ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenská škola E. Beneše ze zúčastnila Veletrhu vzdělávání

Čtvrtek, 13. října 2022 08:38

V úterý a ve středu se v kladenském Domě kultury uskutečnil další ročník Veletrhu vzdělávání. Ten byl určen nejen žákům základních škol, kteří se chystají k dalšímu studiu a rozhodují se, jaký druh vzdělání dále zvolit, ale i samotným školám, pro které je skvělou možností propagace. K nejnavštěvovanějším stánkům patřila škola E. Beneše.

Kladenská škola E. Beneše ze zúčastnila Veletrhu vzdělávání (Foto: Pavel Varvařovský)

Na veletrhu děti získaly potřebné informace od prezentujících se vystavovatelů. V zajímavých a poutavých stáncích měli všichni možnost osobně se poradit, poptat a obdržet i vytištěný propagační materiál dané školy. Zároveň si každý mohl udělat realistický obrázek o tom, jakému studiu by se chtěl dále věnovat.

„Na jednom z veletržních stanovišť se představila i naše škola. Ta nabízí čtyřleté maturitní studium v oborech Kombinované lyceum, Logistické a finanční služby, Sociální činnost a Veřejnoprávní činnost. Výuční listy získávají žáci v oborech Kuchař-číšník, Aranžér a Prodavač. Škola, sídlící v centru města, má skvělé materiální a ICT vybavení, žáci využívají tablety i tabule s dotykovými obrazovkami. Pro studenty budoucích prvních ročníků připravují pedagogové přípravné kurzy na přijímací zkoušky. Podrobné informace, prohlídka školy a zajímavé workshopy jsou pro všechny zájemce připraveny 15. listopadu, kdy se uskuteční den otevřených dveří, řekl ředitel SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše v Kladně Petr Paták. 

Na letošním ročníku se opět prezentovaly střední školy, ale zajímavé a poutavé stánky patřily také učilištím, která lákají žáky na tolik potřebné studium řemesel. Návštěvníkům se představilo na čtyřicet škol a učilišť, které do Domu kultury zavítaly nejen z Kladenska a okolí.

„Veletrhem plníme poslaní budovy a naplňujeme tím určitou společenskou odpovědnost, když se k nám studenti například znovu vrátí při tanečních kurzech pro mládež, navléknou maturitní šerpu nebo jednou sami uspořádají konferenci,“ uvedl manažer Domu kultury Michal Muláček.

Pro školáky z odlehlých měst a obcí zajistili organizátoři i letos dopravu na veletrh svozovými autobusy zdarma. Nejen od vystavovatelů, ale i od návštěvníků sklidil celý tým Domu kultury, který akci pořádal, velkou pochvalu. Na to, jak se akce povedla, se podívejte v naší fotogalerii.