ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně se hodovalo, návštěvníci food festivalu ochutnali Evropu

Pondělí, 17. října 2022 08:58

Minulou sobotu, vyvrcholil v Kladně putovní food festival Ochutnej Evropu. Na náměstí Starosty Pavla mohli návštěvníci od 10 do 18 hodin ochutnat gastronomické lahůdky zemí evropské sedmadvacítky. Vyhlášené speciality nebo tradiční nápoje z celé Evropy doplnilo zábavné odpoledne pro děti i dospělé a nechyběl ani hudební program.

V Kladně se hodovalo, návštěvníci food festivalu ochutnali Evropu (Foto: Pavel Varvařosvský)

Svátek gastronomie pořádal u příležitosti českého předsednictví v Radě EU už od srpna Středočeský kraj. Putovní festival navštívil cekem 11 středočeských měst a nabídl to nejlepší z chutí a vůní Evropy. V Kladně si gurmáni užili pravé italské těstoviny, maďarský guláš, francouzské víno, německé klobásky a pivo, polské pirohy, řecké tzatziki a mnoho dalších evropských pochoutek.

Ochutnávky mnohdy cizokrajných jídel zpestřil také hudební program. Odpoledne vystoupila zpěvačka Šárka Vaňková, pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow nebo i slánská hard-popová kapela Madam Royal. Pro děti byly připravené soutěže, skákací hrad nebo malování na obličej. Ti starší si mohli otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát zajímavé ceny. Součástí akce byla i panelová výstava o oceněných stavbách realizovaných z evropských finančních prostředků na území středních Čech.

„Do zahraničí mnohdy cestujeme za místní kuchyní, v Kladně můžeme evropské speciality ochutnat na jednom místě. Festival nás přenese do různých kulinářských koutů Evropy. K cestování patří kromě jídla také poznávání, proto bych rád pozval k návštěvě historických či technických památek Kladna. Návštěvníci tak mohou během podzimního putování poznat nová místa i ve středních Čechách,“ řekl před poslední zastávkou festivalu Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Pavel Varvařosvský