SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

Úterý, 29. listopadu 2022 07:22

Galavečer, který se konal po dvouleté pauze, byl ukázkou dokonalé práce organizátorů. Jejich souhra vyústila do výsledku, který by mohli závidět i organizátoři mnoha větších akcí. Celý večer se nesl ve sportovním duchu a v tomto mnohdy poutavě novém pojetí, které předčilo i mnohá očekávání ani nezbyl čas na to přemýšlet, co bylo a nebylo správně. Nemalou měrou se o zdárný průběh večera zasloužil i dobře zvolený moderátor Jan Dvořák.

Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners (Foto: Paval Varvařovský)

Pro mnoho lidí není rozhodně bez zajímavosti, že jde o jednu z největších, možná i největší základnu sportu v Kladně. Překvapením je fakt, že nejde o hokej nebo fotbal, ale o baseball a softbal. „Jistě málokoho napadne, že název klubu Miners, vlastně v překladu znamená, horníci,“ jak uvedl hned na začátku dlouholetý předseda a trenér národního mužstva Petr Baroch a dodal: „Celkově nám příprava tohoto večera trvala půl roku. Nebýt podpory města, kraje a sponzorů, tak by to bez zásahu do naší pokladny nebylo uskutečnitelné. Tímto bych rád všem touto cestou poděkoval. Nemohu vyzdvihnout jednotlivé sportovce ani trenéry, jsme prostě jedna velká rodina, Miners family, Jsem rád, že bylo přítomno i mnoho význačných hostů z kraje i z města Kladno.“

Mezi mnohými oceněnými sportovci úspěšnými v mnoha kategoriích jak mužů, tak i žen, bylo i uvítání prvního člena do nově vzniklé síně slávy a to Radka Zimy, který se svou doposavadní prací zasloužil o rozvoj těchto sportů v Kladně, a je ten, který tomu na všech postech věnoval, jak se říká tělo i duši. Zaplněný sál, jak sportovci, tak i příznivci s hosty jeho práci ocenil potleskem ve stoje. „Nevím co říct jiného, než že si tohoto ocenění nesmírně vážím, a děkuji všem, se kterými jsem mohl spolupracovat, ať už s hráči, trenéry i rozhodčími. Jsem sice první, ale věřím, že v síni slávy nezůstanu sám,“ řekl Radek Zima.

„Z dnešního večera jsem opravdu velmi nadšená, především z atmosféry, na které bylo znát to nejdůležitější pro sport, a to jsou mezilidské vztahy. Přála bych klubu Miners i přes tu velkou základnu mladých, aby přestáli to rizikové období, kdy děti odcházejí do jiných škol a díky tomu ztrácejí motivaci a chuť jít dál a budovat mnohdy slibnou kariéru. To je velmi citlivé období a přeji jim, aby měly motivaci hlavně v té skvělé partě, kterou tento klub jistě je. Přeji jim i mnoho skvělých trenérů, kteří to dělají většinou z entuziasmu bez ohledu na zisk. Od kraje může klub Miners očekávat podporu stejně jako mnoho dalších, i přes úsporné programy se snažíme najít prostředky a to nemalé na podporu především mládežnického sportu. Ročně kraj vynakládá na sport mládeže přes 30 milionů a na příští rok se nám povedlo opět najít prostředky, vždyť život se sportem je zároveň školou do života, je to o umění prohry nebo naopak radosti z týmovosti a úspěchů. Z mého pohledu je sport základem života,“ uvedla exkluzivně pro Kladenské listy hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková.

Dalšími váženými hosty, kteří přijali pozvání a předávali ceny nejlepším sportovcům v mnoha kategoriích, byli například Milan Vácha, radní středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu, František Bureš, radní a náměstek primátora města Kladno, Robert Bezděk, radní a náměstek primátora města Kladno, jednatel Sportovních areálů města Kladno Jiří Chvojka, a vcelku logicky měl celou akci pod bedlivým dohledem takříkajíc s lehkou nadsázkou, současný otec klubu Miners family, Petr Baroch.

Pavel Varvařovský


 1. pozvánka

  Zoopark Zájezd navštíví v sobotu pohádkové bytosti

 2. pozvánka

  Den zdraví v kladenské nemocnici se uskuteční ve čtvrtek

 3. zprávy

  Studenti kladenské zdrávky se podívali do německého plastinária v Gubenu

 4. foto

  Budova kladenského gymnázia je opáskovaná, řidiči přeparkujte si, chodci pozor

 5. zprávy

  Řidiči pozor! Na trase Kladno-Slaný narazíte na dopravní komplikace

 6. zprávy

  Kladenské trhy ve středu nebudou s ohledem na počasí

 7. krimi

  Pomozte policii ztotožnit muže, vybral peníze ukradenou kartou

 8. sport

  V Kladně se hokejová mládež sjednocuje, aby byla zase úspěšná

 9. video

  Na Sletišti se v neděli odehrál další dětský den, podívejte se na video

 10. krimi

  Vážnou dopravní nehodu na obchvatu Slaného nepřežili dva lidé

 11. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 12. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 13. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 14. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 15. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 16. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 17. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 18. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 19. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 20. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu