ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Pondělní podvečer ve Slaném probrala střelba Ukrajince

Úterý, 1. listopadu 2022 01:54

V podvečerních hodinách byla oznámena střelba v rodinném domě ve Slaném v místní čtvrti V Ráji. Hlídkové vozy okamžitě vyjely na místo oznámení.

Pondělní podvečer ve Slaném probrala střelba Ukrajince (Ilustrační foto: KL)

Jak se ukázalo na místě, opravdu šlo o použití krátké palebné zbraně a okamžitě byla přivolána speciální jednotka. Po profesionálním vniknutí do objektu byla osoba držící zbraň zadržena bez okolních škod na zdraví i na majetku. V současné chvíli je možné jen spekulovat, co vedlo tohoto pachatele k použití zbraně.

Ohrožené ženě se povedlo uniknout z objektu ven a zavolat polici, bližší informace zatím nejsou známy, jen že útočník jevil známky podnapilosti. Momentálně ani není jasné, zda byla jeho zbraň legálně držená.

V současnosti byl útočník umístěn do cely předběžného zadržení a o jeho dalším osudu rozhodne až následné vyšetřování. Jedna z verzí, tohoto závažného trestného činu uvádí, že šlo o domácí rozepři. Vše je zatím předmětem vyšetřování a s ohledem na jeho průběh bude veřejnost policie informovat.

„Na místo okamžitě přijely policejní hlídky. Občané z okolí místa události byli o situaci vyrozuměni. Vzhledem k tomu, že poškozená žena oznámila, že muž je podnapilý, je ozbrojen a nachází se v rodinném domě, vnikla dovnitř zásahová jednotka, která podezřelého opilého muže zadržela, a byl převezen do cely předběžného zadržení,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Pavel Varvařovský