SAMK TV Měsíční Kladno
Vánoce ČSAD KLADNO KLAPOD
 • Vánoce
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Středočeský kraj spustil nový webový portál, přinese ještě větší transparentnost

Sobota, 25. února 2023 10:30

Středočeský kraj dnes představil zcela nový webový portál, který kromě nových funkcí a uživatelsky přívětivějšího prostředí, nabídne ještě více informací o činnosti krajské rady. Nově budou například zveřejňovány veškeré materiály z jednání Rady Středočeského kraje, čímž veřejnost získá ještě větší přehled o aktuálně projednávaných tématech. Krajský web naleznou návštěvníci nově na jednoduché doméně www.stredoceskykraj.cz.

Foto: KL

Středočeský kraj dlouhodobě klade důraz na maximální otevřenost úřadu. Nové řešení webového portálu umožňuje z hlediska technických vlastností zásadně vyšší míru modifikací, než tomu bylo v případě původních stránek. Nový portál naleznou návštěvníci na unikátní doméně www.stredoceskykraj.cz, místo původní adresy www.kr-stredocesky.cz. „Doménu se podařilo získat od držitele, který ji měl několik let zaregistrovanou. Nový web je další část splnění slibu občanům, že úřad maximálně otevřeme veřejnosti. Proto s novým webem budeme zveřejňovat nejen podkladové materiály na zastupitelstvo, ale rovněž i materiály k jednání rady. V porovnání s ostatními kraji se jedná ojedinělý krok, který přispěje k možnosti ještě větší kontroly veřejnosti a zároveň ke zvýšení informovanosti občanů,“ vysvětluje středočeská hejtmanka Petra Pecková.

Ke zvyšování transparentnosti dochází kontinuálně od nástupu krajské koalice v roce 2020. „Od té doby například zveřejňujeme veškeré smlouvy nad 10 000 Kč či publikujeme platy a odměny vedoucích pracovníků úřadu, ale i všechny smlouvy DPČ a DPP. Veřejnosti je k dispozici už dva roky také můj on-line pracovní kalendář hejtmanky, ve kterém mohou občané získat informace o pracovním programu a plánovaných jednáních. V neposlední řadě zajišťujeme živý přenos ze všech jednání krajského zastupitelstva, ale i předchozí jednání na záznamu.“ dodává hejtmanka Pecková.

Za účelem zefektivnění nového webu byla provedena také obsahová analýza dosavadní verze krajského portálu. „Díky podrobné obsahové analýze došlo ke zjednodušení a uspořádání struktury nového portálu. V této souvislosti jsme provedli také takzvaný tree testing, tedy testování navigace a menu zadáváním vyhledávacích úkolů. V neposlední řadě byla využita metoda teplotních map, která popisuje chování návštěvníka webu, což nám při tvorbě nového portálu také pomohlo,“ přidávápodrobnosti předseda Komise pro ICT a digitalizaci Tomáš Znuda

Kromě nových funkcionalit přinášíme zásadně přívětivější uživatelské prostředí. „Při vývoji nového webu jsme také kladli velký důraz na systém vyhledávání. Ten totiž nebyl v případě stávajícího webu optimální a mnohdy nezobrazoval požadované výsledky hledání. Nyní díky optimalizovanému systému a takzvanému štítkování článků naleznou občané požadované informace mnohem rychleji,“ doplňuje vedoucí oddělení digitalizace Ondřej Šimíček.

Aby byl přechod na nový web uživatelům i návštěvníkům co nejvíce usnadněn, bude aktuálně v provozu také dosavadní verze na doméně kr-stredocesky.cz. Ke kompletnímu přechodu do nového prostředí dojde již na začátku března. „Věříme, že se nový web bude uživatelům líbit, současně i my oceníme jakékoli připomínky na zlepšení. Nápady a podněty tak mohou lidé zasílat na email, který je na webu k tomuto účelu zveřejněn,“ uzavírá hejtmanka Pecková.

 

 

 

 


 1. zprávy

   Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna, dostane příspěvek od kraje

 2. zprávy

  Čtyři knihovny v kraji se podělí o 10 milionů na svůj provoz

 3. pozvánka

  Mikuláš na koni přijede 5. prosince do Kladna, těšit se můžete i na Krampusáky

 4. pozvánka

  V Kladenském zámku můžete navštívit výstavu betlémů

 5. pozvánka

  Slavnost světla ve Slaném vás čeká již v sobotu

 6. zprávy

  Kladenské Vánoce začnou první adventní neděli na náměstí Starosty Pavla

 7. sport

  Kladenští karatisté získali tři nominace na Mistrovství České republiky

 8. video

  V Kladně došlo ke střetu chodkyně a autobusu. Pro ženu přiletěl vrtulník

 9. pozvánka

  V Knovízi jsou s čerty žerty. Přesvědčte o tom v pátek a sobotu

 10. video

  Čerti z Rakouska předvedli svoji show na slánském náměstí

 11. pozvánka

  Ivo Šmoldas, Václav Kopta, Petr Jablonský a host Marie Formáčková vás zvou do kina Hutník už v pondělí

 12. foto

  V kladenské nemocnici pokračují stavební práce na bloku C2

 13. zprávy

  Již podruhé přijali psovodi kladenských strážníků výzvu k účasti na charitativní akci

 14. pozvánka

  Vánoční akce v Zooparku Zájezd a permanentka nebo adopce pod stromeček

 15. zprávy

  Krabice od bot: tradiční sbírka vánočních dárků pro děti ohrožené chudobou začala v pondělí 13. listopadu

 16. video

  Turnaj volejbalu SOŠ a SOU E. Beneše v Kladně obrazem

 17. pozvánka

  Jděte ochutnat a zažít Skotsko v Horním Bezděkově

 18. video

  Ve Slaném mají už také vánoční strom, čeká na ozdobení

 19. video

  Seniorka se snažila na dálnici otočit do protisměru, policie hledá svědky

 20. krimi

  Kladenští policisté zveřejnili, kde budou tento týden měřit rychlost