ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Novým osvětlením reagovalo město Stochov na podněty občanů

Pátek, 18. listopadu 2022 08:44

Vedení města Stochov reagovalo na podněty občanů a zajistilo chybějící osvětlení v dalších částech města. Nově jsou osazeny moderní lampy veřejného osvětlení na solární pohon v dalších lokalitách. Celkem dvě nové lampy najdete v Lidické ulici, při vstupu na místní hřbitov, a další lampa osvětluje nově vybudované bezplatné parkoviště v lokalitě Slovanka, vedle budovy železniční stanice Stochov, v ulici Nádražní.

Novým osvětlením reagovalo město Stochov na podměty občanů (Foto: Město Stochov)

Dokončeno je také osazení dalších lamp a to u sportovní haly města. V tomto případě jde také o vyhovění podnětům ze strany občanů a návštěvníků sportovních areálů města. Stávající parkoviště v daném místě nově osvětlují celkem tři moderní LED lampy veřejného osvětlení.

Modernizací prošly další stojany městského informačního systému. Na zrekonstruované veřejné prostranství v ulici S. K. Neumanna byl osazen nový mobiliář.

Zastupitelstvo města po projednání rozhodlo o výši místního poplatku za městský systém odpadového hospodářství. Pro rok 2023 nedochází v našem městě ke zvýšení cen a tyto jsou ponechány tak jako v roce 2022 na stejné úrovni to je 900 korun na jeden rok za každého občana.

„Po více jak ročním jednání se zástupci Integrované dopravy Středočeského kraje zastupitelé odhlasovali vstup města Stochov do nového systému financování veřejné dopravy, kterou zajišťuje na území kraje Středočeský kraj. Nově tak bude město Stochov v roce 2023 přispívat do tohoto projektu částkou necelých 600 tisíc korun,“ uvedl starosta Roman Foršt.