ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Dřetovicích vraždili devatenáctiletí mladíci

Středa, 19. října 2022 12:11

Krajští kriminalisté již znají identitu mužů, kteří měli na přelomu srpna a září tohoto roku připravit o život dvaašedesátiletého muže z Dřetovic na Kladensku. Těm nyní hrozí vysoké tresty.

V Dřetovicích vraždili devatenáctiletí mladíci (Ilustrační foto: KL)

Jednalo se teprve o dva devatenáctileté mladé muže, kteří jsou již obviněni ze zvlášť závažného zločinu vraždy a dále pak z přečinu porušování domovní svobody.

Kriminalisté v tomto směru natipoval nejprve okruh osob, které mohly mít se zločinem něco společného – v tomto případě dva mladíky, které v těchto dnech zadrželi. Na zadržení jednoho z nich se podílela Zásahová jednotka Středočeského kraje. 

Při výslechu se následně oba muži k vraždě i motivu doznali. Jejich motiv měl být loupežný. Než si několik desítek tisíc korun a některé věci z vybavení domu odnesli, velmi brutálním způsobem zaútočili nožem na majitele domu a způsobili mu rozsáhlá a devastující zranění, která pro něho byla smrtelná.

Na oba již obviněné mladíky, kteří nemají trestní minulost, podali policisté státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vyšetřovací vazby. A to z důvodu, aby se nevyhýbali trestnímu stíhání a v trestné činnosti nepokračovali. Soud oba dva důvody akceptoval, další trestní řízení tak bude s oběma mladými muži vedeno vazebně.