ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Strážníci během chvíle ženě vrátili její odcizený telefon

Středa, 9. listopadu 2022 07:39

Operátor strážníků v Kladně přijal oznámení o tom, že dva mladíci v jednom z obchodů v centru města využili momentu, kdy se prodavačka věnovala jinému zákazníkovi a z pultu vedle pokladny jí odcizili mobilní telefon, který měla napojený na nabíječce.

Strážníci během chvíle ženě vrátili její odcizený telefon (Ilustrační foto: KL)

Žena uvedla popis obou mladíků a strážníkům předala také fotografii z kamerového systému, který mají v obchodě nainstalovaný. Fotografii obdržely všechny hlídky v terénu a také operátor Městského kamerového dohlížecího systému. Ten během několika minut oznámil, že vidí osoby, odpovídající popisu, v ulici Štechova. Na místo okamžitě vyjely hlídky strážníků, které operátor dále naváděl.

„Oba mladíci totiž z místa odcházeli po schodech do Podrůhonu. Tam už na ně čekali strážníci, kteří oba zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti. U jednoho z mužů si hlídka všimla mobilního telefonu, který měl v otevřené kapse své bundy. Na dotaz, jestli je telefon jeho, mladík odpověděl, že ho sebral v jedné z prodejen v centru města. Oba muže strážníci doprovodili do prodejny, kde prodavačka potvrdila, že se skutečně jedná o muže, kteří jí telefon odcizili, a také identifikovala svůj telefon,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.  

Za přestupek proti majetku byli muži strážníky řešeni v příkazním řízení na místě. Žena hlídkám děkovala a svěřila se, že se s mobilním telefonem rozloučila, protože nečekala, že se podaří takhle rychle mladíky dopadnout a telefon vrátit. To se povedlo díky rychlé reakci strážníků a spolupráci operátora kamerového systému.