ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Do výsadby nových stromů ve Slaném se zapojily i děti

Pátek, 11. listopadu 2022 10:35

Ve Slaném, jako ostatně i v jiných městech, se neustále pracuje na pasportizaci stromů. Uschlé nebo napadené kůrovcem je nutno pokácet. Ovšem, aby v městě zůstalo dostatek zeleně a místní se v horkých letních dnech měli kam před slunečním žárem ukrýt, je nutné vysázet rostliny nové. A to se od počátku listopadu stává realitou nejen v ulicích Slaného, ale také v místním lesoparku Háje.

Do výsadby nových stromů ve Slaném se zapojily i děti (Foto: MěU Slaný)

Do výsadby stromů se pod dohledem pracovníků technických služeb pustili například i žáci z 3. Základní školy Rabasova a členů atletického kroužku. Ti zasadili 20 nových topolů na místním atletickém stadionu, které tak doplnily původní výsadbu. Školní atletický klub Slaný totiž na tuto akci získal dotaci od Nadace Tipsport z výzvy „Zasaď strom pro svůj klub“.

Od pondělí 7. listopadu také vysadily Technické služby Slaný první ze 34 stromů, které jsou umístěny v ulicích města a místních částech. Většinou se jedná o náhradu za pokácené stromy. Výsadba probíhá například v sídlišti ve Vítězné ulici a V Ráji nebo u Červeného rybníka.

Postupně dochází také k realizaci náhradní výsadby v lesoparku Háje, kde se v těchto dnech vysazuje 60 stromů ve staré části parku, především okolo cest a na vykácené plochy, které vznikly po odstranění suchých modřínů napadených kůrovcem.

Odbor životního prostředí objednal i následnou výsadbu keřů a doplnění stávajících živých plotů.