ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští strážníci zvýšili dohled nad místy posledního odpočinku

Středa, 26. října 2022 09:38

Svátky mrtvých neboli takzvané dušičkové období znamená pro Městskou policii Kladno zvýšený dohled, který provádí na kladenských hřbitovech. Strážníci pomáhají řešit také ztíženou dopravní situaci v okolí hřbitovů, aby nebyl narušen provoz městské dopravy a nedocházelo mezi řidiči ke zbytečným konfliktům.

Kladenští strážníci zvýšili dohled nad místy posledního odpočinku (Foto: MP Kladno)

Strážníci dohlíží jak na veřejný pořádek, tak také pomáhají řešit ztíženou dopravní situaci v okolí hřbitovů, aby nebyl narušen provoz městské dopravy a nedocházelo mezi řidiči ke zbytečným konfliktům. V tomto je strážníkům velkým pomocníkem také Městský kamerový dohlížecí systém. Díky němu hlídky mohou okamžitě reagovat na vzniklou situaci.

„Upozorňujeme návštěvníky hřbitovů, aby své osobní věci nenechávali bez dozoru, a to ať odložené u hrobů, které upravují nebo viditelně položené v zaparkovaných vozidlech. Podle zkušeností strážníků z minulých let je vhodné, aby si návštěvníci vyfotografovali výzdobu hrobového místa pro případ, že dojde k jejímu odcizení nebo poškození,“ radí mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.