ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Halloweenský souboj sedmi kladenských obcí roku 2022 zná vítěze

Pátek, 4. listopadu 2022 02:52

Loňské vítězné Doksy letos na prvním místě nahradil Družec s celkovým vítězným počtem 181 dýní. V nejbližších dnech bude do Družce také předána putovní trofej. Dýně se záznamem o vítězné obci a počtu dýní. Vítězům patří gratulace.

Foto: Katka Kostková

„Tato soutěž v největším počtu vyřezaných nebo nazdobených dýni, která vznikla díky nápadu Katky, je dnes už velmi zajímavým kláním mnoha obcí. Stala se i malou prověrkou soudržnosti, funkčnosti i patriotizmu obyvatel jednotlivých obcí. A nutno přiznat, že za to může tak zvaný covid. Lépe řečeno chřipka s jiným názvem. V době, kdy se nesmělo nic, se zrodila tato myšlenka v nedobrovolné izolaci. Autorka byla jednou z mnoha osob, které odloučení od běžné reality přivedlo k vymýšlení a tvoření,“ uvedl šéfredaktor Listů Pavel Varvařovský.

Sedm obcí na Kladensku soutěžilo v největším počtu vyřezaných či jinak ozdobených dýní. „Lidé tvořili a kreativita jela na plné obrátky. Výsledkem jsou jak klasické vyřezávané dýně, malované dýně a mnohdy také hotová umělecká díla. Celkový počet registrovaných dýní je 722 kusů a obce jsou tak krásně nazdobené,“ uvedla hlavni organizátorka této soutěže Katka Kostková z Doks.

V pohodě a díky náhodě vznikla akce, která a to už dnes víme, bude mít příští rok mnohem víc přihlášených obcí z kladenského okresu. Výsledková listina je k dispozici na www.ksdoksy.cz.

Autor: KL