ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

V Řisutech oslavili Halloween strašidelným lesem

Středa, 2. listopadu 2022 09:09

Další strašidelný les už je minulostí a tentokrát byl velmi náročnou zkouškou především pro víc než čtyři desítky pořadatelů. Téměř tři stovky dětí odvážně prošlo lesem strašidel, samozřejmě v doprovodu rodičů nebo dědů a babiček a ti se občas také trošku báli.

V Řisutech oslavili Halloween strašidelným lesem

Tentokrát se pořadatelé museli vyrovnat s nebývalým zájmem o už tak známou akci. Letos se patřičné propagace navíc zhostil i deník Kladenské listy, který se ujal mediálního partnerství nejen pro strašidelný les ale i pro další akce, které tato parta nadšenců bude pořádat a pořádá primárně pro děti a jejich dospělý doprovod.

„V realizačním týmu nás bylo přes 40 a všichni to dělali s úsměvem, nadšením a hlavně proto, aby se bavili úplně všichni a děti si to užily. Počasí bylo povedené – strašidelné, mlhavé a zároveň teplé. Vstupné bylo jako vždy dobrovolné, aby byl les pro všechny děti bez rozdílu. Při velikosti naší obce si myslím, že všichni odvedli maximální výkon. Organizačně jsme dělali, co jsme mohli, a doufám, že to bylo zase trochu znát. Letošní ročník navštívilo přibližně 280 dětí, což je zase o 100 dětí více. Tato akce se nám rozrůstá neskutečným tempem a stále ji chceme posouvat dále. Pro příště snad jen mohu doporučit rodičům i dětem ať se obrní trpělivostí, nikam nepospíchají a teple se obléknou, však strašidla jsou v lese a počkají si na vás,“ uvedl hlavní organizátor Martin Mrva.

Bez podpory vedení obce a tolerance obyvatel by ani tato velká parta nadšenců nedokázala uspořádat takovou akci, která se celkovým počtem zúčastněných může řadit mezi ty velké a rozhodně konkuruje i těm z mnohem větších obcí ale i měst. Martin dále řekl: „Jsme si vědomi některých nedokonalostí. Nečekaný narůst o sto dětí a doprovod nás trochu překvapil, budiž nám malou omluvou, že jsme opravdu nečekali tak obrovský zájem veřejnosti. Rozhodně vše ještě vylepšíme. Přičítám to tomu, že je akce strašidelný les známa a oblíbena a navíc do propagace vstoupily Kladenské listy jako náš mediální partner.“