ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Po náročné rekonstrukci má slánský zimák již led

Pondělí, 10. října 2022 08:22

Slánský zimní stadion čistě náhodně prošel rekonstrukcí téměř souběžně s tím Kladenským. Investice byly sice trochu nižší s ohledem na velikost, ale problémy téměř identické. Střecha, chlazení plochy, vnitřní i venkovní prostory prošly revitalizací.

Po náročné rekonstrukci má slánský zimák již led (Foto: MěU Slaný)

V případě slánského stadionu se ukázaly oproti předpokladu navíc problémy v konstrukci střechy, a aby toho nebylo málo, tak bylo třeba navíc zrekonstruovat systém chlazení. Původní termín otevření se i přes nečekané komplikace zdržel jen o pár dnů. „Rekonstrukce chlazení byla realizována především proto, že celá technologie byla velmi zastaralá,” sdělila manažerka rozvoje města Magdalena Stýblová. Díky této obnově snížíme množství čpavku ve strojovně technologie o více než 50 procent. Celý provoz bude mnohem ekologičtější a energeticky efektivnější,” dodala Stýblová.

„Od dnešního dne již bude možné ledovou plochu využívat,” upřesnil jednatel Víceúčelové sportovní haly Slaný Radek Hlavatý. „Na našich stránkách bude zveřejněn rozpis využití ledové plochy na příští týden. Na stadionu stále probíhají drobné dokončovací a úklidové práce, které se budou odehrávat i v průběhu října. Jsem velmi potěšen, že rozsáhlá rekonstrukce střechy zimního stadionu a strojovny je u konce,” uzavřel Hlavatý.

Zimní stadion je tak připraven na slánský hokej, ale i pro všechny zájemce o bruslení. Rekonstrukcí prošel i nápis na hale. „Sama jsem ráda, že mohu informovat nejen slánskou veřejnost pozitivně s ohledem na znovu otevření zimního stadionu ve slaném,“ uvedla referentka pro vnější vztahy Veronika Nováková.

Pavel Varvařovský