ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Cestu do pravěku můžete zažít na vlastní kůží v Hornickém skanzenu Mayrau

Úterý, 25. října 2022 08:58

Již v pátek 28. října od 13:00 do 17:00 hodin bude v Hornickém skanzenu Mayrau připraveno pro všechny, kteří chtějí nahlédnout do pravěku, odpoledne plné poučení i zábavy. Těšit se můžete na bohatý program.

Cestu do pravěku můžete zažít na vlastní kůží v Hornickém skanzenu Mayrau (Foto: David Berger)

V rámci Dne Středočeského kraje bude vstupné do skanzenu za symbolickou jednu korunu. Celý den se můžete kochat výstavou zkamenělin, pocházejících z oblasti našeho kraje. K vidění budou i některé unikátní nálezy z hlubin bývalého dolu Mayrau, některé i ze soukromých sbírek.

Ve 14:30 na vás čeká komentovaná prohlídka stávající výstavy Paleoart. Své obrazy tam vystavují malíři pravěku Jiří Svoboda a David Berger. Ten na místě představuje sérii kvašů z chystaného cyklu 100 obrázků z pravěku Čech a Jiří Svoboda je zastoupen svými oleji, které můžete znát z mnoha publikací. Oba patří mezi špičku ve svém oboru.

V 16:00 se můžete zúčastnit exkurze na haldu dolu Mayrau se sběrem zkamenělin. Organizátoři doporučují vzít si s sebou pevnou obuv a kladívka. Sraz účastníků je u pokladen. Od 13:00 do 17:00 se odehrají i výtvarné dílničky pro děti, při kterých bude možné si namalovat vlastní uhlotvorný močál, případně si vyrobit jeho dioráma. Na ohništi v zadní části skanzenu bude možnost opečení donesených špekáčků.

Jak uvedl pedagog volného času, výstavář a vedoucí propagace David Berger: „Akce je koncipována tak, aby poučila a pobavila malé i velké návštěvníky.“