředí. „Při vývoji nového webu jsme také kladli velký důraz na systém vyhledávání. Ten totiž nebyl v případě stávajícího webu optimální a mnohdy nezobrazoval požadované výsledky hledání. Nyní díky optimalizovanému systému a takzvanému štítkování článků naleznou občané požadované informace mnohem rychleji,“ doplňuje vedoucí oddělení digitalizace Ondřej Šimíček.

Aby byl přechod na nový web uživatelům i návštěvníkům co nejvíce usnadněn, bude aktuálně v provozu také dosavadní verze na doméně kr-stredocesky.cz. Ke kompletnímu přechodu do nového prostředí dojde již na začátku března. „Věříme, že se nový web bude uživatelům líbit, současně i my oceníme jakékoli připomínky na zlepšení. Nápady a podněty tak mohou lidé zasílat na email, který je na webu k tomuto účelu zveřejněn,“ uzavírá hejtmanka Pecková.

 

 

 

 


 1. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 2. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 3. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 4. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 5. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 6. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 7. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 8. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 9. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 10. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 11. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 12. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 13. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 14. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 15. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 16. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 17. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 18. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi

 19. zprávy

  Tábory pro zvídavé děti budou letos i v Kladně

 20. info z radnice

  Zámecká stodola i zahrada projdou proměnou, stodola bude sloužit veřejnosti