ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

Úterý, 29. listopadu 2022 07:22

Galavečer, který se konal po dvouleté pauze, byl ukázkou dokonalé práce organizátorů. Jejich souhra vyústila do výsledku, který by mohli závidět i organizátoři mnoha větších akcí. Celý večer se nesl ve sportovním duchu a v tomto mnohdy poutavě novém pojetí, které předčilo i mnohá očekávání ani nezbyl čas na to přemýšlet, co bylo a nebylo správně. Nemalou měrou se o zdárný průběh večera zasloužil i dobře zvolený moderátor Jan Dvořák.

Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners (Foto: Paval Varvařovský)

Pro mnoho lidí není rozhodně bez zajímavosti, že jde o jednu z největších, možná i největší základnu sportu v Kladně. Překvapením je fakt, že nejde o hokej nebo fotbal, ale o baseball a softbal. „Jistě málokoho napadne, že název klubu Miners, vlastně v překladu znamená, horníci,“ jak uvedl hned na začátku dlouholetý předseda a trenér národního mužstva Petr Baroch a dodal: „Celkově nám příprava tohoto večera trvala půl roku. Nebýt podpory města, kraje a sponzorů, tak by to bez zásahu do naší pokladny nebylo uskutečnitelné. Tímto bych rád všem touto cestou poděkoval. Nemohu vyzdvihnout jednotlivé sportovce ani trenéry, jsme prostě jedna velká rodina, Miners family, Jsem rád, že bylo přítomno i mnoho význačných hostů z kraje i z města Kladno.“

Mezi mnohými oceněnými sportovci úspěšnými v mnoha kategoriích jak mužů, tak i žen, bylo i uvítání prvního člena do nově vzniklé síně slávy a to Radka Zimy, který se svou doposavadní prací zasloužil o rozvoj těchto sportů v Kladně, a je ten, který tomu na všech postech věnoval, jak se říká tělo i duši. Zaplněný sál, jak sportovci, tak i příznivci s hosty jeho práci ocenil potleskem ve stoje. „Nevím co říct jiného, než že si tohoto ocenění nesmírně vážím, a děkuji všem, se kterými jsem mohl spolupracovat, ať už s hráči, trenéry i rozhodčími. Jsem sice první, ale věřím, že v síni slávy nezůstanu sám,“ řekl Radek Zima.

„Z dnešního večera jsem opravdu velmi nadšená, především z atmosféry, na které bylo znát to nejdůležitější pro sport, a to jsou mezilidské vztahy. Přála bych klubu Miners i přes tu velkou základnu mladých, aby přestáli to rizikové období, kdy děti odcházejí do jiných škol a díky tomu ztrácejí motivaci a chuť jít dál a budovat mnohdy slibnou kariéru. To je velmi citlivé období a přeji jim, aby měly motivaci hlavně v té skvělé partě, kterou tento klub jistě je. Přeji jim i mnoho skvělých trenérů, kteří to dělají většinou z entuziasmu bez ohledu na zisk. Od kraje může klub Miners očekávat podporu stejně jako mnoho dalších, i přes úsporné programy se snažíme najít prostředky a to nemalé na podporu především mládežnického sportu. Ročně kraj vynakládá na sport mládeže přes 30 milionů a na příští rok se nám povedlo opět najít prostředky, vždyť život se sportem je zároveň školou do života, je to o umění prohry nebo naopak radosti z týmovosti a úspěchů. Z mého pohledu je sport základem života,“ uvedla exkluzivně pro Kladenské listy hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková.

Dalšími váženými hosty, kteří přijali pozvání a předávali ceny nejlepším sportovcům v mnoha kategoriích, byli například Milan Vácha, radní středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu, František Bureš, radní a náměstek primátora města Kladno, Robert Bezděk, radní a náměstek primátora města Kladno, jednatel Sportovních areálů města Kladno Jiří Chvojka, a vcelku logicky měl celou akci pod bedlivým dohledem takříkajíc s lehkou nadsázkou, současný otec klubu Miners family, Petr Baroch.

Pavel Varvařovský


 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše