ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští strážníci se předvedli na akci v Rakovníku

Úterý, 18. října 2022 10:02

Strážníci Městské policie Kladno pomáhají i mimo katastr města. Minulý pátek přijali pozvání na charitativní akci Boxeři dětem, která se konala v Kulturním centru v Rakovníku. Tato akce má za cíl vybrat co možná největší finanční částku, která je pak věnována hendikepovanému dítěti.

Kladenští strážníci se předvedli na akci v Rakovníku (Foto: MP Kladno)

V letošním roce to byla čtyřletá Martinka, která měla před rokem nehodu v bazénu a poté, co se jí podařilo zachránit, lékaři zjistili, že je její mozek poškozený. Malá bojovnice je odkázána na pomoc a péči svých rodičů. Finanční prostředky rodina vynaloží na úhradu rehabilitací, cvičení a pobyt v lázních.

„V Kulturním centru v Rakovníku se již po dvanácté v ringu sešla řada sportovců a osobností Rakovnicka. V doprovodném programu pak také, mimo jiné, vystoupili psovodi Městské policie Kladno se svými čtyřnohými parťáky. Ti divákům předvedli ukázku své práce. Dva Belgičtí ovčáci Malinois, fenka Hana a pes Eclipse, provedli zadržení pachatele a pachatele, který si při útěku z místa činu vzal rukojmí. Za své výkony byli odměněni velkým potleskem publika,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Během večera se podařilo vybrat finanční částku ve výši 136 639,- korun. Tyto prostředky půjdou na účet malé Martinky.