ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Most na obchvatu u Slaného se rekonstruuje, tvoří se kolony

Středa, 12. října 2022 14:25

Řidiči, kteří jedou po obchvatu okolo Slaného, se musí v těchto dnech obrnit trpělivostí. Na silnici I/7 se totiž začal opravovat most. Doprava je řízena kyvadlově pomocí semaforu. Práce by měly být dokončené do konce října.

Most na obchvatu u Slaného se rekonstruuje, tvoří se kolony (Foto: MěU Slaný)

Ředitelství silnic a dálnic z části uzavřelo silnici I/7 u sjezdu na Slaný a Smečno. Důvodem je oprava havarijního stavu podpovrchového mostního závěru nad jednou z mostních opěr. Výměna byla zahájena v jízdním pruhu ve směru na Slaný.

Jeho poškození má za následek poruchu vozovky, a to i po provedené opravě silničního povrchu. Proto také v minulosti docházelo k opakované k tvorbě výtluků a lokálním propadům vozovky.

Ve směru na Slaný budou práce probíhat od pondělí 10. října do čtvrtka 20. října. V opačném směru na Prahu uzavřou silničáři vozovku od 21. do 31. října.

Po celou dobu bude provoz v úseku mostu veden kyvadlově jedním jízdním pruhem a řízen semafory nebo pověřenými pracovníky zhotovitele. Řidiči by tak měli počítat s možnými kolonami, které se na místě již dnes tvoří. Ani ve Slaném to nebude pro šoféry moc jednoduché. Přes město se totiž vydávají motoristé, kteří vědí, kudy městem projet a vyhnout se tak kolonám. Každopádně je zapotřebí počítat se zdržením a to jak na samotném místě částečné uzavírky, tak i na objízdných trasách.