SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

Úterý, 29. listopadu 2022 07:22

Galavečer, který se konal po dvouleté pauze, byl ukázkou dokonalé práce organizátorů. Jejich souhra vyústila do výsledku, který by mohli závidět i organizátoři mnoha větších akcí. Celý večer se nesl ve sportovním duchu a v tomto mnohdy poutavě novém pojetí, které předčilo i mnohá očekávání ani nezbyl čas na to přemýšlet, co bylo a nebylo správně. Nemalou měrou se o zdárný průběh večera zasloužil i dobře zvolený moderátor Jan Dvořák.

Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners (Foto: Paval Varvařovský)

Pro mnoho lidí není rozhodně bez zajímavosti, že jde o jednu z největších, možná i největší základnu sportu v Kladně. Překvapením je fakt, že nejde o hokej nebo fotbal, ale o baseball a softbal. „Jistě málokoho napadne, že název klubu Miners, vlastně v překladu znamená, horníci,“ jak uvedl hned na začátku dlouholetý předseda a trenér národního mužstva Petr Baroch a dodal: „Celkově nám příprava tohoto večera trvala půl roku. Nebýt podpory města, kraje a sponzorů, tak by to bez zásahu do naší pokladny nebylo uskutečnitelné. Tímto bych rád všem touto cestou poděkoval. Nemohu vyzdvihnout jednotlivé sportovce ani trenéry, jsme prostě jedna velká rodina, Miners family, Jsem rád, že bylo přítomno i mnoho význačných hostů z kraje i z města Kladno.“

Mezi mnohými oceněnými sportovci úspěšnými v mnoha kategoriích jak mužů, tak i žen, bylo i uvítání prvního člena do nově vzniklé síně slávy a to Radka Zimy, který se svou doposavadní prací zasloužil o rozvoj těchto sportů v Kladně, a je ten, který tomu na všech postech věnoval, jak se říká tělo i duši. Zaplněný sál, jak sportovci, tak i příznivci s hosty jeho práci ocenil potleskem ve stoje. „Nevím co říct jiného, než že si tohoto ocenění nesmírně vážím, a děkuji všem, se kterými jsem mohl spolupracovat, ať už s hráči, trenéry i rozhodčími. Jsem sice první, ale věřím, že v síni slávy nezůstanu sám,“ řekl Radek Zima.

„Z dnešního večera jsem opravdu velmi nadšená, především z atmosféry, na které bylo znát to nejdůležitější pro sport, a to jsou mezilidské vztahy. Přála bych klubu Miners i přes tu velkou základnu mladých, aby přestáli to rizikové období, kdy děti odcházejí do jiných škol a díky tomu ztrácejí motivaci a chuť jít dál a budovat mnohdy slibnou kariéru. To je velmi citlivé období a přeji jim, aby měly motivaci hlavně v té skvělé partě, kterou tento klub jistě je. Přeji jim i mnoho skvělých trenérů, kteří to dělají většinou z entuziasmu bez ohledu na zisk. Od kraje může klub Miners očekávat podporu stejně jako mnoho dalších, i přes úsporné programy se snažíme najít prostředky a to nemalé na podporu především mládežnického sportu. Ročně kraj vynakládá na sport mládeže přes 30 milionů a na příští rok se nám povedlo opět najít prostředky, vždyť život se sportem je zároveň školou do života, je to o umění prohry nebo naopak radosti z týmovosti a úspěchů. Z mého pohledu je sport základem života,“ uvedla exkluzivně pro Kladenské listy hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková.

Dalšími váženými hosty, kteří přijali pozvání a předávali ceny nejlepším sportovcům v mnoha kategoriích, byli například Milan Vácha, radní středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu, František Bureš, radní a náměstek primátora města Kladno, Robert Bezděk, radní a náměstek primátora města Kladno, jednatel Sportovních areálů města Kladno Jiří Chvojka, a vcelku logicky měl celou akci pod bedlivým dohledem takříkajíc s lehkou nadsázkou, současný otec klubu Miners family, Petr Baroch.

Pavel Varvařovský


 1. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 2. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 3. info z radnice

  Hazard ve Slaném má absolutní zákaz, schválilo zastupitelstvo, místostarosta komentoval

 4. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 5. zprávy

  Stát by měl více podpořit výstavbu školek, ukázala studie pro Středočeský kraj

 6. zprávy

  Ze státní fondu dopravní infrastruktury půjde nejvíce peněz na obchvat Kralup nad Vltavou

 7. zprávy

  Radní kraje schválili dalších 50 žádostí o kotlíkové dotace

 8. krimi

  POZOR! Návnady na psy rozmísťuje ve Slaném zatím neznámý pachatel

 9. zprávy

  Fenka trpěla celou noc bez vody a jídla uvázaná k zátarasu u výkopu v Kladně

 10. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájil Kladenský zámek výstavu: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 11. krimi

  Starosta Smečna se zasloužil o Pol Point pro své občany

 12. video

  Blikající majáky v Kladně i v celé ČR symbolizovaly blížící se pomoc obětem trestných činů

 13. zprávy

  V Zoopark Zájezd hledají nové kolegy, na stálo i na brigádu

 14. pozvánka

  Vepřové hody, skokové závody, dančí stezka, možnost najít si kamínek, to vše o víkendu v Královickém dvoře

 15. zprávy

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně připravila jarní prázdniny plné komiksů

 16. zprávy

  Ve čtvrtek 22. února si v Kladně připomenou smutné výročí

 17. info z radnice

  Slaný nabízí formou dražby dva pozemky v budoucí klidné čtvrti

 18. krimi

  Městská policie Slaný musela zakročit proti dvěma agresivním osobám

 19. zprávy

  Hledáte smysluplné uplatnění? Základka ve Svárově hledá posily

 20. info z radnice

  Trhovec ukončil smlouvu se Slaném, dal tím prostor mnoha jiným