ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Svatý Martin na bílém koni nepřijede, přesto je jeho svátek kde oslavit

Čtvrtek, 10. listopadu 2022 12:09

Svatého Martina si při výborném vínu a dokonce s cimbálovkou užijete i v srdci Kladna, jen pár kroků od náměstí Starosty Pavla. O úžasném gastronomickém zážitku asi není třeba se zmiňovat. Slánští ovšem ochuzeni také nebudou.

Svatý Martin na bílém koni nepřijede, přesto je jeho svátek kde oslavit (Foto: Klub přátel vína Kladno)

Už tradičně bude první sobota po svatém Martinovi patřit ochutnávce mladých vín spojené s příjemnou kulturně-gastronomickou akcí. Letošní Svatomartinské slavnosti v prostorách Zeleného dvora připadají na sobotu 12. listopadu.

Akce pořádaná spolkem Klubu přátel vína Kladno ve spolupráci se ZanziBarem nabídne letos ochutnávky téměř dvou desítek druhů vín ze šesti malých vinařství. V nabídce jídel nebudou chybět husí a kachní speciality, ale ani drobnosti.

V odpoledních hodinách zpestří program cimbálovka Buštěhradišťan, která se skvěle osvědčila v minulých ročnících. Slavnosti začínají v sobotu 12. listopadu od 10:00 hodin a program končí v šest večer. Akce se odehrává ve vyhřívaném stanu. Předprodej vstupenek je možný ve vinotéce Pod Věžákem a v ZanziBaru. Konání akce finančně podpořily Statutární město Kladno a Vinařský fond České republiky.

I ve Slaném nejnáročnější gurmány plně uspokojí například restaurace hotelu Hejtmanský Dvůr, která opět nabízí své gastronomické skvosty na nejvyšší úrovni a samozřejmě i s výběrem kvalitních vín.

Možností je mnoho, a tak jen přejeme všem Martinům vše nejlepší k svátku a ostatním, aby si užili tento tradiční svátek u husy a dobrého vina.