7 pádů SAMK ROYAL Fitness Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 7 pádů
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

Úterý, 29. listopadu 2022 07:22

Galavečer, který se konal po dvouleté pauze, byl ukázkou dokonalé práce organizátorů. Jejich souhra vyústila do výsledku, který by mohli závidět i organizátoři mnoha větších akcí. Celý večer se nesl ve sportovním duchu a v tomto mnohdy poutavě novém pojetí, které předčilo i mnohá očekávání ani nezbyl čas na to přemýšlet, co bylo a nebylo správně. Nemalou měrou se o zdárný průběh večera zasloužil i dobře zvolený moderátor Jan Dvořák.

Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners (Foto: Paval Varvařovský)

Pro mnoho lidí není rozhodně bez zajímavosti, že jde o jednu z největších, možná i největší základnu sportu v Kladně. Překvapením je fakt, že nejde o hokej nebo fotbal, ale o baseball a softbal. „Jistě málokoho napadne, že název klubu Miners, vlastně v překladu znamená, horníci,“ jak uvedl hned na začátku dlouholetý předseda a trenér národního mužstva Petr Baroch a dodal: „Celkově nám příprava tohoto večera trvala půl roku. Nebýt podpory města, kraje a sponzorů, tak by to bez zásahu do naší pokladny nebylo uskutečnitelné. Tímto bych rád všem touto cestou poděkoval. Nemohu vyzdvihnout jednotlivé sportovce ani trenéry, jsme prostě jedna velká rodina, Miners family, Jsem rád, že bylo přítomno i mnoho význačných hostů z kraje i z města Kladno.“

Mezi mnohými oceněnými sportovci úspěšnými v mnoha kategoriích jak mužů, tak i žen, bylo i uvítání prvního člena do nově vzniklé síně slávy a to Radka Zimy, který se svou doposavadní prací zasloužil o rozvoj těchto sportů v Kladně, a je ten, který tomu na všech postech věnoval, jak se říká tělo i duši. Zaplněný sál, jak sportovci, tak i příznivci s hosty jeho práci ocenil potleskem ve stoje. „Nevím co říct jiného, než že si tohoto ocenění nesmírně vážím, a děkuji všem, se kterými jsem mohl spolupracovat, ať už s hráči, trenéry i rozhodčími. Jsem sice první, ale věřím, že v síni slávy nezůstanu sám,“ řekl Radek Zima.

„Z dnešního večera jsem opravdu velmi nadšená, především z atmosféry, na které bylo znát to nejdůležitější pro sport, a to jsou mezilidské vztahy. Přála bych klubu Miners i přes tu velkou základnu mladých, aby přestáli to rizikové období, kdy děti odcházejí do jiných škol a díky tomu ztrácejí motivaci a chuť jít dál a budovat mnohdy slibnou kariéru. To je velmi citlivé období a přeji jim, aby měly motivaci hlavně v té skvělé partě, kterou tento klub jistě je. Přeji jim i mnoho skvělých trenérů, kteří to dělají většinou z entuziasmu bez ohledu na zisk. Od kraje může klub Miners očekávat podporu stejně jako mnoho dalších, i přes úsporné programy se snažíme najít prostředky a to nemalé na podporu především mládežnického sportu. Ročně kraj vynakládá na sport mládeže přes 30 milionů a na příští rok se nám povedlo opět najít prostředky, vždyť život se sportem je zároveň školou do života, je to o umění prohry nebo naopak radosti z týmovosti a úspěchů. Z mého pohledu je sport základem života,“ uvedla exkluzivně pro Kladenské listy hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková.

Dalšími váženými hosty, kteří přijali pozvání a předávali ceny nejlepším sportovcům v mnoha kategoriích, byli například Milan Vácha, radní středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu, František Bureš, radní a náměstek primátora města Kladno, Robert Bezděk, radní a náměstek primátora města Kladno, jednatel Sportovních areálů města Kladno Jiří Chvojka, a vcelku logicky měl celou akci pod bedlivým dohledem takříkajíc s lehkou nadsázkou, současný otec klubu Miners family, Petr Baroch.

Pavel Varvařovský


 1. krimi

  POZOR! Hledá se seniorka v Kladně, pomozte rodině i policii

 2. zprávy

  Po jedenácté se konal desetiboj Mladého strážníka MP Kladno, 13 škol poslalo své týmy

 3. zprávy

  Myšlení sériových vrahů poznali lidé v kladenském kině Sokol, exkluzivní rozhovor pro KL

 4. kultura

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně projde o prázdninách velkou proměnou

 5. pozvánka

  Velká outdoorová hra Okem Madagaskaru, Zoopark Zájezd v sobotu

 6. zprávy

  Hasiči ve Pcherách mají mocného pomocníka, pomohly vodárny

 7. komerční sdělení

  Podpora Evropské unie zavítala až do stavební společnosti KOSTKA stav s.r.o.

 8. zprávy

  Strážníci z Kladna i Slaného si vystříleli medaile na tradiční soutěži v Kralupech nad Vltavou

 9. zprávy

  V Centralu Kladno se konal Den prevence, byl o něj velký zájem

 10. pozvánka

  V sobotu ožijí Žižice fotbalem a zábavou pro malé i velké. Koná se již 46. memoriál M. Maxy

 11. zprávy

  Neuvěřitelný úspěch chovatelů v Zooparku Zájezd

 12. zprávy

  POZOR! Slánská nemocnice uzavřela porodnici i dětské a novorozenecké oddělení, nemá lékaře

 13. zprávy

  Den zdraví v kladenské nemocnici ve čtvrtek od 9 do14.00 hodin

 14. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 15. krimi

  Náklaďák v Kladně porazil strom, ten zpřetrhal elektrické vedení a poškodil dům, vše zachránili hasiči

 16. zprávy

  V Kladně odstartovalo další forenzní značení kol

 17. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 18. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 19. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 20. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání