ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Zastupitelé Slaného odhlasovali mimořádnou pomoc lidem po výbuchu varny drog

Čtvrtek, 24. listopadu 2022 14:40

Jedním z mnoha bodů jednání byla i podpora občanů postižených  požárem v panelovém domě, způsobeném výbuchem varny drog. Tuto situaci způsobil jeden pachatel, který podobný čin provedl už před osmi roky. Tenkrát  v jednom z nejvyšších pater věžáku v ulici Okružní.

Zastupitelé Slaného odhlasovali mimořádnou pomoc lidem po výbuchu varny drog (Ilustrační foto: KL)

Martin Hrabánek jako starosta Slaného zařadil mimořádný bod o pomoci občanům, postiženým touto událostí, ve výši 200 000 tisíc korun. Zastupitelé města Slaný se zachovali jako slušní lidé a tento návrh přijali pozitivně a odsouhlasili jej.

Jak uvedl starosta města Martin Hrabánek exluzivně pro Kladenské listy: ,,Snad nikoho nemohl nechat chladným požár bytového domu, proto jsem navrhl finanční příspěvek pro obyvatele, kteří požár nezavinili. Jsem rád, že zastupitelé tento návrh podpořili a společně jsme rychle pomohli občanům.“

Dalším z bodů jednání bylo řešení otázky funkčnosti městských strážníků Slaný. Sám jejich vedoucí Bedřich Širůček byl vystaven mnoha otázkám od zastupitelů města, na které ne zcela uspokojivě zodpověděl. Jistě se tato složka, která je součástí ochrany občanů, se k slaňákům musí začít chovat mnohem pozitivněji. Příklad by si mohli vzít třeba od kolegů v Kladně. Samozřejmě je problém získat nové členy do řad městské policie i přes investiční motivační programy. Ne každý dokáže splnit náročné podmínky dané pro tuto práci.

Celkem lze zhodnotit jednání zastupitelstva Královského města Slaný za pozitivní pro slaňáky. Celý program zastupitelstva je ke shlédnutí na Slaný TV nebo i na YouTube.