ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně si pachatelé z mycích automatů odnesli mince za 40 tisíc

Pátek, 11. listopadu 2022 14:29

Kladenští policisté zaevidovali během jednoho měsíce celkem čtyři případy vloupání do mincovníků mycích automatů v prostoru benzínové čerpací stanice v Huťské ulici v Kladně. Jednu osobu policisté již ztotožnili, nicméně o dalších třech zatím marně pátrají.„Ke třem dosud neobjasněným vloupání došlo 19. srpna, 22. srpna, 2. září a 18. září, v brzkých ranních hodinách, vždy mezi třetí a půl pátou. Průběh byl ve všech případech obdobný. Pachatelé nejdříve přeštípli zámky a poté vypáčili dvířka automatu, čímž se dostali k plechovým pokladničkám, které společně s finanční hotovostí odcizili. Těmito jednáními způsobili škodu na poškození nejméně za tři tisíce a škodu na odcizení mincovníků s penězi v celkové výši okolo 40 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policistům se doposud podařilo ztotožnit jednu osobu, a to třiadvacetiletého muže, kterému sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Za to mu hrozí v případě odsouzení až dvouletý pobyt za mřížemi. Stejná trestní sazba ve výši až dvou let hrozí v případě ztotožnění a dopadení i dalším pachatelům.

„V této souvislosti se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění osob, které byly zachyceny při vloupání do mycích automatů. Pokud kohokoliv poznáváte nebo máte k jejich osobě jakékoliv poznatky, kontaktujte nás, prosím, na lince tísňového volání 158. Kontaktovat můžete přímo i policisty z obvodního oddělení Kladno-venkov na telefonním čísle 974 873 561 nebo na mobilním čísle 602 262 683,“ dodala mluvčí Richterová.